Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Włączanie komputera klawiaturą bezprzewodową

Zaczęty przez glimar, Czerwiec 06, 2018, 08:22:11 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

glimar

Witam. Pytanie może mało wyszukane ale czy jest taka możliwość  ?
Posiadam nettopa Asus z linux mint 17,2 cinnamon 64 bit i klawiaturę logitech k410. Klawiatura ma przycisk oznaczony jako zasilanie, jednak nie reaguje w żaden sposób. Chodzi mi o możliwość włączania i wyłączania komputera przy pomocy tego klawisza. Będę mógł go wrzucić do szafy i znikną mi wszystkie straszące kabelki.
Linux Mint 19 Cinnamon 64 bit wersja 3.8.8 jądro 4.15.20 generic
procesor intel core i3 4010U 1,7 GHz x 2 ram 8 GiB dysk 256 ssd

TataPingu

@glimar
"Będę mógł go wrzucić do szafy"...
- abstrachując od możliwości zdalego włączania netta klawiaturą (niekiedy się da, ale wszystko zależy od sprzętu - "poszperaj w biosie), weź pod uwagę, że nettop powinien mieć prawidłowe chłodzenie.
"W szafie" może być tak, że obieg powietrza, a co za tym idzie, chłodzenie procesora będzie niewystarczające.
Pierwszym symptomem będzie "redukcja" prędkości procka, ale taki brak wystarczającego przewietrzania doprowadzić może do przegrzania poszczególnych elementów, a nawet do pożaru!

glimar

 Dziękuję za odpowiedź.
Czego szukać w biosie ? Jaka opcja może pozwalać na uruchomienie tej funkcji?
Odnoiśnie szafy....Ma zapewnione chłodzenie i na pewno nie będzie leżał na ciepłym sweterku. Znajduje się tam również modem i jeszcze kilka innych urządzeń. Przegrzanie nie grozi a pożar - cóż, może się zdażyć i pod biurkiem.
Linux Mint 19 Cinnamon 64 bit wersja 3.8.8 jądro 4.15.20 generic
procesor intel core i3 4010U 1,7 GHz x 2 ram 8 GiB dysk 256 ssd

PomPom

Coś mi się nie widzi włączanie lapka bezprzewodówką, jak ta pierdółka od łączności dostanie zasilanie raczej dopiero po włączeniu komputera.
myk byle jak jako tako

lesio

Być może w niektórych komputerach takie włączanie (a właściciwe wybudzanie) może funkcjonować (chodzi o funkcję wakeup w biosie):
https://www.pcworld.pl/porada/BIOS-od-A-do-Z,307954.html
Oczywiście klawiatura bezprzewodowa musi być z "donglem" USB, a nie działać w oparciu o bluetooth

glimar

Klawiatura jest z "donglem" , a w biosie nie mogę znaleźć opcji o których mowa :-[
Linux Mint 19 Cinnamon 64 bit wersja 3.8.8 jądro 4.15.20 generic
procesor intel core i3 4010U 1,7 GHz x 2 ram 8 GiB dysk 256 ssd

lesio

Jeśli bios jest zaktualizowany do najnowszej wersji, a żadego "wake-up" w nim nie ma, to się poddaję. Alternatywą może być tylko pilot radiowy włączania zasilania :-)

Mr_Ulcer

A może znacznie prostszy sposób, czyli wyciągnięcie na kablu włącznika.
Zamontujesz sobie go gdzie chcesz, a komputer trzymaj choćby w piwnicy.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum