Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Co nas cieszy

Zaczęty przez PomPom, Czerwiec 08, 2018, 08:03:14 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

robson75

Cytat: MSki w Grudzień 09, 2023, 03:20:35 PMhttps://gry.interia.pl/newsy/news-3-wersje-linuxa-ktore-do-gier-nadaja-sie-lepiej-niz-windows-,nId,7187320
@MSki, Szkoda że nie pokazałeś tego 2 dni wcześniej, bo kupiłem właśnie w komputronik tego PC, i gdybym wiedział że GPU od Radeona jest lepsze od Nvidii, to pewnie bym wybrał Radeona.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

MSki

@robson75, chyba jest możliwość zwrotu zakupionego towaru w ciągu 14 dni, lub wymiany na sprzęt posiadający GPU Radeona ?

robson75

Cytat: MSki w Grudzień 10, 2023, 09:55:03 AM@robson75, chyba jest możliwość zwrotu zakupionego towaru w ciągu 14 dni, lub wymiany na sprzęt posiadający GPU Radeona ?
Tyle tylko że PC na komputronik z GPU Radeona posiadają CPU Ryzen, a mnie bardziej zależy na Intelu.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

microsofter

To wy chcecie grać w gry na GNU/Linuxie? Pewnie da się, w końcu nawet taki staroć jak Doom 1, wyszedł też na Linux. Ale to bardziej sztuka dla sztuki, a może nawet ewolucja wsteczna. Nie lepiej wykorzystać system uniksowy do czegoś bardziej ambitnego? Stworzyć w domu namiastkę prawdziwego datacenter, nauczyć się procedur niestosowanych w Windows, różnych sztuczek, skonfigurować zaawansowaną macierz, streamer, SAN, ogarnąć skrypty, automatyzację zadań, własny router/firewall albo NAS postawiony na Unixie itp.. A pograć można sobie na Windows, bezstresowo.

Cytat: robson75 w Grudzień 10, 2023, 01:31:23 PMkomputronik
Jak możesz, kupuj gdzie indziej. Dla własnego interesu.
były: MS Windows, Sun Solaris, Oracle Solaris; jest: OpenSolaris + m0n0wall + Solaris powered NAS

robson75

Cytat: microsofter w Grudzień 10, 2023, 01:56:33 PMTo wy chcecie grać w gry na GNU/Linuxie?
Jak najbardziej, z wine działa 80% gier z GOG-a. Ale pewnie zostawię sobie Win 11, i zrobię dualboota z Arch-em.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

MSki

Cytat: robson75 w Grudzień 10, 2023, 01:31:23 PMTyle tylko że PC na komputronik z GPU Radeona posiadają CPU Ryzen, a mnie bardziej zależy na Intelu.
Każda szanująca się firma komputerowa jest elastyczna dla klienta. Zadzwoń do nich i porozmawiaj o wymianie GPU na markę i model Cię interesujący.

MSki

Cytat: microsofter w Grudzień 10, 2023, 01:56:33 PMTo wy chcecie grać w gry na GNU/Linuxie?
Przeczytaj artykuł, który wkleiłem.
Ja osobiście w gry nie gram, ale gdyby mi się odmieniło, to wolałbym kupić konsolę.

microsofter

Lubię pogłębiać wiedzę o systemach uniksowych, poprzez instalację różnych dystrybucji w maszynie wirtualnej. Przy czym omijam znajdy, a biorę w obroty takie distra, które zapisały się, na kartach historii, grubą czcionką.

Cieszy mnie, kiedy uruchomię OS, a moim oczom ukażą się np. takie creditsy:



Piękny widok! Ale to jeszcze nic, popatrzcie co znalazłem tutaj:



Trzech Tytanów, ręka w rękę.
były: MS Windows, Sun Solaris, Oracle Solaris; jest: OpenSolaris + m0n0wall + Solaris powered NAS

r6

Tłusty Czwartek i pączusie. :)

MSki

..i faworki robione na piwie ;-)

Zobacz najnowsze wiadomości na forum