Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Prosze napiszcie temat o wsl -windows subsystem linux w win 10

Zaczęty przez ciekawski, Lipiec 31, 2018, 04:55:40 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

ciekawski

napewno taki artykuł by sie przydał Tym, którzy korzystają z win 10  lub nie mogą przestawić się na linux..nie ja...hoć korzystam z windows to planuje korzystać z emulacji linuxa 2 już pobrałem  w tym jeden już testuje
Dziękuje. :)

PomPom

To potrzeba kogoś, kto z Windowsa 10 korzysta, a tutaj takich mało, a szczególnie, jeżeli chodzi o to, żeby jeszcze napisać artykuł o tym. No i WSL to tak symbolicznie Linux na Windowsie i nie wiem, czy w większości przypadków będzie sensowny dla kogoś, kto nie może się przestawić.
myk byle jak jako tako

TataPingu


pavroo

Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

Albedo 0.64

WSL - nie wiadomo do czego to ma służyć, chyba tylko do "ocieplenia" wizerunku MS - czyli marketingu. Nawet jeśli nikomu się nie przyda. Jest kilka lepszych sposobów na uruchomienie Ubuntu.
MX Linux Xfce
Linux registered user 556565

TataPingu

Och, Panowie...
- gdyby się tylko M$-Makakom w pełni udało zintegrować uniksa, to przypuszczam, że niewiele by potrwało, a winda, w krótkim czasie bazowałaby na...
LINUKSIE...
Pomyślcie, tysiące programów, bez jakiegokolwiek wkładu własnego !
A w dodatku system, który można serwować bez roota....

To przecież marzenie....

Predator

Cytat: TataPingu w Sierpień 11, 2018, 09:14:50 PM
Och, Panowie...
- gdyby się tylko M$-Makakom w pełni udało zintegrować uniksa, to przypuszczam, że niewiele by potrwało, a winda, w krótkim czasie bazowałaby na...
LINUKSIE...
Pomyślcie, tysiące programów, bez jakiegokolwiek wkładu własnego !
A w dodatku system, który można serwować bez roota....

To przecież marzenie....

Waszyngtoński System Inwigilacyjny to znaczy Wieśdows nie jest po to aby userowi zrobić dobrze. Ten system od wersji 10 jest tylko i wyłacznie po to, aby w Waszyngtonie wiedzieli co się w świecie dzieje. Zasiadają sobie przed ekranem, klikają: POBIERZ AKTUALIZACJE Z ROSJI I CHIN... i piją kawę. Zaraz wszystko będzie gotowe, nie wyłączaj komputera, pracujemy dla Ciebie a Ty pijąc kawę, pomóż nam ulepszyć system, kliknij i zahejtuj opinię, od razu ją wywalimy bez czytania.
Kiedyś Winszit był za kupe kasy, dzisiaj jest za darmochę. Kto za to zapłacił, jak myślicie? Redmond serio prezent miliardom ludzi zrobiło i Windę za friko rozdało? hehehe. Gdyby ten system naprawdę był bezpieczny to... to forum nie istniałoby już.

pavbaranov

Cytat: Predator w Luty 21, 2020, 02:34:32 PM
Waszyngtoński System Inwigilacyjny to znaczy Wieśdows nie jest po to aby userowi zrobić dobrze. Ten system od wersji 10 jest tylko i wyłacznie po to, aby w Waszyngtonie wiedzieli co się w świecie dzieje.
Masz gdzieś jakiekolwiek dowody na potwierdzenie swych rewelacji? O ile wiem, to MS nawet karę zapłacił, ale danych nie udostępnił NSA.
PS: Nie mam powodu by wielbić MS, ale uchrońmy się przed fake newsami. Od tego są inne miejsca.

Predator

No właśnie, wybielenie Microsoftu sądzę że ... dałoby się zrobić gdyby się dało (pod stołem). Ja nie pokładam jakiejkolwiek wiary w kary płacone przez M$ albowiem sądzę że ta cała ustawka musi wyglądać jak wygląda, M$ ukarany więc WYBIELONY. Zwykły trik psychologiczny, uczą takowych w ogólniaku na 2 roku ...
Dowody?
Hm?
Dlaczego jakdotąd nikt nie rozszyfrował UPLOADU ważącego często po kilkaset MB lecącego przy aktualizacjach na serwery M$?
Co tam jest że to tyle waży?
Logi?
;D 8)

pavbaranov

Znów zaczynasz? Ledwie tydzień był spokój. Będąc z natury dość uczynnym wytłumaczę raz jeszcze: co jest w danych transmitowanych do MS jest już wielokrotnie wytłumaczone i przeanalizowane - poszukaj w necie zadając odpowiednie pytanie. Tutaj jest forum - uwaga - linuxiarze.pl i jest ono poświęcone linuksowi. I niech tak pozostanie. Jeśli zaś tak Ci bardzo nie pasuje W10, to zawsze możesz przestać z niego korzystać. Wątroba odetchnie z ulgą.\
EOT

Predator

#10
Zakończę zatem albowiem i tak nigdy nie dogadamy się w tym temacie a zakończę to tak:

Mówią że 1bit = 1znak (0 lub 1)...
Mówią że 8bitów = 1 bajt czyli (bez potęgowania aby było prościej) 1 bajt = 8znaków
1 kilo bajt = 1024 x 8 znaków = 8192 znaki
1024 kilo bajty ... zatem = 8192 znaki x 1024 = 8388608 znaków

1024 kilo bajtów = 1 mega bajt

M$ podczas aktualizacji systemu operacyjnego potrafi uploadować nawet i 500MB!
500 mega bajtów x 8388608 znaków w każdym mega bajcie = 4194304000 możliwych znaków (czyli po prostu liter)

Celowo nie potęgowałem wielokrotności począwszy od bit/bajt i tak dalej bo wiadomo... można zakodować na 1 bajcie nawet i 256 znaków... ale mniejsza o to, wynik i tak wskazuje na to, iż 500MB to w dużym zaokrągleniu 4194304000 znaków.

Ile to jest 4194304000?
Wstawmy kropeczki ...  będzie ładniej wyglądało: 4.194.304.000
Dobrze namazałem?
4 miliardy 194 miliony 304 tysiące znaków, tak?
Przyjmijmy że... średnia długość dowolnego wyrazu (słowa) to 10 znaków i policzmy zatem:

4194304000 / 10 znaków = 419.430.400  czyli w zaokrągleniu 419 milionów wyrazów!
Na ekranie 15.6" 1920x1080 zmieściłem przed chwilą 21 takich wyrazów 10 literowych w jednej linii...
czyli wyszło mi: 419430400 / 21 = 19972876 linii (wersetów)

Kolego pav, 19 milionów 972 tysiące 876 linii kodu...

Do czego piję??

Czym są logi z aktualizacji systemu, logi takiej długości ... że zwykła armia informatyków (powiedzmy 100 osób) analizowałaby ten log kilka tygodni?? (log z jednego kompa) ??

Ostatnie pytanie do Ciebie, proszę, oświeć mnie...
Twórca systemu dba o to, aby weryfikować działanie jego aplikacji, prawda? System składa się z setek takich aplikacji...

Jak długi musiałby być LOG z działania takiej aplikacji?
Dla mnie jest to kilka linii i na tym koniec zatem... co tak wnikliwie przeanalizowano tłumacząc te całe szpiegowanie, co?

Gdyby podczas aktualizacji systemów M$ system wysyłał w sieć paczki wielkości 5-10-20MB słowa bym nie powiedział a mówię bo nie rozumiem! Nie rozumiem dlaczego Linux (praktycznie każdy) tego nie robi!  To nie jest nagonka prywaciarska na M$, to tylko próba zrozumienia dlaczego np. Mint 19.3 w czasie 2 miesięcy wysłał przy aktualizacjach w sieć niespełna 18MB a Windows10 pomnożył to samo przez minimum 100?

Dlaczego innym producentom innych systemów operacyjnych wystarczy namiastka danych do utrzymania systemu w dobrej kondycji a M$ szarpie dane na potęgę!

No dobrze, wyjaśniono niby te aktualizacje ...
ale zostaje jeszcze sprawa analizy i przechowywania tych danych.
Policzył sobie kolega ile peta bajtów potrzeba na przechowanie uploadu z całego świata?
ile to prądu leci na serwery i sprzęt?
ile M$ potrzebuje światłowodów aby to przyjąć?
W jaki RAM i jakie dyski zaopatrzone muszą być serwery aby to analizować?
ile przy tym ciepła idzie w niebo i jak spocone są procesory?

Przecież, gdyby w tym wszystkim nie maczał rączek Rząd jakiegoś dużego kraju... byłoby to wszystko komercyjnie nieopłacalne, zwłaszcza że trojana Windows10 rozdano w 85% za friko!  Naprawdę mam zamontować sobie klapy na ślipiach i uwierzyć w brednie (serwisy stworzone firmami córkami) na potrzeby zamiatania pod dywan?

gdyby było inaczej aniżeli mówię, Windows przy aktualizacjach wysyłałby w świat tyle danych co ... Arch!

PS. Przepraszam ADMINA za mój WYSTĘPEK, obiecuję że to ostatni wpis na temat WINDOWS, REDMOND i ... wszystkiego co z tym związane.


pavbaranov

#11
Jezu, czy nie jesteś w stanie zrozumieć? Masz W10. Nie odpowiada Ci coś, co on robi. Z wszelkimi uwagami, wątpliwościami itp. na jego temat powinieneś się zgłosić na: https://www.microsoft.com/pl-pl/
I skończ ze spiskowymi teoriami. Chyba, że masz jakiekolwiek dowody na ich potwierdzenie, a nie to co Tobie się roi. Jeśli jakiekolwiek przedstawisz, to z przyjemnością się nad nimi pochylę i przeanalizuję. Pewnie nie tylko ja.

I oświeć nas łaskawie, co wspólnego ma Twój trolling z propozycją zawartą w tym wątku.

MSki

Cytat: pavbaranov w Luty 21, 2020, 02:37:39 PM
Cytat: Predator w Luty 21, 2020, 02:34:32 PM
Waszyngtoński System Inwigilacyjny to znaczy Wieśdows nie jest po to aby userowi zrobić dobrze. Ten system od wersji 10 jest tylko i wyłacznie po to, aby w Waszyngtonie wiedzieli co się w świecie dzieje.
Masz gdzieś jakiekolwiek dowody na potwierdzenie swych rewelacji? O ile wiem, to MS nawet karę zapłacił, ale danych nie udostępnił NSA.
PS: Nie mam powodu by wielbić MS, ale uchrońmy się przed fake newsami. Od tego są inne miejsca.
Pozwolisz, że wypowiem się w imieniu Predator-a ?
Otóż dowody są, art. poniżej i mimo że jest to dość stary art. to nie wydaje mi się, aby w tej materii coś się zmieniło.
https://wolnemedia.net/jak-furtke-dostepu-nsa-wbudowano-w-system-windows/

pavbaranov

@MSki - To wiem, ale mowa jest o dwu różnych rzeczach. Czym innym jest furtka, a czym innym rzecz, o której mówił Predator - przekazywaniu gromadzonych telemetrycznie danych przez MS rządowi amerykańskiemu. I na dowody na to drugie czekam.

Predator

#14
No muszę to powiedzieć a obiecałem że poprzedni wpis miał być ostatni, no muszę, albowiem mieszkańcy zoo zrozumieliby bez zbędnego tłumaczenia a uparty pavcio ma z tym problem, no szlag (to nie atak presonalny, po prostu łapy mi opadają)... zatem:

odpowie kolega sobie sam odpowiedzią na pytanie: dlaczego M$ rozdał miliony licencji Windows10 za friko... oraz dlaczego do produktu nierządowego, prywatnego ... tak łatwo podpiąć mogło się NSA?  hm??  Za darmoooooo? Więcej dowodów na ingerencję rządu zza "dużej wody" nie trzeba, po prostu windows10 nie jest już systemem operacyjnym którym był np. XP bo Win10 to nic innego jak XP z szatą VISTY po tuningu z service packiem NSA v1  ;D 8)
Może być?
;D

Trzeba byłoby ze 100 Archów jednocześnie odpoalić na jednej maszynie aby zamuliły kompa tak jak jeden Windows10!
No dobra... Oni dla nas pracują, zaraz wszystko będzie gotowe...  :o
a ja i tak do grobowej dechy nie zrozumiem dlaczego zamulacz10pro zjada tyle CPU i RAM ...
i to w chwili w której dosłownie obok stojący Arch + KDE Plasma - zjada o 2000% mniej zasobów i robi dokładnie to samo.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum