Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Instalacja FreeBSD ze środowiskiem graficznym

Zaczęty przez debbixon69, Maj 25, 2018, 03:29:08 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

debbixon69

Siemka linuxowicze, instalował któryś z was kiedykolwiek FreeBSD? Udało się to komuś? 

Pytam tak z ciekawości, bo chciałem przetestować ten system, jak działa i wgl chcę się nauczyć czegoś nowego.
Czy taki 'noob' linuxowy jak ja dałby radę z instalacją FreeBSD?  Pytam serio, bo jedyny system, który zainstalowałem w trybie tekstowym to Debian z pomocą poradnika na wikipedii.
"LXDE is LIFE, LXDE is LOVE" | Debian 12 64-bit + LXDE | Debian rządzi, Debian radzi, Debian nigdy Cię nie zdradzi !

microsofter

Ja testowałem stare FreeBSD. Jak znasz angielski i masz duży dzbanek kawy, da radę to zainstalować. GUI nie udało mi się uruchomić. Na razie jestem jeszcze zielony. Jak ktoś potrafi coś doradzić, dołączam się do pytania.

W trybie tekstowym też można zrobić co nieco w tym systemie. Z ciekawszych rzeczy ma menedżera plików oraz przeglądarkę WWW. Naturalnie wyświetla tylko tekst i odnośniki do podstron w postaci tekstu.
były: MS Windows, Sun Solaris, Oracle Solaris; jest: OpenSolaris + m0n0wall + Solaris powered NAS

Piotr_1988

Możesz w trybie graficznym zainstalować GhostBSD, a wcześniej przetesować w trybie live. Do wyboru MATE (oficjalne) i XFCE (społecznościowe). GhostBSD (Gnome-hosted BSD) to jest w zasadzie FreeBSD (i tak się też wyświetla w systemie) + preinstalowane środowisko graficzne i trochę programów.
Fedora Silverblue  |  Rocky Linux  |  NomadBSD

microsofter

Dziękuję za propozycję alternatywy, ja jednak zdecydowałem się na FreeBSD. Na razie nauczyłem się partycjonować dysk zgodnie z DOSem oraz zgodnie z Unixem.

Problem może leżeć w maszynie wirtualnej. Testowałem inne stare systemy uniksowe i nie działało GUI na żadnym z nich. W wolnej chwili zainstaluję jakieś nowsze FreeBSD. Zdam relację, gdyby znowu były problemy.
były: MS Windows, Sun Solaris, Oracle Solaris; jest: OpenSolaris + m0n0wall + Solaris powered NAS

Piotr_1988

Cytat: debbixon69 w Maj 25, 2018, 03:29:08 AMCzy taki 'noob' linuxowy jak ja dałby radę z instalacją FreeBSD?  Pytam serio, bo jedyny system, który zainstalowałem w trybie tekstowym to Debian z pomocą poradnika na wikipedii.
Cytat: debbixon69 w Maj 25, 2018, 03:29:08 AMDziękuję za propozycję alternatywy, ja jednak zdecydowałem się na FreeBSD.
Nie będę Cię przekonywać do wyboru GhostBSD. ::)
Fedora Silverblue  |  Rocky Linux  |  NomadBSD

microsofter

Zacytowałeś dwóch użytkowników.
Ja też stawiam pierwsze kroki, ale z samą instalacją daję radę.
były: MS Windows, Sun Solaris, Oracle Solaris; jest: OpenSolaris + m0n0wall + Solaris powered NAS

Piotr_1988

Rzeczywiście, trochę się pomieszało. Oczywiście moja propozycja GhostBSD była skierowana do osoby, która założyła ten wątek. Niepotrzebnie mi podziękowałeś microsofter, w wyniku czego w jakiś sposób błędnie wziąłem Twój wpis za pochodzący od założyciela wątku. :o
Fedora Silverblue  |  Rocky Linux  |  NomadBSD

SławomirWysoc

@microsofter stawiaj pierwsze kroki FreeBSD to bardzo liberalny system  ;)

rzax666

Cytat: SławomirWysoc w Lipiec 31, 2019, 07:50:56 PM@microsofter stawiaj pierwsze kroki FreeBSD to bardzo liberalny system  ;)
liberalny? to jest mega korporacyjny... systen... a wiec faszystkowski ...

Piotr_1988

Odnoszę wrażenie, że po tym jak NomadBSD przeszło na XFCE, jest obecnie najciekawszą opcją *BSD z tych o łatwej graficznej instalacji. NomadBSD w odróżnieniu od GhostBSD ma bezpośredni dostęp do repo FreeBSD. Ja będę korzystać.
Fedora Silverblue  |  Rocky Linux  |  NomadBSD

Zobacz najnowsze wiadomości na forum