Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

KANOTIX - co uważacie o tej dystrybucji ?

Zaczęty przez debbixon69, Maj 24, 2018, 02:03:48 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

debbixon69

Jak w tytule wątku :D Ktoś z was używał kanotixa ? Dobrze go oceniacie ? Polecilibyście tą dystrybucję początkującemu ?

Bo ją teraz testuję i powiem wam, że ta dystrybucja (moim zdaniem) jest upośledzona XD Żeby w iso dystrybucji nie było pakietu odpowiedzialnego za zmianę strefy czasowej, to jakaś kpina XDDDDDD  Spolszczenie kanotixa poszło gładko (jak każdą pochodną debiana), ale ten brak jednego pakietu mnie rozwalił XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD Ale spoko, doinstalowałem to co trzeba i jest wszystko git ;)

Mieliście kiedyś takie przygody ze swoimi linuxami ?
"LXDE is LIFE, LXDE is LOVE" | Debian 12 64-bit + LXDE | Debian rządzi, Debian radzi, Debian nigdy Cię nie zdradzi !

Oczkins92

Wszystko dobrze jak nie wnerwia ciebie nic

PomPom

Widziałem pierwszą wersję posta :> Mogłoby kogoś striggerować, więc dobra zmiana :D

Co do tego distra, to teraz pierwszy raz o nim usłyszałem. Nie wygląda na nic, co by mnie miało interesować. Może pobiorę i zerknę, ale nie wydaje mi się, żeby to miało być coś ponad prosty remix Debiana. Zaskakuje mnie, że forum nie jest wymarłe i sobie ta dystrybucja tak istnieje na boku, nieruszona większą uwagą.
myk byle jak jako tako

Maromann

Cytat: debbixon69 w Maj 24, 2018, 02:03:48 AM
Jak w tytule wątku :D Ktoś z was używał kanotixa ? Dobrze go oceniacie ? Polecilibyście tą dystrybucję początkującemu ?

Bo ją teraz testuję i powiem wam, że ta dystrybucja (moim zdaniem) jest upośledzona XD Żeby w iso dystrybucji nie było pakietu odpowiedzialnego za zmianę strefy czasowej, to jakaś kpina XDDDDDD  Spolszczenie kanotixa poszło gładko (jak każdą pochodną debiana), ale ten brak jednego pakietu mnie rozwalił XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD Ale spoko, doinstalowałem to co trzeba i jest wszystko git ;)

Mieliście kiedyś takie przygody ze swoimi linuxami ?

używam. to dosyć wiekowa dystrybucja. i widać, że nie bardzo im już się chce (kiedyś wersje były corocznie, teraz jedna. ale stale aktualizowana). imho ta wersja jest bezproblemowa. porządna niemiecka szkoła. no i snapshoty (o czym wcześniej) są chyba co dwa, trzy dni (pobierając iso, zawsze mamy w miarę aktualne).

czas można zmienić. klasycznie, debianowo. info tutaj https://wiki.debian.org/TimeZoneChanges

wyłączyłem wszelkie compizy (nie bardzo to lubię, jakkolwiek kiedyś w fuduntu bardzo mi się podobało). co nieco pododawałem, ale generalnie jest to dystrybucja wszystkomająca. w miare nowe (jak na Debiana) programy, i ciekawe, że libreoffice jest w wersji najnowszej, czyli 6.0.4.

z początku lekko brzydko wygląda, ale przy odrobinie dobrych chęci - pimp my linux disto - dla mnie lxde, to numer jeden.

dla mnie jej zaletą jest możliwość zainstalowania na moim kompie, w przeciwieństwie do sparkiego (który poległ z niewiadomych przyczyn przy instalacji).

PomPom

"i ciekawe, że libreoffice jest w wersji najnowszej, czyli 6.0.4"
Backporty :I
myk byle jak jako tako

debbixon69

Cytat: Dziadek Starowinek w Maj 25, 2018, 11:20:04 AM
Widziałem pierwszą wersję posta :> Mogłoby kogoś striggerować, więc dobra zmiana :D
Czasem trzeba redagować własne wpisy XD
"LXDE is LIFE, LXDE is LOVE" | Debian 12 64-bit + LXDE | Debian rządzi, Debian radzi, Debian nigdy Cię nie zdradzi !

debbixon69

Cytat: Maromann w Maj 25, 2018, 02:28:20 PMużywam.
Fajnie
Cytatto dosyć wiekowa dystrybucja.
To wiem, wikipedia nie gryzie ;)
Cytati widać, że nie bardzo im już się chce (kiedyś wersje były corocznie, teraz jedna. ale stale aktualizowana).
To widać.
Cytatimho ta wersja jest bezproblemowa. porządna niemiecka szkoła.
Niemieckie linuxy są dobre, to fakt

Cytatczas można zmienić. klasycznie, debianowo. info tutaj https://wiki.debian.org/TimeZoneChanges
Ja doinstalowałem pakiet gnome-system-tools (chyba tak to się wabi) i zmieniłem godzinę w kanotixie

Cytatz początku lekko brzydko wygląda
Jak każdy linux XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
Cytatale przy odrobinie dobrych chęci - pimp my linux disto - dla mnie lxde, to numer jeden.
Też lubię LXDE, moje ulubione GUI.

Cytatdla mnie jej zaletą jest możliwość zainstalowania na moim kompie, w przeciwieństwie do sparkiego (który poległ z niewiadomych przyczyn przy instalacji).
Też poległem na sparkym XD Moim zdaniem pavroo powinien dać do sparkiego tekstowy instalator z debiana, prostszego w obsłudze instalatora tekstowego na linuxy nie widziałem i chyba nie istnieje tak banalnie prosty instalator tekstowy, jak ten z debiana
"LXDE is LIFE, LXDE is LOVE" | Debian 12 64-bit + LXDE | Debian rządzi, Debian radzi, Debian nigdy Cię nie zdradzi !

debbixon69

Cytat: Dziadek Starowinek w Maj 25, 2018, 11:20:04 AM
Może pobiorę i zerknę, ale nie wydaje mi się, żeby to miało być coś ponad prosty remix Debiana.
Jeśli przetestujesz, to weź napisz jak oceniasz to distro :D
Jeśli chodzi o mnie to daję jej mocne 4/10

"LXDE is LIFE, LXDE is LOVE" | Debian 12 64-bit + LXDE | Debian rządzi, Debian radzi, Debian nigdy Cię nie zdradzi !

Oczkins92

No to jak niemiecki Linux to zapytam czy znasz Knopixa?

Wszystko dobrze jak nie wnerwia ciebie nic

debbixon69

Cytat: Oczkins92 w Maj 28, 2018, 03:35:23 PM
No to jak niemiecki Linux to zapytam czy znasz Knopixa?
A kogo o to pytasz ?  Bo jeśli mnie, to znam i używam go czasem, żeby windowsa naprawić. Ten system ratuje dupę, że się tak wyrażę. Serio, gdzie windows nie może, tam linux pomoże. Ubuntu może się schować razem z Mintem. Knoppix jako system live jest idealny, ale jako system na dysku już nie do końca, bo nie wymaga hasła, żeby się zalogować, co jednocześnie jest wadą i zaletą. Dla osób w miarę ogarniętych nie powinno to stanowić problemu.
"LXDE is LIFE, LXDE is LOVE" | Debian 12 64-bit + LXDE | Debian rządzi, Debian radzi, Debian nigdy Cię nie zdradzi !

Zobacz najnowsze wiadomości na forum