Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Kij w mrowisko, czyli dlaczego po latach z Linuxem chyba wrócę na stałe do Windy

Zaczęty przez San Dimas, Maj 29, 2018, 10:54:00 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

PomPom

Nie wiem, czy dobrze rozumiem, ale może się dogadamy na małą pracę bez umowy, bo nie mam żadnego Ukraińca na Pana miejsce ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ciężko mi wyciągnąć wnioski z podkręcania fajności tematu, którym autor będzie się zajmował w napisanej przez siebie książce. No cieszył się chłop/baba. A co do Ubuntu, to Mareczek Shuttlewortheczek swoje pieniądze miał na ten projekt i chyba wiedział co robi. Pieniędzy oczywiście nie uzyskał ze sprzedaży uranu kosmitom... a może uzyskał?
Miliony to przesadzona liczba, bo tyle może osób spróbowało tylko, ale zainstalował to ułamek z tego, a jeszcze ułamek z kolejnego miał to jako jedyny system.

Czy Ubuntu mógł zostać takim systemem jak Windows? Źle zadane pytanie.
Czy Ubuntu mogło stać się systemem używanym przez podobną liczbę ludzi, jak ta od Windowsa, i oferować podobny komfort oraz użyteczność? Nie, nie wtedy. Podnieta Ubuntu wynikała z tego, że było to dobre skorzystanie z F O R K O W A N I A <grzmot>. Łatwiejszy Debian, nastawiony na desktop i mający wyprowadzić Linuxa z piwnic do salonu? Brzmi świetnie.

https://youtu.be/WRWrmT0ovPE
Powyżej znajduje się materiał z kanału h3h3 production, gdzie prowadzący komentuje nagranie ze stacji telewizyjnej. Bohaterka telewizyjnego nagrania to przeciętny odbiorca Windowsa 7, który zderza się z Ubuntu. Tyle nawalczone. Ja jeszcze dodam, że sam Ethan z kanału h3h3 pokazuje w tym filmiku postawę dzisiejszych przeciętnych odbiorców Windowsa, chociaż raczej tych mało obeznanych w systemach w ogóle. Wśród moich znajomych nazwa Ubuntu jest kojarzona; może zabawna dla nich, ale kojarzona, że to taki Linux.
myk byle jak jako tako

MSki

A co nas obchodzą użytkownicy Windowsa, którzy na widok Linuksa robią kocie miny (?). Przecież oni mają problemy, których nie dostrzegą w swym zaślepieniu.

....informacyjne - ReactOSa nie udało mi się odpalić z żadnego z trzech iso, zawieszał sie podczas bootowania.

Albedo 0.64

Różnice w funkcjonowaniu W10 i Linuksa niedługo mogą ulec zatarciu - jeśli MS zrezygnuje całkowicie z wsparcia aplikacji win32 (exe) i wprowadzi obsługę programów tylko z repozytorium (MS Store). Chromebooki od Google też są ślepą uliczką. Czym jest Chrome OS? Okrojonym z dużej ilości funkcji Linuksem (Gentoo?) w którym główną rolę pełni przeglądarka Chrome i aplikacje Google. To samo można mieć w dowolnej dystrybucji Linuksa a mimo to, ludzie to kupują. Dlaczego? Bo razem ze sprzętem z góry przeznaczonym TYLKO do internetu. Odpowiednia cena i marketing załatwiają sprawę zarówno w przypadku MS jak i Google. Linux jest pozbawiony marketingu i ceny a co za tym idzie - również popularności. Wszystkie używane przez nas systemy operacyjne są przestarzałe ponieważ bazują na architekturze procesorów krzemowych, które również są przestarzałe. Kończą się możliwości dalszego doskonalenia czterdziestoletniej technologii. Stoimy u progu technologicznej rewolucji w branży IT - nowe procesory zupełnie odmienne od krzemowych będą wymagać zupełnie innego oprogramowania. Wiele wskazuje na to, że systemy biurkowe przestaną istnieć i zostaną zastąpione usługami chmurowymi a w komputerze będzie tylko fabryczny firmware pozwalający na połączenie z siecią i subskrybowaną usługą. A komputery będziemy nosić w kieszeni. Nasze dzisiejsze dyskusje na temat OS-ów można porównać do przemówień nad grobem a niedługo będą już tylko wspomnieniem.
MX Linux Xfce
Linux registered user 556565

PomPom

Ludzie kupują Chromebooki, bo są tanie, a system na nich jest pomyślany dla nich. Ludzie mówią, że hurr durr masz lapki z Windowsem w podobnej cenie, ale męcz się człowieku z wgraniem tam Linuxa (który i tak bedzie działać średnio), żeby ostatecznie i tak dojść do wniosku, że kupiłeś guano w papierku po cukierku. Są używki, ale nie każdy używkę chce.
To z Windowsem to przypadkiem nie dotyczy wyłącznie Windowsa S? Bo jakby chcieli wszystko zmieniać, to nie wierzę, że są aż tacy głupi. To tak samo głupie jak odbieranie wyboru w Linuxie.

Czas pokaże co będzie w przyszłości :I Może nawet Wayland na Xfce... Nie no, tego nie będzie :I
myk byle jak jako tako

lesio

Na razie czekam z wypiekami na twarzy na dwupanelowy thunar :-))))
Może już za kilka lat ??????
Ale i tak wszędzie używam xfce ...

Albedo 0.64

@Dziadek: W10S może okazać się krokiem w kierunku rezygnacji z win32. O zakończeniu zgodności wstecznej ze starszymi wersjami Windows mówi się od dawna. W W10 miało już tego nie być ale okazało się, że baza aplikacji Windows Store jest zbyt mała. Co ma wisieć, nie utonie.
MX Linux Xfce
Linux registered user 556565

debbixon69

Cytat: Dziadek Starowinek w Czerwiec 02, 2018, 12:53:06 PM
Ludzie kupują Chromebooki, bo są tanie

Byłem wczoraj w Mediamarkt i żadnego chromebooka tam nie widziałem, większość lapków miała windowsa. Jedyną alternatywą były produkty apple ;_;

Wiesz gdzie takiego chromebooka można chociaż zobaczyć ?
"LXDE is LIFE, LXDE is LOVE" | Debian 12 64-bit + LXDE | Debian rządzi, Debian radzi, Debian nigdy Cię nie zdradzi !

PomPom

W Polsce bida z chromkami, bo komputer bez windowsa to... telefon z androidem albo japko. Zobaczyć przed zakupem, to pewnie w jakimś małym komputerowym sklepie, jak ktoś sprowadził sprzęt i sprzedaje.
myk byle jak jako tako

gom1

Cytat: debbixon69
Wiesz gdzie takiego chromebooka można chociaż zobaczyć ?
Jak jesteś z Warszawy, to Ci mogę pokazać :-)
Wszędzie dobrze, ale w /home najlepiej

debbixon69

"LXDE is LIFE, LXDE is LOVE" | Debian 12 64-bit + LXDE | Debian rządzi, Debian radzi, Debian nigdy Cię nie zdradzi !

Albedo 0.64

Cytat: debbixon69 w Czerwiec 05, 2018, 08:37:10 PM
Cytat: Dziadek Starowinek w Czerwiec 02, 2018, 12:53:06 PM
Ludzie kupują Chromebooki, bo są tanie

Byłem wczoraj w Mediamarkt i żadnego chromebooka tam nie widziałem, większość lapków miała windowsa. Jedyną alternatywą były produkty apple ;_;

Wiesz gdzie takiego chromebooka można chociaż zobaczyć ?

Jeśli masz w pobliżu Euro RTV AGD to możesz zobaczyć.

https://www.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/acer-chromebook-cb5-571-i3-5005u-4gb-32-gb-chrome-os.bhtml?from=ceneo&t=20180607-1426#outlet-dobry

Ale z tą specyfikacją i ceną (o systemie nie wspomnę) to żadna atrakcja.
MX Linux Xfce
Linux registered user 556565

PomPom

Ta cena to kpina, mijająca się z celem takiego laptopa, który ma być sensowną budżetówką. Sensowną, gdyż nie dostarcza narzędzia docelowo do wszystkiego, a daje to, na czego wielu w tanim lapku szuka - net i pisanko. Ja ciągle patrzę za takim cudeńkiem, ale żeby kupić tanio nówkę, ale chyba poczekam, aż będzie więcej opcji po sklepach i coś cena się unormuje. Pod pisanko super.
myk byle jak jako tako

MSki

Cytat: MSki w Czerwiec 01, 2018, 10:26:06 AM
A co nas obchodzą użytkownicy Windowsa, którzy na widok Linuksa robią kocie miny (?). Przecież oni mają problemy, których nie dostrzegą w swym zaślepieniu.
Muszę zdementować swoją powyższą wypowiedź. Coraz bardziej zaczynam mieć "kocią minę" ze względu na to, że nie nie mogę wybrać distra dla siebie.

PomPom

W większości przypadków wystarczy przestać kombinować i już zostać przy jakimś Ubuntu(najczęściej pasuje). I nie brać rozwodu, bo żonka paznokci nie obcięła.
Ogólnie tu i tu jest problem. Zależy czego się używa.
myk byle jak jako tako

MSki

Ja jestem wierny w "uczuciach" i przy Linuksie pozostanę. Ale już pomijając kwestię bezpieczeństwa systemu, to drzaźni mnie zawsze to, że przez pół dnia musiałbym ustawiać go (M$) pod swoje widzimisię. W Linuksie jest to niespełna godzinka, aby wszystko poustawiać i dociągnąć/pousuwać to co potrzebne/zbędne i system działa....tylko problem z tym, jak nie działa wszystko jak potrzeba. Bo np. takie sterowniki do Bluetooth'a niby są, ale na jednym systemie (.deb) łącze po Bluetooth jest, a na innym za nic nie można go zrealizować. I nie dlatego, że to inny system z inną budową pakietów, ale nie można i już.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum