Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Jakie jest Twoje ulubione środowisko graficzne ?

Zaczęty przez debbixon69, Maj 13, 2018, 10:18:53 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

debbixon69

Siema, jakiego środowiska graficznego używasz ?

Jakie jest Twoje ulubione ? Jakiego środowiska nie lubisz ?

Tak pytam z ciekawości XD

Jeśli chodzi o mnie to uwielbiam LXDE i nie lubię GNOME
"LXDE is LIFE, LXDE is LOVE" | Debian 12 64-bit + LXDE | Debian rządzi, Debian radzi, Debian nigdy Cię nie zdradzi !

lami07

Do niedawna moim ulubionym DE było xfce. Lekkie i po prostu działa. W ostatnich tygodniach, eksperymentalnie, postawiłem Sparky z lxqt do którego dorzuciłem kwin, qt5ct i motyw dark breeze. Generalnie chyba już tak zostanę.
IRC - #linuxiarze.pl w sieci [url="//libera.chat"]libera.chat[/url]
Matrix - #linuxiarze.pl w sieci [url="//matrix.org"]matrix.org[/url]

robson75

A moim ulubionym DE jest XFCE, po dodaniu compton-a prezentuje się super.

A nie lubię Plasmy i Gnome.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

San Dimas

Ja lubię Gnome 3 i xfce - lubię też te minimalistyczne oparte na samym WM - AWESOME, Openbox.
Generalnie lubię pracować bez użycia myszki czy touchpada.
W gnomie jest to super wygodne, w xfce już mniej.
AWESOME i Openbox trzeba umieć skonfigurować, a ja jeszcze nie umiem.
Ale jak sprawdzałem na distrach które były skonfigurowane (Manjaro Awesome, ArchLabs) to bardzo mi się spodobało.

Nie lubię Plasmy - mimo że kiedyś używałem bodajże KDE 3, za dużo jednak tych opcji, no i ciężkie to strasznie.
Mam w miarę mocnego kompa, ale nie chcę marnotrawić jego mocy na takie rzeczy..
'Dla tych raperów największe marzenie to żeby zagrano ich w Esce
Jadą taryfą, usłyszą Pitbulla i myślą "ej k***a, ja też chcę".'

Oczkins92

XFCE,Mate,LXQT,Cinnamon.Kiedyś używałem KDE ale niestety obecnie te środowisko jest dla mnie nieszczęściem.
Wszystko dobrze jak nie wnerwia ciebie nic

PomPom

#5
Nie mam ulubionego, bo mnie żadne specjalnie nie grzeje i każde nawet jakoś odpycha czasami. MATE to dla mnie taki środek, żeby to działało i było funkcjonalne, ale przy okazji się rozwijało i nie piekło w oczy. Szkoda, że rwie obraz, ale z tym czekam na jakąś łatkę na Comptona, żeby go znowu odpalić (chyba że to wina środowiska i coś się z comptonem kłóci). Bardzo lubię Xfce, bo jest takie "po prostu". Będzie to w końcu śmierdzieć zdechłą myszką (wink), ale nie będzie wchodziło w drogę czemuś innego, co ma błyszczeć, czyli używanemu programowi. LXDE fajne na papierze, ale zawsze się od niego odbijam i z Lxqt też się kiepsko dogaduję. GNOME lubię, ale jakąś wersję w dystrybucjach LTS. Umiem go używać i potwierdzam, że jest wygodny. Plasmę też lubię, ale też niekoniecznie nową całkowicie, bo problemy może robić. Plasma ogólnie jest tym środowiskiem, którym bym się chwalił przed innymi, żeby pokazać linuxowy desktop.
tl;dr MATE i Plasmę używam, ale Xfce spoko przy pewnych zastosowaniach i GNOME przy pewnych dystrybucjach

A jakiego środowiska nie lubię... Nie lubię środowiska, które kiedyś dla mnie było najlepsze - Cinnamon. Głównie dlatego, że psuje się od byle czego, ale też dlatego, że nie podoba mi się wizualnie. Cinnamon ma dziwną sprawę z motywami, gdzie co motyw, to inaczej wyglądają też czcionki i ciężko znaleźć coś, co nie boli w oczy. 
myk byle jak jako tako

lami07

Cytat: Dziadek Starowinek w Maj 14, 2018, 04:34:15 PM
Szkoda, że rwie obraz, ale z tym czekam na jakąś łatkę na Comptona, żeby go znowu odpalić (chyba że to wina środowiska i coś się z comptonem kłóci).
Możesz rozwinąć kwestię problemu z rwaniem. Generalnie nie jestem specem mate, ale ten DE domyślnie lata z własnym ( moim subietywnym zdaniem gównianym ) kompozytorem o nazwie Marco. Problem występuje gdy pracujesz na Marco, czy comptonie? Dezaktywujesz Marco przed uruchomieniem comptona?

#wiem , że offtop. Nie bijcie.
IRC - #linuxiarze.pl w sieci [url="//libera.chat"]libera.chat[/url]
Matrix - #linuxiarze.pl w sieci [url="//matrix.org"]matrix.org[/url]

PomPom

lami, spokojnie z tym offtopem. Zdarza się, a nie ma po co od razu wątku robić :D Rwie, że po prostu tearing. Teraz mam marco (i zgadzam się, że kicha, bo jednak to staroć trochę) i wiem, że na nim tearing będę miał (MATE podobno naprawiło to, ale moja grafika intelowska nie obsługuje tego). Na comptonie od którejś z nowych wersji mam sytuację, że czasami obraz zacina się na kilka sekund, co jest potężnie irytujące. Wyłączyłem więc comptona i już żyję z tym tearingiem, który mniej mi przeszkadza. Compton się nie odpali, gdy kompozytor włączony, więc musi być dezaktywowane.
myk byle jak jako tako

lami07

Tearing na intelach to normalka. Próbowałeś aktywować "TearFree" w starowniku ?? U mnie pomogło.

/etc/X11/xorg.conf.d/20-intel.conf

Section "Device"
   Identifier  "Intel Graphics"
   Driver      "intel"
   Option      "TearFree"    "true"
EndSection

IRC - #linuxiarze.pl w sieci [url="//libera.chat"]libera.chat[/url]
Matrix - #linuxiarze.pl w sieci [url="//matrix.org"]matrix.org[/url]

PomPom

Kiedyś komuś to podsunąłem i zepsuł sobie Xy :I Z tego powodu unikałem tego rozwiązania teraz, ale spróbowałem jednak i... działa :I Dzięki za podsunięcie, bo na potrzebę odpisania już wypadało, żebym spróbował :D Obawiam się, że mój dawny rozmówca coś zrobił źle.
myk byle jak jako tako

lami07

IRC - #linuxiarze.pl w sieci [url="//libera.chat"]libera.chat[/url]
Matrix - #linuxiarze.pl w sieci [url="//matrix.org"]matrix.org[/url]

lesio

Preferuję xfce, nie lubię kde, toleruję lxde i mate.

Albedo 0.64

Dla mnie idealne byłoby połączenie Xfce i Mate. Najbardziej lubię Mate bo jestem do niego przyzwyczajony od czasów Gnome 2. Do innych środowisk mam "stosunek ambiwalentny".
MX Linux Xfce
Linux registered user 556565

Zobacz najnowsze wiadomości na forum