Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Windows 10, Linux Mint, Deepin - jak podzielić partycję?

Zaczęty przez zuroslawski, Lipiec 09, 2018, 08:09:14 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

TataPingu

@zuroslawski
- bez najmniejszego problemu

"Jaka jest różnica między postawieniem Linuxa obok Windowsa a na osobnej partycji?"
- najlepiej, nawet tego nie próbuj, albo ew. możesz sobie to potem sprawdzić na virtualnej maszynie

zuroslawski

Rozumiem, że najlepiej samemu sobie wydzielić partycję tak jak opisywaliście mi powyżej. Jednak ciekawy jestem jak Linux przygotowuje sobie miejsce dla siebie jeśli wybiorę opcje "zainstaluj obok Windows tak jak np. w tym poradniku:

https://www.google.com/amp/s/www.dobreprogramy.pl/amp/Windows-i-Linux-Mint-na-jednym-dysku-poradnik-dla-poczatkujacych,News,81165.html

Rozumiem, że w tym przypadku wszystko robione jest z automatu. Tylko jak to się będzie miało w późniejszym działaniu obu systemów?

TataPingu

@zuroslawski

"Obok" nie znaczy, że na tej samej partycji...!
- t.zn., iż NA TYM SAMYM DYSKU, OBOK PARTYCJI WINDOWSA...

Ale, jak już pisałem wcześniej, zainstaluj sobie jednego, czy, jak planowałeś dwa różne dystra i pobaw się wirtualnymi maszynami, to sam zobaczysz.

Nie chcę być złośliwy, ale pytania, które zadajeszz zaczynają przybierać abstrakcyjny charakter, to tak, jakbyś się pytał np. o przyszłą jazdę na rowerze, tzn., czy, zjeżdżając z jakiejś góry powinieneś wychylać się w lewo, czy balansować do tyłu...
- wejdź na rower, a zobaczysz...

Zobacz najnowsze wiadomości na forum