Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Naprawa wbudowanej karty graficznej. Jak to się robi?

Zaczęty przez SysBox2018, Czerwiec 18, 2018, 09:04:50 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

SysBox2018

Witam!

Wale prosto z mostu.
1. Jak to się robi?
2. Co jest potrzebne?
3. Czy może powodować to coś innego?
4. Czy przez to uszkodziłem Lubuntu (XD, podczas aktualizowania się zrobił czarny ekran)?
Mam IBM T42 (wiecie jakie były z nim problemy). Ma kartę graficzną ATi Mobile Radeon 7500 (to karta, z którą są problemy rzekome i jest ona wbudowana w płytę główną).

Oczkins92

Po pierwsze zobacz czy masz ekran na innym linuxie.Naprawa jest nieopłacalna jeżeli uszkodziła się fizycznie karta
Wszystko dobrze jak nie wnerwia ciebie nic

TataPingu

Najlepiej użyć do tego celu dłuta i drewnianego młotka...

Oj chłopie, chłopie, a co Ty chcesz z tym zintegrowanym i jak dobrze rozumiem, zepsutym graficznym chipem robić?

Nie znam T42, ale na pewno masz tam co najmniej jeden Mini-PCI, wiąc kup odpowiednią GPU (karta graficzna) i używaj tej.

Czy Ci to będzie działać to raczej nikt nie jest Ci w stanie powiedzieć...
- musisz sam tego doświadczyć

SysBox2018

Widzę, że olewacie to i nie przywiązujecie się do tematu. ta. Dłut i młotek podchodzi pod patologie. Szukam dobrych odp. a nie
odpowiedzi na odczep się.  >:(

gom1

Chcesz dobrą odpowiedź, to przeczytaj raz jeszcze to, co napisał Oczkins92 - nie opłaca się.

Twój T42 - po tym co opisujesz - nadaje się na śmietnik. Szkoda inwestować w niego pieniądze.
Wszędzie dobrze, ale w /home najlepiej

SysBox2018

Nałożyłem na lapka  krem Nivea i działa. Nałożyłem na procesor i kartę graficzną XD!. :D

TataPingu

@SysBox2018
"Widzę, że olewacie to i nie przywiązujecie się do tematu. ta"
No właśnie, "taaa"...
- myślisz, że wstawisz przemyślne 2, 3 pytania złożene z 4-5 słów, a inni będą się dla Ciebie tworzyć, pisać elaboraty, wykładać podstawy IT i tracić swój własny czas na próbach odpowiedzi na zagadnienia i tak nie do rozwiązania na takim forum...
Poza tym, to nie pierwszy Twój post w którym trollujesz...
- już kiedyś Ci podpowiadałem, żebyś się wybrał na jakiś kurs podstaw obsługi sprzętu IT...

SysBox2018

Temat zamknięty.Karta graficzna zaczęła się fajczyć i po laptopku (zaczął piszczeć, pakzały się artefakty i deed laptop).


gom1

Wszędzie dobrze, ale w /home najlepiej

Oczkins92

Cytat: TataPingu w Czerwiec 19, 2018, 04:27:48 PM
@SysBox2018
"Widzę, że olewacie to i nie przywiązujecie się do tematu. ta"
No właśnie, "taaa"...
- myślisz, że wstawisz przemyślne 2, 3 pytania złożene z 4-5 słów, a inni będą się dla Ciebie tworzyć, pisać elaboraty, wykładać podstawy IT i tracić swój własny czas na próbach odpowiedzi na zagadnienia i tak nie do rozwiązania na takim forum...
Poza tym, to nie pierwszy Twój post w którym trollujesz...
- już kiedyś Ci podpowiadałem, żebyś się wybrał na jakiś kurs podstaw obsługi sprzętu IT...
Bardzo słusznie zauważyłeś
Wszystko dobrze jak nie wnerwia ciebie nic

Oczkins92

Wszystko dobrze jak nie wnerwia ciebie nic

PomPom

Co tu się odstallmaniło?
Ten lapek to już antyk, który po zepsuciu już raczej jest dla zapaleńców (no pun intended), ew. możesz go użyć jako deskę do krojenia albo broń. Sensowny lapek nie musi być drogi, więc będzie się dało dość tanio znaleźć jakiegoś następcę, też ThinkPada. No i oczywiście, unikaj osobnych kart graficznych, jeżeli ogranicza cie budżet. Integra i nic więcej, a lapek swoje pożyje.
myk byle jak jako tako

SysBox2018

Najlepsze jest, że skończył się. i po problemie.

SysBox2018

Cytat: gom1 w Czerwiec 19, 2018, 04:44:40 PM
Ty na serio z tym Nivea?

Nivea się się rozpuścił na karcie graficznej i karta zdechła.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum