Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Linux Mint 19 - błędy przy kopiowanu plików

Zaczęty przez joker1235, Lipiec 15, 2018, 03:07:57 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

joker1235

Witam
Mam problem przy kopiowaniu plików na pendrive czy SD. Skopiowane pliki bardzo często są uszkodzone, niekompletne itd. Przez to np. na dysku zewnętrznym mam sporo pustych folderów po takim kopiowaniu których nie mogę usunąć w żadnym systemie.
Przykładowo: przeWitam
Mam problem przy kopiowaniu plików na pendrive czy SD. Skopiowane pliki bardzo często są uszkodzone, niekompletne itd. Przez to np. na dysku zewnętrznym mam sporo pustych folderów po takim kopiowaniu których nie mogę usunąć w żadnym systemie.
Przykładowo: przed chwilą kopiowałem dwa filmy na dysk. kopiowanie oczywiście bez problemu doszło do końca, trwało normalnie. Odczekałem jakiś czas, odmontowałem dysk. Podłączyłem do komputera z W10 i brak tych plików. Android też ich nie widzi. Powtórzyłem wszystko po raz drugi tak samo jak poprzednio. Podłączam do kompa z W10 i jeden plik jest i włącza się a drugi ma 500 z groszami zamiast 712MB. Za trzecim razem poszło prawidłowo.
Nagminnie zdarza się to np. przy kopiowaniu sterowników pobranych w linuksie na komputer z Windows. Niektóre pliki np. exe nie da się uruchomić ponieważ są uszkodzone lub nie są prawidłową aplikacją systemu win32.

Wydaje mi się że problem dotyczy konkretnie mojego laptopa i jego kontrolera USB z którym może nie współpracuje dokładnie Linux. Dzieje się tak bez różnicy czy kopiuje przez USB 2.0 czy 3.0.
Pamięci RAM i SSD sprawne. Problem występuje tylko na linuxach. Zwłaszcza Ubuntu, Mint, KDE Neon jak sobie przypominam Manjaro i Deepin również.

Mój laptop to Acer V5 -573PG i5/8GB/128SSD w chwili obecnej Mint 19 Cinamon 64 bit.

Problem nie występuje na systemach MS.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum