Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Błąd przy instalacji Manjaro

Zaczęty przez debbixon69, Lipiec 24, 2018, 10:19:49 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

debbixon69

Siema linuxowicze :D

Mam problem z instalacją Manjaro. Proces instalacji zawiesza się na 34%, wyskakuje błąd, a ja nie wiem co robić :/

Więcej na screenach:






Z góry dziękuję za pomoc  ;)
"LXDE is LIFE, LXDE is LOVE" | Debian 12 64-bit + LXDE | Debian rządzi, Debian radzi, Debian nigdy Cię nie zdradzi !

PomPom

"Code 11 means it ran out of space. Please start Calamares via sudo -E calamares -d to see the actual log within your terminal. I assume it doesn't find any disk and therefore installed everything to your RAM until it was full"
A tak mówi jeden z autorów Manjaro. W skrócie, możliwe, że brakło miejsca. Partycje są czyste? Czy to jest Virtualbox? Bo jeżeli tak, to tam domyślnie nie jest EFI, więc można się ograniczyć do trzech partycji. Osobna partycja dla boot przy tradycyjnym biosie jakoś nie jest zbyt używana. Sam widziałem taką rekomendację tylko w Gentoo.
myk byle jak jako tako

debbixon69

Cytat: Dziadek Starowinek w Lipiec 24, 2018, 10:36:36 PM
"Code 11 means it ran out of space. Please start Calamares via sudo -E calamares -d to see the actual log within your terminal. I assume it doesn't find any disk and therefore installed everything to your RAM until it was full"
A tak mówi jeden z autorów Manjaro. W skrócie, możliwe, że brakło miejsca.
Niemożliwe, patrzyłeś na screeny ? xD
CytatPartycje są czyste?
Afkors, że czyste
CytatCzy to jest Virtualbox?
Nie, używam VMware Playera, VirtualBox jest mało intuicyjny
CytatBo jeżeli tak, to tam domyślnie nie jest EFI, więc można się ograniczyć do trzech partycji. Osobna partycja dla boot przy tradycyjnym biosie jakoś nie jest zbyt używana. Sam widziałem taką rekomendację tylko w Gentoo.
Ja tak dysk dzielę niezależnie od tego jakiego linuxa stawiam, jest to zawsze dysko o pojemności 128GB, który jest podzielony na 4 partycje: od 300 do 500 MB /boot, 16 GB /(root), reszta partycja /home minus 2 GB na swap.
"LXDE is LIFE, LXDE is LOVE" | Debian 12 64-bit + LXDE | Debian rządzi, Debian radzi, Debian nigdy Cię nie zdradzi !

PomPom

Używam virtualboxa, to ciężko mi powiedzieć. Co do pierwszego, tak pan deweloper powiedział. Szkoda, że błąd nie wyświetla po prostu "not enough space available" albo coś takiego, a wali kodami. Obraz jest na pewno dobry? Inna opcja to może jakaś wada wersji 18, która jeszcze nie jest stabilna.
myk byle jak jako tako

debbixon69

Cytat: Dziadek Starowinek w Lipiec 24, 2018, 10:54:24 PM
Używam virtualboxa, to ciężko mi powiedzieć.
Fajnie XD
CytatCo do pierwszego, tak pan deweloper powiedział. Szkoda, że błąd nie wyświetla po prostu "not enough space available" albo coś takiego, a wali kodami.
Co zrobisz, nic nie zrobisz :P
CytatObraz jest na pewno dobry?
Obraz pobrałem przez torrenta ze strony producenta
CytatInna opcja to może jakaś wada wersji 18, która jeszcze nie jest stabilna.
Prawdopodobnie, ale zapomniałem wspomnieć, że jakieś 2 tygodnie temu przeprowadziłem instalację Manjaro i przeszła bezproblemowo, ale musiałem ją wykonać od nowa i takie kwiatki mi wyskakują, a instalowałem za pierwszym razem przy podobnej konfiguracji ;)
"LXDE is LIFE, LXDE is LOVE" | Debian 12 64-bit + LXDE | Debian rządzi, Debian radzi, Debian nigdy Cię nie zdradzi !

PomPom

Odpal terminal i tam wbij:

sudo mkfs.ext4 /dev/sda1 && sudo mkfs.ext4 /dev/sda2 && sudo mkfs.ext4 /dev/sda3

Ta nitka poleceń sformatuje trzy podane partycje. Tak dla pewności.
myk byle jak jako tako

debbixon69

Pobiorę torrenta z linuxtrackera i sprawdzę jak pójdzie instalacja manjaro, jak będzie to samo to walnę na mordę XD Próbowałem też bawić się Antergosem, ale przy instalacji też mi sypało błędami, więc go sobie odpuściłem XD
"LXDE is LIFE, LXDE is LOVE" | Debian 12 64-bit + LXDE | Debian rządzi, Debian radzi, Debian nigdy Cię nie zdradzi !

debbixon69

Cytat: Dziadek Starowinek w Lipiec 24, 2018, 11:18:44 PM
Odpal terminal i tam wbij:

sudo mkfs.ext4 /dev/sda1 && sudo mkfs.ext4 /dev/sda2 && sudo mkfs.ext4 /dev/sda3

Ta nitka poleceń sformatuje trzy podane partycje. Tak dla pewności.

Wolę usunąć starą maszynę wirtualną i postawić nową ;) Ale dzięki, może te komendy przydadzą się komuś, kto będzie miał podobny problem ;)
"LXDE is LIFE, LXDE is LOVE" | Debian 12 64-bit + LXDE | Debian rządzi, Debian radzi, Debian nigdy Cię nie zdradzi !

PomPom

Ogólnie te komenty formatują na ext4 daną partycję. Jak ktoś instalował Archa albo Gentoo, to na pewno wie o co chodzi. Można w gparted, ale szybciej w terminalu i nie trzeba dogrywać rzeczy.
myk byle jak jako tako

debbixon69

#9
Cytat: Dziadek Starowinek w Lipiec 25, 2018, 12:01:34 AM
Ogólnie te komenty formatują na ext4 daną partycję. Jak ktoś instalował Archa albo Gentoo, to na pewno wie o co chodzi. Można w gparted, ale szybciej w terminalu i nie trzeba dogrywać rzeczy.

Wiadomo, że przez terminal jest szybciej XD Ale jak wspomniałem wcześniej, pobiorę torrenta z innej strony, zrobię maszynę wirtualną od nowa i zobaczę jak to będzie ;) A LXDE na Manjaro wygląda przepięknie (po kosmetycznym tuningu) :D Nie to, co szpetne Lubuntu
"LXDE is LIFE, LXDE is LOVE" | Debian 12 64-bit + LXDE | Debian rządzi, Debian radzi, Debian nigdy Cię nie zdradzi !

debbixon69

To nic nie dało XD Błąd dalej wyskakuje XD Może spróbuję tych komend do terminala  :)
"LXDE is LIFE, LXDE is LOVE" | Debian 12 64-bit + LXDE | Debian rządzi, Debian radzi, Debian nigdy Cię nie zdradzi !

debbixon69

Tym razem przeprowadziłem instalację Manjaro bez dzielenia dysku na partycje wg mojego wzoru i wyskoczył mi ten błąd, co robić ?
"LXDE is LIFE, LXDE is LOVE" | Debian 12 64-bit + LXDE | Debian rządzi, Debian radzi, Debian nigdy Cię nie zdradzi !

Zobacz najnowsze wiadomości na forum