Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

[Solved]100% RAM, 50% swap, 2% CPU

Zaczęty przez Czesław, Lipiec 22, 2018, 10:06:14 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

Czesław

Jest jakiś program typu top lub htop, aby wyświetlał co zżera pamięć? Bo czasami mam jak w temacie.
------------------------
Pozdrawiam Czesław dell-OptiPlex-9020-AIO, i7, 8 GB RAM

gom1

No właśnie htop czy top do tego właśnie służą.
Wszędzie dobrze, ale w /home najlepiej

kszyhus

Możesz użyć systemowego "Monitor systemu" Wybrać [Procesy] i kliknąć w pamięć aż pokaże od największego zużycia.
Nie trzeba mówić tsza, lecz tsza mówić trzeba.

Czesław

88,8 %PAM Czas+ 87:51:17 Web Content
Jak zmniejszyć pamięciożerność tego?
------------------------
Pozdrawiam Czesław dell-OptiPlex-9020-AIO, i7, 8 GB RAM

gom1

Otwierać mniej kart albo zmienić Firefoksa na lżejszą przeglądarkę.
Wszędzie dobrze, ale w /home najlepiej

Czesław

------------------------
Pozdrawiam Czesław dell-OptiPlex-9020-AIO, i7, 8 GB RAM

robson75

Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

satyr3

Cytat: Robert75 w Lipiec 29, 2018, 11:21:01 PM
Proponuje Pale Moon.

Pale moon miałem na Puppy Linux i non-stop witryny bankowe nakazywały zmianę przeglądarki na "'nowszą". Jest to spory problem.
Jesu, in Te confido

PomPom

Cytat: satyr3 w Sierpień 06, 2018, 09:29:08 PM
Cytat: Robert75 w Lipiec 29, 2018, 11:21:01 PM
Proponuje Pale Moon.

Pale moon miałem na Puppy Linux i non-stop witryny bankowe nakazywały zmianę przeglądarki na "'nowszą". Jest to spory problem.
Pewnie wykrywa jako bardzo starego Firefoxa. Dla bezpieczeństwa nie cackają się i podsuwają to, co jest pewniejsze, czyli nowe przeglądarki z tych najgłówniejszych.
myk byle jak jako tako

robson75

Cytat: satyr3 w Sierpień 06, 2018, 09:29:08 PM
Pale moon miałem na Puppy Linux i non-stop witryny bankowe nakazywały zmianę przeglądarki na "'nowszą". Jest to spory problem.
Instalując Pale Moon to najlepiej w systemie typu rolling, jakim jest Manjaro. Wtedy masz najświeższe wydanie.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

PomPom

Cytat: Robert75 w Sierpień 06, 2018, 11:26:25 PM
Cytat: satyr3 w Sierpień 06, 2018, 09:29:08 PM
Pale moon miałem na Puppy Linux i non-stop witryny bankowe nakazywały zmianę przeglądarki na "'nowszą". Jest to spory problem.
Instalując Pale Moon to najlepiej w systemie typu rolling, jakim jest Manjaro. Wtedy masz najświeższe wydanie.
Tę samą wersję będzie miał w stałym Debianie/Ubuntu i w rollingowym Archu (konkretnie z AUR).
myk byle jak jako tako

robson75

Cytat: Dziadek Starowinek w Sierpień 06, 2018, 11:52:15 PM
Tę samą wersję będzie miał w stałym Debianie/Ubuntu i w rollingowym Archu (konkretnie z AUR).
A czy Debian ma w repo Pale Moon? Bo w Ubuntu Pale Moon trzeba dodawać z PPA.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

gom1

Cytat: Robert75 w Sierpień 07, 2018, 09:51:44 AM
A czy Debian ma w repo Pale Moon?
Z tego co widzę na stronach Debiana to nie. W Sparku jest dzięki pavroo - w repo Sparka.
Wszędzie dobrze, ale w /home najlepiej

PomPom

Arch, Ubuntu, Debian i zgaduję, że większość nie ma w repo Pale Moona. Dodaje się go wg instrukcji ze strony i ma się najnowszą wersję, niezależnie czy distro jest rollingiem, czy działającym normalnie.
myk byle jak jako tako

robson75

A Manjaro i Sparky mają w repo Pale Moon. Co do Archa i AUR to podczas budowania wyskakują błędy, nawet po dodaniu klucza.
Oczywiście mówię o Palemoon-bin, nie wiem jak jest podczas budowy Palemoon oraz Palemoon-git.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

Zobacz najnowsze wiadomości na forum