Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Manjaro 17.0.2 Prośba o pomoc i wrażenia moje

Zaczęty przez sovtware, Lipiec 11, 2018, 12:25:29 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

sovtware

Witam nie wiem od której wersji instalacja została poprawiona lecz wiem ze nie mogłem tej dystrybucji zainstalować u Siebie
teraz wszystko poszło ładnie i Manjaro chodzi płynniej niż Xubuntu a mam wszystko to samo zainstalowane

problem może tkwi w tym że większość systemów nie może załadować przy uruchamianiu obrazu  [ tutaj pomoc ] nawet ( Sparky  w starszych wersjach było ok )
może to nie problem po wszystko chodzi ale jak ktoś wie i umie to naprawić byłbym wdzięczny takie mam info:


chcę zostać narazie przy Manjaro lepiej mi się Ono widzi od Ubuntu i innych więcej ma aplikacji i możliwości :)
sterowniki zainstalowane i wolę tego nie ruszać raz ruszyłem to potem przy logowaniu czarne tło i reset :(

- Więc tak musi być

usunięcie programu podobne to synpatic menedrzer
lecz jest nim Pamac

pozostałości po odinstalowaniu usuwam pakiety jako osierocone



więc nawet początkujący da sobie ze wszystkim radę :)

zobaczymy jak będzie z czasem
pozdrawiam i dziękuję za pomoc

PomPom

Nawet początkujący da sobie radę, jeżeli ma świadomość tego, że przed instalacją trzeba czytać wątek forum i nanieść niezbędne poprawki, a poza tym wypada mieć pojęcia o swoim sprzęciem, bo jak nagle nvidia straci wsparcie, to będzie płacz.
Dystrybucje typu LTS jak np. Ubuntu albo Debian będą z czasem coraz lepsze. Rollingi mają wzloty i upadki.

Nie atakuję jakoś rollingów, bo sam mam wytatuowane na umysłowych pośladkach "btw I use Arch", ale nie można ignorować wad. No i takie Ubuntu nie ma mniej programów i "możliwości". Dodam jeszcze, ze ten wachlarz aplikacji robi AUR, do którego łatwo wsadzić jakiś syf, co odróżnia go od paczek .deb, które często są udostępniane bezpośrednio od twórcy.
myk byle jak jako tako

sovtware

#2
Dziadek Starowinek

Instalacja poprawki jakie ? :)

Manjaro używa Calamares tak jak Sparky Linux Ubuntu więc jest łatwa i beż problemowa

a Jeżeli chodzi o sterowniki instalator sam mi Je ustawił więc zmienić nie mogę
już próbowałem i miałem czarne tło przy logowaniu i nic zrobić nie mogłem

zobaczymy jak dłużej popracuje na Nim narazie dwa tygodnie dwie aktualizacje i jest ok :)

pozdrawiam

MSki

Cytat: Dziadek Starowinek w Lipiec 11, 2018, 06:50:53 PM
....Dodam jeszcze, ze ten wachlarz aplikacji robi AUR, do którego łatwo wsadzić jakiś syf, co odróżnia go od paczek .deb, które często są udostępniane bezpośrednio od twórcy.
Otóż to i dlatego ja dałem sobie spokój z Arch pochodnymi distrami bo nie wiadomo co się przywlecze z AUR
https://distrowatch.com/dwres.php?resource=showheadline&story=6389
A jak się okazuje, wielu z nas nie czyta "ogłoszeń parafialnych", tylko dociąga z AUR co potrzebuje, a są to w wielu przypadkach niesprawdzone pakiety, które wykrzaczają później system.

robson75

#4
sovtware aby instalować lub usuwać stery od grafiki w systemie Manjaro, trzeba użyć narzędzia mhwd. Ponieważ ingerencja w tak czuły punkt jak grafika skończy się black screenem.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

PomPom

MSki, ja np. w swoim archowaniu z AURa korzystałem bardzo niewiele i patrzyłem skąd brane są paczki :> No i nie używałem jakichś yaourtów, etc., tylko skoro wgrywałem niewiele (chyba tylko spotify i ew. operę beta, jak mi stable nie działała), to instalowałem przez makepkg -si.

Dwa tygodnie to mało na system. Jak pomyślisz, że nie zaboli reinstalować, np. co miesiąc, to możesz pomyśleć o tym, że wtedy musisz mieć czas zawsze i zawsze być gotowym na niemożność wykonywania danej czynności na sprzęcie.
Co do poprawek, jak na forum Manjaro masz wątki o aktualizacjach, to w każdym z nich są wypisane częste problemy i tam masz czynności, które mogą je rozwiązać.
myk byle jak jako tako

sovtware

Jeżeli chodzi o paczki Arch to:



a to są programy które działają i muszę mieć
i wątpię by robiły jakiś problem z systemem czasem przy aktualizacjach

nic za krótko mam Manjaro zobaczymy z czasem jak będzie

Zobacz najnowsze wiadomości na forum