Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Problem z ładowaniem systemu. Migający podkreślnik.

Zaczęty przez Vakoss, Sierpień 19, 2017, 08:35:32 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

Vakoss

Witam. Od dłuższego czasu na komputerze , na dysku fizycznym miałem zainstalowane dwa systemy Ubuntu 14.04 oraz Windows 10, po jakimś czasie z ubuntu były problemy z logowaniem, więc postanowiłem go usunąć. Usunąłem partycje ubuntu programem EaseUS Partition Master, po czym postanowiłem zainstalować inną dystrybucję linuxa tworząc nowe partycje, zainstalowałem system Kali Linux, myślałem, że będę miał problemy z GRUB'em ale normalnie w boot menu bez problemów w pierwszy dzień kiedy zainstalowałem system wybierałem pomiędzy windows 10 a kali do uruchomienia. W drugim dniu chcąc uruchomić system kali wybrałem go z boot menu, a wtedy pojawił się czarny ekran i tylko podkreślnik miga w lewym górnym rogu. Nie da się wtedy nic napisać ani z tego wyjść, trzeba resetować laptopa. Windows 10 uruchamia się bez żadnych problemów błąd pojawia się dopiero wtedy kiedy próbuje uruchomić Kali Linux. Prosiłbym o jak najszybsze i pomocne odpowiedzi. Z góry dziękuję.

pavroo

Witaj
Program rozruchowy GRUB próbuje uruchomić system, lecz z opisu wyglada, że nastapił błąd z ładowniem systemu.
Zakładam, że posiadasz UEFI zamiast BIOS?

Czy po instalacji Kali:
- aktualizowałeś Win 10?
- aktualizowałeś Kali?
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

Vakoss

Cytat: pavroo w Sierpień 20, 2017, 01:25:08 PM
Witaj
Program rozruchowy GRUB próbuje uruchomić system, lecz z opisu wyglada, że nastapił błąd z ładowniem systemu.
Zakładam, że posiadasz UEFI zamiast BIOS?

Czy po instalacji Kali:
- aktualizowałeś Win 10?
- aktualizowałeś Kali?

Dokładnie tak, win 10 mam zaktualizowany, natomiast Kaliego nie aktualizowałem.

pavroo

Nie mam 100% gwarancji na poparcie swoich słów (nie uzywam Win), lecz prawdopodobnie aktualizacja Win 10 nadpisała coś w sektorze UEFI, usuwając obraz kali.efi, co uniemożliwia uruchomienie systemu.
Rozwiazanie:
- reinstalacja kali lub
- uruchomienie kali w trybie live (DVD lub USB) i naprawinie sektora rozruchowego.

Pierwsza opcja jest łatwiejsza, drugiej nie próbowałem, tylko na maszych z BIOS.
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

Vakoss

Cytat: pavroo w Sierpień 20, 2017, 02:42:07 PM
Nie mam 100% gwarancji na poparcie swoich słów (nie uzywam Win), lecz prawdopodobnie aktualizacja Win 10 nadpisała coś w sektorze UEFI, usuwając obraz kali.efi, co uniemożliwia uruchomienie systemu.
Rozwiazanie:
- reinstalacja kali lub
- uruchomienie kali w trybie live (DVD lub USB) i naprawinie sektora rozruchowego.

Pierwsza opcja jest łatwiejsza, drugiej nie próbowałem, tylko na maszych z BIOS.

Nie ma innego rozwiązania? Uruchomienie kali w trybie live nic nie daje, a reinstalacja wątpię, że pomoże. Dzięki za odpowiedź.

ciekawski

zgadza się był o tym nawet gdzieś artykół ale nie pamiętam gdzie. Prosze zamknąć wątek.  :)

Zobacz najnowsze wiadomości na forum