Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Vanilla OS

Zaczęty przez sovtware, Styczeń 17, 2024, 12:11:23 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

sovtware

Vanilla OS rezygnuje z bazy Ubuntu kolejna dystrybucja która rezygnuje z tej bazy głównie z winy Canonical

więc Vanilla OS 2 Orchid która jest dostępna do pobrania w wersji Alpha ma być na bazie Debian Sid

lecz dalej ma być dla początkujących użytkowników jak i stabilnym systemem

co o tym rządzicie zapraszam do dyskusji

pozdrawiam

linux4ever

Cytat: sovtware w Styczeń 17, 2024, 12:11:23 PMVanilla OS rezygnuje z bazy Ubuntu kolejna dystrybucja która rezygnuje z tej bazy głównie z winy Canonical

więc Vanilla OS 2 Orchid która jest dostępna do pobrania w wersji Alpha ma być na bazie Debian Sid

lecz dalej ma być dla początkujących użytkowników jak i stabilnym systemem

co o tym rządzicie zapraszam do dyskusji

pozdrawiam

Debian sid to tak stabilny system jak niewypał na polu minowym.

Nie wiesz co się stanie i na co trafisz.

Sam używam wiadomo siduction na debian trixie ale sid według mnie to bardziej dla eksperymentatorów.

Którym reinstalacja nie straszna.

Ja bym tego nie wybrał.
"Powiedz mi, a zapomnę, pokaż mi, a zapamiętam, pozwól mi zrobić, a zrozumiem. "-Konfucjusz

PomPom

https://vanillaos.org/blog/article/2023-03-07/vanilla-os-20-orchid---initial-work

VanillaOS oznajmiło decyzję prawie rok temu, a jej powodem jest głównie to, że Debian sid po prostu się lepiej sprawdzi, nadal będąc podobnym do tego, co znają. Debian jest bardziej "vanilla", a sid nie jest wydaniem, tylko stale się zmieniającą gałęzią dev, więc na tym lepiej im jest się budować pod ich założenia.

Tu coś więcej: https://vanillaos.org/blog/article/2024-01-03/vanilla-os-2-orchid-stable-some-clarifications

Moim zdaniem za dużo biorą na siebie i to może być fajny system, ale stale walczący z brakiem zasobów.


PS. Siduction jest oparty na Debianie sid.
myk byle jak jako tako

Zobacz najnowsze wiadomości na forum