Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Nowy LTS - jak się u Was sprawuje?

Zaczęty przez PomPom, Maj 08, 2018, 03:28:45 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

Albedo 0.64

Cytat: Dziadek Starowinek w Maj 15, 2018, 09:13:08 PM
Muszę adwokatować.
1. To nie jest kwestia odpowiedniego odtwarzacza, który powinien być wgrany? Ogólnie nigdy nie korzystałem z takiego odsłuchu, a teraz mam instalkę minimal, więc nie wiem, co może dawać tę funkcjonalność.
Dla mnie ta funkcjonalność w Gnome 2 i Mate zawsze była ważna i wyróżnia Caję spośród innych managerów plików. Caja korzysta w tym celu z niezależnego odtwarzacza.
MX Linux Xfce
Linux registered user 556565

Albedo 0.64

Cytat: sovtware w Maj 16, 2018, 02:36:15 AM
Albedo 0.64
Dlatego nie lubię Mate
masz rację nie ma podglądu ( odsłuchu plików muzycznych ) ale to nie tylko problem w Ubuntu Mate również i Sparky tego nie ma :(
już ten temat poruszałem wielokrotnie nawet na Naszym forum i ciągle to samo
Na Ubuntu Mate 16.04 podgląd odsłuchu plików muzycznych był jak i w starszych wersjach Sparky
dlatego przeniosłem się na XFCE nigdy na Nim się nie zawiodłem jeżeli chodzi o Xubuntu Sparky ma małe błędy które też opisywałem i ciągle to samo ... :( dlatego Xubuntu nie zmieniam już na żadną inną dystrybucję

Wspomnę jeszcze że zrobiłem inaczej zainstalowałem Ubuntu Mate 16.04 i zrobiłem aktualizację niby odsłuch plików był lecz okno logowania biało czarne bez tła i nie mogłem tego ustawić

W Sparky 5 podsłuch plików dźwiękowych działa bez problemu.
MX Linux Xfce
Linux registered user 556565

robson75

Mnie osobiście z MATE się podoba tylko Caja (którą to mam ustawioną jako domyślny manager plików), gdyż Thunar w ogóle mi nie odpowiada.

A co do odsłuchiwania plików dzwiękowych, to na Manjaro działa.

Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

San Dimas

Cytat: gom1 w Maj 16, 2018, 08:51:01 AM
Jest 8giba i nadal jest 500mega:


https://i.imgur.com/m061xfu.png

U mnie na Debianie - świeżo zainstalowanym z MATE - jest wg. neofetcha 350 MB (było i nawet 330), ale...
System Monitor pokazuje że jest zajęte 583 MB...
Bądź tu człowieku mądry.

'Dla tych raperów największe marzenie to żeby zagrano ich w Esce
Jadą taryfą, usłyszą Pitbulla i myślą "ej k***a, ja też chcę".'

lami07

Może zaczęlibyście stosować jakiś zunifikowany sposób porównywania użycia pamięci. Obecnie "każdy sobie rzepkę skrobię" . Ustalcie jeden program np. htop, albo free. Określcie również moment np. minutę po uruchomieniu systemu. Niektóre programy określają użycie pamięci sumując pamięć procesów i buffor dysku. W przypadku takich programów aktywność użytkownika wpłynie na wynik. Więc nie uruchamiajcie niczego przed wykonaniem pomiaru.
IRC - #linuxiarze.pl w sieci [url="//libera.chat"]libera.chat[/url]
Matrix - #linuxiarze.pl w sieci [url="//matrix.org"]matrix.org[/url]

Albedo 0.64

#35
@lami07 masz rację. Zainstalowałem htop i ten pokazuje 472 Mb RAM bezpośrednio po restarcie. Monitor Mate nadal to samo, czyli 750 Mb. Nie mam już Ubuntu Mate więc nie sprawdzę htopem. Neofetch potwierdza odczyty htop więc mogę to uznać za właściwe wskazanie. Teraz przy uruchomionym Chrome podskoczyło do 1,2 GB czyli tak samo jak... Monitor Mate i htop. W tym przypadku odczyty się pokrywają.
MX Linux Xfce
Linux registered user 556565

Albedo 0.64

Z Ubuntu 18.04 jest tyle problemów, że na zagranicznym forum Ubuntu zostało uznane za najgorszy LTS w historii. O wyciekach pamięci wspominałem - u mnie system bezpośrednio po starcie wcinał 1,2 GB RAM ale w internecie spotkałem się z opiniami, że potrafi "używać" ponad 2 GB w zależności od konfiguracji sprzętowej (RAM-CPU-GPU). Jest szansa że do jesieni Canonical sobie z tym poradzi - na razie jest kiepsko.
MX Linux Xfce
Linux registered user 556565

PomPom

Proszę o link.
Moim zdaniem ten LTS nie jest zły. Po prostu potrzebuje dla pewnych edycji trochę na dojrzenie. 16.04 wydawało mi się być znacznie gorsze, dopóki nie wyszło .1.
myk byle jak jako tako

MSki

Muszę stanowczo zaprzeczyć tym doniesieniom. Korzystam od trzech dni z Ubuntu 18.04 i wszystko działa (po aktualizacjach) jak powinno.

Albedo 0.64

Cytat: Dziadek Starowinek w Czerwiec 02, 2018, 01:10:28 PM
Proszę o link.
Moim zdaniem ten LTS nie jest zły. Po prostu potrzebuje dla pewnych edycji trochę na dojrzenie. 16.04 wydawało mi się być znacznie gorsze, dopóki nie wyszło .1.

Z linkiem może być gorzej bo nie zrobiłem zakładki ale jak znajdę to podeślę. Z tym dojrzewaniem powinno być lepiej w LTS-ie ale jest w tym coś na rzeczy, skoro Mint ma taki duży poślizg wydawniczy - w tym miesiącu ma być dopiero beta LM 19.
MX Linux Xfce
Linux registered user 556565

Albedo 0.64

Cytat: MSki w Czerwiec 02, 2018, 01:17:32 PM
Muszę stanowczo zaprzeczyć tym doniesieniom. Korzystam od trzech dni z Ubuntu 18.04 i wszystko działa (po aktualizacjach) jak powinno.

Dlatego pisałem, że dużo zależy od konfiguracji sprzętowej. U ciebie jest dobrze a u innych niekoniecznie.
MX Linux Xfce
Linux registered user 556565

PomPom

Albedo, będę wdzięczny, bo mnie ciekawią powody podane. Mint jest bardzo zapobiegawczy, więc nie puściłby szybko nowego wydania. Beta jest od wczoraj, chociaż oficjalnie miała być w poniedziałek. Malutki ten poślizg. Serio duży to ma LMDE, na którego trzecią odsłonę czekam.
myk byle jak jako tako

MSki

Mint 19-beta jest już do pobrania.
Sprawdziłem, ma kłopoty z calamares i nie można zainstalować iso na hdd.

Albedo 0.64

Cytat: Dziadek Starowinek w Czerwiec 02, 2018, 01:23:59 PM
Albedo, będę wdzięczny, bo mnie ciekawią powody podane. Mint jest bardzo zapobiegawczy, więc nie puściłby szybko nowego wydania. Beta jest od wczoraj, chociaż oficjalnie miała być w poniedziałek. Malutki ten poślizg. Serio duży to ma LMDE, na którego trzecią odsłonę czekam.

Ja też czekam cierpliwie na LMDE 3. Poślizg jest duży - ok 2 miesiące. Normalnie LM był wydawany w maju a teraz mamy betę w czerwcu a oficjal przewidziany jest na lipiec. Poprzednie wersje LMDE ukazywały się do marca, czyli przed LM na Ubuntu. W tym roku sporo zmian w Debianie i Ubuntu więc mają więcej pracy nad własną wersją.
MX Linux Xfce
Linux registered user 556565

Albedo 0.64

Cytat: Dziadek Starowinek w Czerwiec 02, 2018, 01:23:59 PM
Albedo, będę wdzięczny, bo mnie ciekawią powody podane. (...)

Nie mogę znaleźć tego artykułu i za cholerę nie pamiętam gdzie to było. Zamiast tego mam inne linki, możesz się przekonać, że nie tylko ja zauważyłem wycieki pamięci (GNOME!) i kilka innych błędów. Gdyby 18.04 było wersją testową to nie byłoby sprawy ale to jest (a raczej ma być) LTS. Poza tym, po pewnym czasie na Debianie odzwyczaiłem się od Ubuntu i jego problemów.

https://www.tabletowo.pl/2018/05/22/linux-pop_os-wrazenia/

https://www.dedoimedo.com/computers/ubuntu-beaver-beta.html

https://android.com.pl/artykuly/116586-ubuntu-18-04-wydane-canonical/
MX Linux Xfce
Linux registered user 556565

Zobacz najnowsze wiadomości na forum