Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

[Solved]100% RAM, 50% swap, 2% CPU

Zaczęty przez Czesław, Lipiec 22, 2018, 10:06:14 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

Albedo 0.64

#15
Panowie, kolega Czesław ma zajęte 8 GB RAM i połowę swap! To nie może być winą przeglądarki i Pale Moon niewiele tu pomoże. Pamiętacie temat wycieków pamięci w Ubuntu? Ja wtedy mówiłem, że u mnie Ubuntu zajmuje 1,2 GB RAM na starcie i myślałem, że to dużo. W pierwszej kolejności uruchomiłbym inne distra w trybie live i porównał obciążenie pamięci.
MX Linux Xfce
Linux registered user 556565

PomPom

Live jest chyba kiepski do takich pomiarów. Jak dobrze ogarnąłem przy okazji Archa, to live pakuje trochę w RAM i będzie pokazywać zbyt dużo. No i jak zużycie wskazuje na "Web Content", to nie wiem, czy to ma wiele wspólnego z tym tutejszym mierzeniem sobie niemal pustych sesji.
myk byle jak jako tako

robson75

Cytat: Albedo 0.64 w Sierpień 07, 2018, 08:04:59 PMJa wtedy mówiłem, że u mnie Ubuntu zajmuje 1,2 GB RAM na starcie i myślałem, że to dużo.
To bardzo dużo, myślę że za dużo. U mnie na Manjaro Xfce z włączonym comptonem oraz geoclue demo agent zaraz po zalogowaniu zżera około 430 MB Ramu.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

Albedo 0.64

#18
Cytat: Dziadek Starowinek w Sierpień 07, 2018, 09:01:17 PM
Live jest chyba kiepski do takich pomiarów. Jak dobrze ogarnąłem przy okazji Archa, to live pakuje trochę w RAM i będzie pokazywać zbyt dużo. No i jak zużycie wskazuje na "Web Content", to nie wiem, czy to ma wiele wspólnego z tym tutejszym mierzeniem sobie niemal pustych sesji.

Być może testy live nie są w 100% miarodajne ale mogą dać trochę informacji w krótkim czasie. Można podczas sesji live uruchomić połączenie sieciowe i sprawdzić te same procesy które najbardziej obciążają pamięć. U mnie w LMDE 3 Cinnamon z uruchomioną siecią i Google Chrome w tej chwili htop pokazuje zajęte 1,07 GB RAM i około 10% obciążenia CPU. Procesu "web content" u mnie nie ma.
MX Linux Xfce
Linux registered user 556565

satyr3

#19
Obecnie działam na XUBUNTU 18.4 na starej maszynie Pentium 4. Pale Moon zassałem z oficjalnej strony Pale Moon w postaci binarnej i zainstalowałem ją przez centrum oprogramowania bez problemu. Działa, jest lekka ale nadal witryny bankowe krzyczą, pomimo, że jest aktualna. Sprawdze jeszcze Min Browser ze strony

https://minbrowser.github.io/min/ Kiedyś czytałem w Linux Magazyn że jest ultra lekka- zobaczymy?


Update:
Już odpowiadam przeglądarka lekka, ale ma ten sam problem co Pale Moon na witrynach bankowych
Jesu, in Te confido

gom1

Rozwiązaniem jest dodatek zmieniający user-agenta przeglądarki, którym można ustawić, że łączymy się z najnowszego Chrome/FF.
Wszędzie dobrze, ale w /home najlepiej

Czesław

------------------------
Pozdrawiam Czesław dell-OptiPlex-9020-AIO, i7, 8 GB RAM

Zobacz najnowsze wiadomości na forum