Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

znów problem z aktualizacją ROZWIĄZANY

Zaczęty przez Piejanto, Sierpień 17, 2018, 11:43:23 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

pavbaranov

@Piejanto - Nie ma problemu, abyś używał dystrybucji rolling. Ot, po prostu tu inaczej się dba o system. Po pierwsze częste aktualizacje, po drugie nie wierzyć wszystkim, którzy chcą Ci pomóc. Osobiście uważam, że w przypadku Archa (i pochodnych) w Polsce jest - spośród udzielających się w necie - dosłownie kilka osób, którym można zaufać, a i to nie do końca.

@Robert75 - Masz absolutną rację, tylko, że nie bardzo wiemy jakie dokładnie te maszynki ma @Piejanto. Przejście na ostatni kernel LTS jest ok, dla komputerów, które nie mają GPU AMD, ale w tym ostatnim przypadku nie jest to rozsądne rozwiązanie.

Piejanto

#121
Robert75 
Mój HP ma Intela Pentium i Nvidia Geoforce.   
Laptop ACER ma Intela Pentium  i jakieś dwa procesory grafiki, dlatego miałem z początku problemy z jasnością i pomógł mi w tym informatyk, podpinając klawiaturę w odpowiednie miejsca. Po wysypaniu się GRUBA i instalacji nowszej wersji Antergosa problemu już nie było.
Net-book ACER ASPIRE ONE D255, staruszek ma CPU Intel ATOM Procesor N450.
Net-book już nawet nie pokazuje, że są jakieś aktualizacje i nawet jak mu wpisuję polecenie to nie pokazuje. Ale działa. Powolutku, ale działa. Służy mi głównie do oglądania TV na wyjeździe, gdzie nie mam kablówki. Na dodatek to maleństwo pozwala mi na podstawowe prace takie jak zapisywanie pomysłów, czyli jest ciągle przydatny na wyjazdy, ze względu na swoje gabaryty. Firmowo był na nim zainstalowany Linux Linpus ale każde usiłowanie uruchomienia jakiejś aplikacji wiązały się z komunikatami o zapłaty. Sformatowałem i zainstalowałem Ubuntu, które mi po kilku miesiącach wierzgnęło, więc zainstalowałem ubuntowskiego Minta i tak dotrwałem do kolejnej zmiany w systemie, która mnie zaskoczyła niemożnością uruchomienia niektórych aplikacji. I wtedy zainstalowałem Antergosa. Miałem ochotę na Archa, ale obawiałem się , że nie dam sobie rady z instalacją. Net-book. jak pozostałe ma XFCE i bez problemu uruchamia Kaffeine do oglądania TV.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum