Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Potrzebuję pomocy przy instalacji Linuksa.

Zaczęty przez PSony3, Sierpień 19, 2018, 12:45:52 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

PSony3

Witam.
Mam nadzieje że zwracam się do Was w odpowiednim miejscu?
Pobrałem parę wersji Linuksa, między innymi Ubuntu, Mint, OpenSuse, Mageia ,Elementaryos z zamiarem instalacji i wypróbowania która wersja będzie dla mnie najlepsza. Problem w tym że udało się tylko zainstalować minta który nie działa prawidłowo, inne systemy wieszają się przy uruchamianiu z usb lub cd przez usb, zawieszenie jest zawsze na logo systemu. Mój laptop to Dell inspirion 7559, core5 6300HQ, 8Gb ram 1TB sshd, nvidia 9600m,  windows 10. Secure boot wyłączałem, nic to nie daje. Obrazy Linuksa przygotowywane  były w Rufus i Linuks live usb i innych. Proszę o pomoc. Dużo czytałem ale niestety nie znalazłem rozwiązania. Na starym laptopie kilka lat temu instalowałem Kubuntu, Mandriva, Mint, Ubuntu i nigdy nie miałem z tym problemu.

gom1

Wszędzie dobrze, ale w /home najlepiej

TataPingu

PSony3
"Problem w tym że udało się tylko zainstalować minta który nie działa prawidłowo"...
- a co przez to rozumiesz ("nie działa prawidłowo") ?

PomPom

Na necie piszą, że musisz odpalić odpowiednio, tj. bootujesz USB i jak już masz wybrać, żeby włączył się system, to klikasz E (edit entry). Powinny wyświetlić się różne komendy. Pomiędzy "linux" a "splash" dopisz nouveau.modeset=0 .

Nie mam teraz bootowalnego Ubuntu, więc nie powiem dokładnie, ale w OpenSUSE z usb tak to jakoś wygląda.
myk byle jak jako tako

PSony3

#4
Sorry, wyraziłem się mało precyzyjnie. Mint wiesza się, nie reaguje na polecenie zamknięcia systemu ani wylogowania za którymś razem po zalogowaniu tylko tło i zero reakcji. Udało mi się zainstalować ubuntu, działa tak samo jak mint, wiesza się i trzeba go "siłą" wyłączać. Live cd ubuntu nie działa zawiesza na logo ubuntu, instalator poszedł. Mint Live cd działa dobrze. Kubuntu wiesza się na logo Kubuntu, OpenSuse zwiecha jak załaduje na całą szerokość zielony pasek na dole ekranu. Elementary os staje na logo to samo z Mageia. Wszystkie próby z dwóch pendrive i zewnętrznego CD. Może to wina nowego biosu i partycji GPT?

PomPom

Problem jest w tej grafice Nvidii. Jak odpalisz jakieś zainstalowane distro, to pierwsze, co powinieneś zrobić, to włączyć menadżer sterowników i dograć zamknięte sterowniki. Manjaro pozwala bootować od razu z zamkniętych sterowników, jeżeli nie przeszkadza Ci pobranie jeszcze jednego obrazu.
myk byle jak jako tako

PSony3

#6
Mam już pobrany obraz, robię test. Dało się zainstalować ale nie chce się uruchomić brak go w biosie. Podpowiedzcie proszę jak ustawić partycję by botował się normalnie?

CDeB

#7
Jeżeli świeżo zainstalowany system nie uruchamia się po restarcie, sugeruje to że nie zainstalował się poprawnie. Inaczej. Ściągnij starszą wersję Ubuntu. Najlepiej 16.04. Przetestuj w trybie Live czy prawidłowo działa.  W moim przypadku (i7-7700HQ, 16GB RAM i GTX1050Ti) są problemy z nowszymi distrami, aczkolwiek bezproblemowo przechodzi aktualizacja z 16.04 na 18.04.  Z nowszych dystrybucji bez problemu działa Debian (na którym siedzę) i Manjaro. Reasumując sprawdź i zainstaluj starszą wersję, jeśli działa, a następnie dokonaj aktualizacji do nowszej.
Bo, jak się okazuje, kolorowy pejzaż utkany z pragnień, który tworzymy w głowie, natychmiastowo może zostać zamazany kleksem rozczarowania.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum