Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Linuxs na tablet Yoga

Zaczęty przez jerzyf, Maj 31, 2018, 11:34:30 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

jerzyf

Witam Linuxiarzy!
Na forum na pewno jest wielu doświadczonych Linuxiarzy, więc mam nadzieję, że mnie pomożecie. Mam tablet Lenovo YOGA Tablet 2-1051L z LTE z Windowsem 10 na procesorze Intel Atom, ale jak nie trudno się domyśleć ten system jest zdecydowanie za ciężki na ten sprzęt. Dlatego chciałbym zainstalować na nim jakiegoś Linuxa, tylko nie wiem jaki byłby dla mnie odpowiedni. Tablet ma ekran dotykowy, ale również oddzielną klawiaturę mechaniczną na Bluetooth, internet na LTE i Wi-Fi, aparat fotograficzny, oraz oczywiście UEFI. Moje wymagania są nie wielkie, przeglądarka internetowa (najlepiej Chrome), poczta, Skype.
Podsumowując musi być po polsku, obsługiwać ekran dotykowy, internet LTE, Wi-Fi, aparat fotograficzny, Bluetooth, no i radzić sobie z UEFI. Wiem sporo tego, ale choć mocno ociężale Windows to wszystko oferuje, więc może jakiś Linuxs się znajdzie, albo nawet kilka do wyboru ?.
Proszę o pomoc !.
Jurek

SysBox2018

Android 4.2.2 lub 7.0 będzie ok. Możesz też jakieś Lubuntu, czy Xbunutu. ;)

jerzyf

Dzięki za odpowiedź, bo już traciłem nadzieję!. O Androidzie nie pomyślałem i warte zainteresowania, ale mam jeszcze pytanie, czy te Linuxy, które zaproponowałeś obsłużą dotyk i obrót ekranu ?.
Jurek

SysBox2018


jerzyf

Jurek

nateliv

umieszczenie linuksa na tablecie z Androidem to zły pomysł z powodu złego wsparcia aplikacji, autonomii i usług Google.
Lepiej zainstalować raczej inną wersję alternatywnego Androida. Nazywamy to Rom lub firmware. Spójrz na stronę xda, aby znaleźć rom kompatybilny z twoim terminalem. Wiedz również, że możesz zoptymalizować swój system, uruchamiając urządzenie i instalując lub wyłączając funkcje, zamiast instalować inny rom.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum