Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Konfiguracja Wi-Fi w montażu 19

Zaczęty przez Danka, Czerwiec 21, 2018, 03:49:12 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

Danka

Witajcie linuksiarze

Zainstalowałam nowy Linux minut 19 i mam problem z konfiguracją Wi-Fi.
Na kablu internet działa bez problemu, natomiast jeśli chodzi o bezprzewodowe sieci, żadnej nie widzi.
Miałam wcześniej Linux minut 13 i żadnych większych problemów z wi-fi. Trochę poczytałam, pokombinowalam i był.
Teraz przejrzałam wpisy na ten temat, próbowałam niektórych sposobów, ale żadnego nie udało mi się przeprowadzić do końca,
bo w trakcie albo czegoś nie widzi, albo nie może znaleźć, albo nie ma...
Zainstalowałam Wicd Network Manager, ale ślepy, żadnej bezprzewodowej nie widzi, więc Wi-Fi radar ... z takim samym skutkiem.
Może ktoś z was uporał się z tym problemem lub ma jakiś pomysł co zrobić by zadziało to proszę o pomoc.

Danka

Przepraszam, trochę błędów się wkradło w słowie mint ,nawet w tytule...

robson75

A nie sądzisz że wymagasz od systemu w wersji beta zbyt wiele. Poczekaj parę miesięcy aż LM 19 stanie się stable i wtedy go zainstaluj.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

PomPom

1. Zły dział
2. Serwus
3. Unikaj postowania jeden post pod drugim - użyj opcji Edycja

4. Jak napisał Robert, to jeszcze BETA. Stabilne wydanie będzie za jakiś czas. Sprawdź czy na live działa internet przez wifi.
myk byle jak jako tako

TataPingu

@Danka
- spróbuj z innym dystro (najlepiej z livea, od razu widzisz, czy działa), mint 19 to jeszcze "beta"...

Jeśli to laptop, to ewentualnie spróbuj zaktywizować wi-fi (klawisz "Fn" + ... - zależnie od typu lapka), może jest po prostu wyłączony...

Danka

Tak, zły dział.
Przepraszam, moja wina

Żeby zamknąć ten niefortunny post....
zrobiłam dwie rzeczy: najpierw zapora sieciowa, ustawiłam na otwartą
potem weszłam w zarządzanie sterownikami i okazało się ze karta sieciowa jest nie włączona, więc ją właczyłam i wtedy sterowniki automatycznie zostały pobrane po kablu
wyrzuciłam wcześniej pobrane programy i ... bezprzewodowy zadziałał. 
Kończąc dziękuję za uwagę i przepraszam za niewłaściwe zachowanie.

dashat

Pokaż /etc/network/interfaces. Próbowałeś łączyć się z wifi przez wpa_supplicant?

PomPom

Działa jej przecież i powód był prosty.
myk byle jak jako tako

Zobacz najnowsze wiadomości na forum