Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Dystrybucja LiveCD szybka, lekka, wydajna

Zaczęty przez dashat, Lipiec 14, 2018, 05:46:18 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

dashat

Jakie polecicie dystrybucje LiveCD z możliwością zapisu na nich trwałych zmian, takie aby tymczasowo odpalić sobie np. sesję Firefox i jednorazowo coś ściągnąć albo wysłać w McDonaldzie, na dworcu lub publicznych kawiarenkach internetowych z możliwością łatwej customizacji bez szperania gdzieś głęboko w ustawieniach godzinami oraz z gotowymi sterownikami pod ATI, NVIDIA, Realtek, Atheros, kartę graficzną zintegrowaną itd.?

ciubaka

Nie wiem jak z vidią, ale ja mam kłopoty z ati i realtekiem na wszystkich testowanych dystrybucjach.
Wifi częściowo ogarnąłem grafiki jeszcze nie.
Najłatwiejszy w tej walce był knoppix jak dla mnie.

PomPom

Manjaro chyba ma wbite w obraz sterowniki, ale nie wiem, jak z tym, żeby miał zapisywać zmiany.
Potrzebujesz tego wszystkiego? Po co sterowniki do tych wszystkich sprzętów, jeżeli mowa o takich miejscach?
Jeżeli potrzebujesz czegoś, co ma być potencjalnie bezpieczne w takich miejscach, to może Tails?
myk byle jak jako tako

ciubaka

Manjaro z pena zapisze na penie. Ale nie da się z niego korzystać, tak wolno działa z pamięci zewnętrznej. I na dokładkę wykrzaczył się przy aktualizacji. Jedyny poznany przeze mnie duży system, który z pena niezbyt spowalnia to sparky - brawo dla admina :-). Knoppix niby też duży, ale sterowników na pewno ma mniej - za to hula jak rakieta z pena.

PomPom

Urok rollinga, że się krzaczy i niekoniecznie dobrze działa przy danym wydaniu (aktualizacje są jak Sonik Szybki Jeż - muszą biec pośpiesznie). Za to z Manjaro kojarzę po prostu prosty wybór, czy korzystać ze sterów free czy non-free.
myk byle jak jako tako

Zobacz najnowsze wiadomości na forum