Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Mint nie startuje

Zaczęty przez wojciechowski, Sierpień 22, 2018, 12:40:19 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

wojciechowski

Witam, jakiś czas temu zainstalowałem na dysku twardym Mint 18,3 Mate 64 bit. Wszystko chodziło bez zarzutu do czasu kiedy wyłożył sie Bios (Gigabyte dual uefi wersja F9) nie mogłem uruchomić kompa. Udało sie to dopiero po update Biosa lecz  przestał uruchamiać Minta z twardego dysku. Tak jak by nie widział dysku(pojawia się komunikat  "reboot and select proper Boot device or insert boot media in selected boot device and press a key"- , drugi osobny dysk z W7 widzi. Wyciągnąłem baterię - bios się zresetował ale dalej nie widzi dysku twardego z Mintem. Po wsadzeniu innego Minta na Pen drivie Linux się uruchamia bez problemu z USB. I po otwarciu systemu z USB mozna też otworzyć Minta z tego właściwego twardego dysku ale tylko zawartość. Czyli dostęp do dysku HD jest ale nie można z niego wystartować Linuxa.
Pozdrawiam

PomPom

Trzeba wgrac na nowo GRUB. Jest chyba od tego Super-grub2-disk. Ewentualnie mozesz poszukac poradnika instalacji gruba z poziomu live.
myk byle jak jako tako

Zobacz najnowsze wiadomości na forum