Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

systemdm jakis porządny graficzny interfejs

Zaczęty przez Oczkins92, Sierpień 17, 2018, 08:25:13 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

Oczkins92

Witam.Czy jest może jakiś graficzny interfejs do zarządzania usługami w Linuxie?Tak żeby sobie możnabyło wyłączać i włączać usługi.
Wszystko dobrze jak nie wnerwia ciebie nic

lesio

To zależy w dużej mierze od dystrybucji. Np. OpenSuse coś takiego ma, i to bardzo rozwinięte, o nazwie YaST.

PomPom

https://github.com/mmstick/systemd-manager
Coś takiego znalazłem, ale widać kiedy były ostatnie zmiany - mogą wystąpić problemy, bo systemd może być delikatne na zmiany.


https://askubuntu.com/questions/795226/how-to-list-all-enabled-services-from-systemctl
Skorzystaj z tego i później użyj sudo systemctl disable <usługa>, żeby wyłączyć albo stop, żeby zatrzymać.
W przypadku włączania, po prostu zmień w podanym tam poleceniu "enabled" na "disabled" i tak samo w systemctl użyj enable <usługa>.
Zgaduję, że nie chcesz zmieniać co chwilę czegoś w systemd, a bezpieczniej będzie w terminalu.
myk byle jak jako tako

Oczkins92

Cytat: lesio w Sierpień 18, 2018, 08:12:37 AM
To zależy w dużej mierze od dystrybucji. Np. OpenSuse coś takiego ma, i to bardzo rozwinięte, o nazwie YaST.
Wiem właśnie. I chciałem już sobie przenieść się na Opensuse
Wszystko dobrze jak nie wnerwia ciebie nic

Oczkins92

system-manager to jest to!Potrzebowałem tego programy bo znikąd network manager mi się wyłączał.A wystarczy go zresetować i znowu działa 8)
Wszystko dobrze jak nie wnerwia ciebie nic

TataPingu

Ewentualnie, zaleznie od dystra (pod "debianami" istnieje) do prostszych funkcji mozna sprobowac z "bumem"

bum

Boot-Up Manager is a graphical tool to allow easy configuration
of init services in user and system runlevels, as far as changing
Start/Stop services priority.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum