Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

LMDE i KDE

Zaczęty przez raster, Sierpień 28, 2013, 08:39:51 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

raster

Witam.

Zainstalowałem na komputerze LMDE i doinstalowałem KDE, chciałbym wiedzieć, czy da się tutaj ustawić takie coś jak w gnome, że przy próbie wykonania operacji tylko dla roota wywala mi okienko z pytaniem o jego hasło. Jeśli tak, to jak?

Dziękuję, pozdrawiam.

RaM

#1
wydaje mi się, że to o czym piszesz jest cecha linuxa/gnu nie zaś gui (kde, gnome). tak jest zawsze jeżeli próbujesz wykonać operację możliwą z pozyji roota, będąc zalogowanym nie jako root.

a na marginesie, może offtopic. bardzo fajny jest zevenos. masz i debiana i kde za jednym zamachem. protezy, z reguły słabo działają.

raster

#2
Właśnie nie. Przy LMDE i Gnome wszystko działa tak, jak opisałem. Przy KDE np. zamontowanie dysku  z windowsem kończy się "Nie można zamontować urządzenia. Wystąpił nieoczekiwany błąd: Autentication is required.". Jedyna rzecz, która pyta o hasło, to Menedżer Aktualizacji.






Problem prawdopodobnie rozwiązany. Z pomocą przyszedł program Policy Kit.

pavroo

#3
Podobny problem wyskoczył w Sparku i Debianie testowym po niedawnych aktualizacjach Lxpolkit. Brak możliwości montowania partycji, programy wymagające uwierzytelnienia nie uruchamiały się. Rozwiązanie było podobne - dodać lxpolkit do autostartu.
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

RaM

#4
tia. Linux jest pełen tajemnic. jeszcze wiele przed nami, żeby to wszystko ogarnąć.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum