Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Skype - usuniecie klucza uwierzytelniającego

Zaczęty przez MSki, Maj 02, 2018, 07:07:38 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

MSki

Jak większości z Was wiadomo, RODO nakłada na podmioty pewien obowiązek, któremu i my podlegamy....chodzi o wyrażenie zgody na.....ale nie o tym mowa.
Użytkowałem Skype for linux i po ostatniej aktualizacji tego komunikatora "chapnęło mnie zdziwko".....cała sprawa jest opisana tu -> https://niebezpiecznik.pl/post/microsoft-zada-od-polakow-2-zlotych-albo-skanu-dowodu-czyli-mroczna-strona-przygotowan-do-wejscia-rodo-gdpr/
Postawiłem zrezygnować z usług M$ i odinstalowałem z systemu ten komunikator, ale klucz uwierzytelniający w systemie pozostał.
Nie mogę go usunąć, pomimo tego że w Synaptic'u > Ustawienia > Repozytoria > Uwierzytelnienie opcja "usuń" jest aktywna.
Macie jakieś pomysły ?


MSki

Poszło i to bez zająknięcia.....ach ta siła Terminala  ;)
Dla potomnych;
wkleiłem w Terminalu - sudo apt-key list
wyświetliła mi się lista kluczy z ich numerami,
wkleiłem komendę - sudo apt-key del i dodałem ciąg liczb bedący kluczem dla Skype i zatwierdziłem,
powtórnie  - sudo apt-key list aby upewnić się że klucz Skype został usunięty, a usunięty został.
Dla pewności, gdyż biegły w Terminalowych "zaklęciach" nie jestem, otworzyłem Synaptic i sprawdziłem.....klucz do Skype nie widnieje wśród innych potrzebnych.

Dziękuje za poradę ;)

Zobacz najnowsze wiadomości na forum