Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Problemy z kartą sieciową...

Zaczęty przez Max Vanach, Luty 21, 2015, 07:44:45 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

Max Vanach

Hej wszystkim mam niecodzienny problem, niecodzienny ponieważ nie zdarzyło jeszcze mi się to na żadnej dystrybucji linuksa jaką w życiu instalowałem a mianowicie do tej pory używałem ubuntu aczkolwiek zdenerwowała mnie mocno najnowsza wersja więc postanowiłem zmienić system zacząłem od powrotu do fedory ale czegoś mi w niej brakowało więc spróbowałem bridge linux ale po pięknie przebytej instalacji gdy już system się ładnie zainstalował i nadeszła pora na restart okazało się,że zniknęły mi wszystkie partycje wiec instaluje jeszcze raz i znowu to samo po trzeciej instalce zrezygnowałem z użytkowania tego systemu następnie wybrałem pc-bsd i wszystko było by pięknie bo w końcu znalazłem system który by mnie zadowoli ale nie widzi mojej karty sieciowej przez co nie mogę uzyskać połączenia wifi a co za tym idzie system dla mnie staje się bez użyteczny może ktoś wie jak rozwiązać dany problem nie wiem czy to od sprzętu zależy w każdym razie pracuje na acerze aspire 5742G...
A jak niestety nie ma na to rozwiązania to może ktoś poleci dystrybucję na którą bez większych problemów wgram jdk i intelliJ. Pozdrawiam wszystkich !!!

pavroo

Poniższy link dostarcza informację o kartach Wifi, które domyślnie posiadają wsparcie,  które wymagają ręcznej instalacji oraz takie, które nie są wspierane. Sprawdź jaka masz kartę i porównaj z listą.
http://wiki.pcbsd.org/index.php/Wireless_Testing

Rozmawiając o najnowszej wersji Ubuntu, od której rozpocząłeś, to zalecam trochę starszą wersję 14.04 LTS.
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

Max Vanach

jeśli chodzi o ubuntu to jestem przy nim od wersji 8.04 a to właśnie 14.04 mnie zdenerwował, gdyż po każdej aktualizacji coraz gorzej się na nim pracowało a że ponowna instalacja nie dała efektów gdyż gdy tylko się zaktualizował powracał do poprzedniego stanu...
Dzięki za odpowiedź choć będę potrzebował większej pomocy i trochę mi głupio bo nie jestem początkującym użytkownikiem linuksa ale ten problem mam pierwszy raz i kompletnie nie mam pojęcia jak to zrobić. Po wpisaniu w terminal danej komendy wyświetliło mi się  Broadcom Corporation BCM43225, opisze ktoś krok po kroku jak to zrobić?

pavroo

Według informacji ze strony Wiki, który zamieściłem poprzednio wynika, że nie posiadają wsparcia dla Twojej karty Wifi:
CytatTable 4: devices in this table have users who desire support but lack a FreeBSD driver.
CytatTable 4. Interfaces Without Drivers: BCM43225
Podali linka do pobrania źródeł sterowników dla Linuksa.
Wydaje się, że trzeba będzie zainstalować jądro ze źródeł i Linuksowy sterownik.
Chyba, że ktoś będzie znał inny sposób.

Sugeruję przeprosić się z jakąś dystrybucją Linuksa - wifi powinno działać w większości linuksowych systemów.
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

pavroo

Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

JR.VOY

Cytat: Max Vanach w Luty 21, 2015, 07:44:45 PM
Hej wszystkim mam niecodzienny problem, niecodzienny ponieważ nie zdarzyło jeszcze mi się to na żadnej dystrybucji linuksa jaką w życiu instalowałem a mianowicie do tej pory używałem ubuntu aczkolwiek zdenerwowała mnie mocno najnowsza wersja więc postanowiłem zmienić system zacząłem od powrotu do fedory ale czegoś mi w niej brakowało więc spróbowałem bridge linux ale po pięknie przebytej instalacji gdy już system się ładnie zainstalował i nadeszła pora na restart okazało się,że zniknęły mi wszystkie partycje wiec instaluje jeszcze raz i znowu to samo po trzeciej instalce zrezygnowałem z użytkowania tego systemu następnie wybrałem pc-bsd i wszystko było by pięknie bo w końcu znalazłem system który by mnie zadowoli ale nie widzi mojej karty sieciowej przez co nie mogę uzyskać połączenia wifi a co za tym idzie system dla mnie staje się bez użyteczny może ktoś wie jak rozwiązać dany problem nie wiem czy to od sprzętu zależy w każdym razie pracuje na acerze aspire 5742G...
A jak niestety nie ma na to rozwiązania to może ktoś poleci dystrybucję na którą bez większych problemów wgram jdk i intelliJ. Pozdrawiam wszystkich !!!
Dzięki za info.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum