Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Problem z Nvidia Geforce 940MX.

Zaczęty przez wesiora999, Czerwiec 01, 2018, 11:16:42 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

wesiora999

Witam!
Zainstalowałem Debiana z gnome i postanowiłem zainstalować sterowniki do wspomnianej w temacie kary graficznej. Dodałem do każdej linijki w sources.list "contrib non-free", zaktualizowałem i zainstalowałem pakiety: firmware-linux, nvidia-driver, nvidia-settings ,nvidia-xconfig. Po instalacji pojawił się komunikat o tym, że pakiet "konfliktuje się" z innym. W komunikacie zalecano restart komputera i to również zrobiłem. Po ponownym uruchomieniu komputera, system nie chce się załadować do końca :( Czy ktoś ma jakiś pomysł jak rozwjązać ten problem? Czy da się jeszcze ten system odratować, czy wymagana jest ponowna instalacja? Może ktoś z was miał już z tym problemem do czynienia i polecił by mi jakieś działające sterowniki do tej karty graficznej. Dziękuje za pomoc :)

lesio

Jeżeli Nvidia jest jedyną kartą grafiki (tzn nie występuje zintegrowany intel) oraz gdy jest dostęp do linii komend, to problemu nie powinno być.
Zawsze warto czytać instrukcje twórców systemu:
https://wiki.debian.org/NvidiaGraphicsDrivers
i postępować zgodnie z nimi :-)

wesiora999

No niestety zapomniałem dodać. Właśnie występuje w tym komputerze jakąś druga karta. Jest to Intel HD Graphic (jakoś tak) :(

San Dimas

Karta z optimusem. Sam mam podobną kartę (860m) - na debianie zalecam pozostanie przy noveau - da się zainstalować własnościowe stery, ale nie jest to proste - trzeba sporo rzeczy zrobić.
Na ubunciakach działa bez problemu.
'Dla tych raperów największe marzenie to żeby zagrano ich w Esce
Jadą taryfą, usłyszą Pitbulla i myślą "ej k***a, ja też chcę".'

lesio

W debianie problem z technologią optimus nie występuje.
Niestety, przyjęte przez Ciebie rozwiązanie doprowadziło do zastąpienia sterowników intela sterownikami nvidii dla karty podstawowej - czyli intela. Czyli teraz masz sterowniki nvidii na karcie intela - to nie może działać. W zasadzie "na dzień dobry" musisz odinstalować to, co zainstalowałeś, aby doprowadzić do stanu sprzed instalacji sterowników nvidii - czyli dziłąjącego podsystemu graficznego.
Instalacja grafiki w systemie optimus sprowadza się w debianie do zainstalowania bumblebee:
https://wiki.debian.org/Bumblebee
Przy instalowaniu sterowników własnościowych nie spotkałem się z żadnymi problemami (na dwóch laptopach, zarówno Jessie, jak i Buster), dlatego opinia San Dimas stanowi dla mnie duże zaskoczenie.

San Dimas

Bo ja się spotkałem...
I mi bumblebee nie działało.
'Dla tych raperów największe marzenie to żeby zagrano ich w Esce
Jadą taryfą, usłyszą Pitbulla i myślą "ej k***a, ja też chcę".'

lesio

No cóż - chętnie wierzę. Taki urok linuksa. Inaczej z uefi, inaczej z biosem. Inaczej na jednym sprzęcie, inaczej na drugim. Inaczej jedno distro, inaczej drugie :-)

wesiora999

Dobrze. Przyjrzę się temu bumblebee :)

Zobacz najnowsze wiadomości na forum