Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

knoppix i bluetooth

Zaczęty przez olek070, Sierpień 20, 2018, 12:07:03 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

olek070

witam, używam knoppixa od dawna ale dopiero teraz potrzebuję aby działał w nim bluetooth i nie daję sobie z tym rady,,  pomoże ktoś ?  wersja 8.1 live (remastering)

debbixon69

nie wiem czy to pomoże, ale zainstaluj bluedevil'a na knoppixie, bluetooth powinien śmigać
"LXDE is LIFE, LXDE is LOVE" | Debian 12 64-bit + LXDE | Debian rządzi, Debian radzi, Debian nigdy Cię nie zdradzi !

TataPingu

@olek070
Przypuszczam, że chodzi o laptopa.
Często jest tak, że bluetootha trzeba po prostu "włączyć".
Zależnie od sprzętu, niekiedy jest to dodatkowy, najczęściej bardzo malutki i trudny do zauważenia włącznik gdzieś na spodzie obudowy lapka, lub włącza się go po prostu za pomocą klawiszy "funkcyjnych"

olek070

to nie to , faktycznie laptop ale na innych distrach linuksa wszystko działa jak na leży np ubuntu , reinstalacja menedżera bluetooth też nic nie daje po prostu nie uruchamia się   ... choć bluetooth do połączeń przez modem działa, a do transferu danych czy muzyki nie działa nic

olek070

Cytat: debbixon69 w Sierpień 26, 2018, 10:44:36 PM
nie wiem czy to pomoże, ale zainstaluj bluedevil'a na knoppixie, bluetooth powinien śmigać

na razie z tym pakietem walczę , ale ciągle jakieś zależnosci nie spełnione , uszkodzone pakiety .... nie da się tego zainstalować na skróty
?

debbixon69

Cytat: olek070 w Sierpień 27, 2018, 07:38:58 PM
Cytat: debbixon69 w Sierpień 26, 2018, 10:44:36 PM
nie wiem czy to pomoże, ale zainstaluj bluedevil'a na knoppixie, bluetooth powinien śmigać

na razie z tym pakietem walczę , ale ciągle jakieś zależnosci nie spełnione , uszkodzone pakiety .... nie da się tego zainstalować na skróty
?
spróbuj zainstalować go z paczki .deb przez GDebi
"LXDE is LIFE, LXDE is LOVE" | Debian 12 64-bit + LXDE | Debian rządzi, Debian radzi, Debian nigdy Cię nie zdradzi !

olek070

Cytat: debbixon69 w Sierpień 30, 2018, 05:09:13 PM
Cytat: olek070 w Sierpień 27, 2018, 07:38:58 PM
Cytat: debbixon69 w Sierpień 26, 2018, 10:44:36 PM
nie wiem czy to pomoże, ale zainstaluj bluedevil'a na knoppixie, bluetooth powinien śmigać

na razie z tym pakietem walczę , ale ciągle jakieś zależnosci nie spełnione , uszkodzone pakiety .... nie da się tego zainstalować na skróty
?
spróbuj zainstalować go z paczki .deb przez GDebi

i do tego momentu też doszedłem , owszem zainstalują się jakieś nowe menedżery graficzne ale wszystko kosztem karty internetowej wi-fi broadkom a bez internetu nie pójdę dalej w tym temacie , ręce mi już opadają

Zobacz najnowsze wiadomości na forum