Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Modyfikacja openSUSE Live

Zaczęty przez Antek, Grudzień 23, 2012, 08:21:43 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

Antek

Chcę mieć openSUSE Live z wprowadzonymi przeze mnie kilkoma zmianami (Opera i 2, 3 inne programy zainstalowane w trakcie korzystania z wersji Live). Czy da się to zrobić?

W PuppyLinuxie tak miałem. Operę w openSUSE Live udaje mi się zainstalować, ale po restarcie nie ma tej zmiany.

OpenSUSE Live mam na pendrivie.



Pozdrawiam.

pavroo

#1
Z tego co pamiętam, to openSUSE Live nie posiada opcji persistent do zapisu ustawień osobistych.

Proponuje dwa rozwiązania:

1. Zbuduj swoja wersję openSUSE za pomocą SUSE Studio.

2. Zmień dystrybucję na taką, która posiada możliwość zapisu ustawień Live, np. Ubuntu (i jego wariacje), Knoppix lub Puppy (już próbowałeś). Aptosid i Fedora posiada również możliwość pełnej instalacji systemu na USB. Wtedy również wszystkie ustawienia będą zachowane.

Pozdrawiam  
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

Zobacz najnowsze wiadomości na forum