Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Nowy LTS - jak się u Was sprawuje?

Zaczęty przez PomPom, Maj 08, 2018, 03:28:45 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

Oczkins92

Odkryłem małą ale cieszącą rzecz wraz z wydaniem Xubuntu 18.04.Po zainstalowaniu i zaktualizowaniu wgrałem stery od NVIDIA i po ponownym uruchomieniu mam z marszu wszystkie rozdzielczości.Mała to rzecz ale cieszy
Wszystko dobrze jak nie wnerwia ciebie nic

Albedo 0.64

#16
Z ciekawości testowałem Ubuntu Mate 18.04 zainstalowane na dysku. Pomysł na wersję Ubuntu bardzo dobry tylko coś poszło nie tak z efektem końcowym. Dwie uwagi: 1. W Caja nie ma podglądu (odsłuchu) plików muzycznych po najechaniu kursorem i nie da się tego włączyć. 2. Obciążenie pamięci RAM na poziomie 1,2 GB to o wiele za dużo i nie wiem z czego to wynika. Dużo bajerów i butików - przerost formy nad treścią. Wimpy zrobiłby lepiej, gdyby wybrał Debiana na system bazowy. W Sparky'm Mate 1.20 działa o wiele lepiej i potrzebuje o połowę mniej RAM-u. Przed Ubuntu Boże strzeż, z wrogami sobie poradzę...
MX Linux Xfce
Linux registered user 556565

PomPom

Muszę adwokatować.
1. To nie jest kwestia odpowiedniego odtwarzacza, który powinien być wgrany? Ogólnie nigdy nie korzystałem z takiego odsłuchu, a teraz mam instalkę minimal, więc nie wiem, co może dawać tę funkcjonalność.

2. Jakie bajery? Boutique jest osobną apką, jedną. Ja wiem, hiperbola, ale muszę. Wimpy zrobiłby lepiej, gdyby wybrał Debiana? No nie wiem. Sam mówił, że jak nie Ubuntu, to by poszedł do Solusa, więc nie wiem, czy on sam tak uznaje, że na Debianie by coś podziałał, szczególnie z debianowym konserwatywnym podejściem, które by się kłóciło z jego wizją przyjaznego systemu dla każdego (też dla jego rodziny). No i działa to szybciej, niż Arch i Manjaro, może szybciej, niż Debian, a na pewno trochę wygodniej to ogarnąć. Może bawiąc się w cyferki sobie poskaczę po łubudubu, ale jak zabawa się skończy, to wezmę pod uwagę, jak to działa.
myk byle jak jako tako

gom1

Cytat: Albedo 0.64 w Maj 15, 2018, 09:01:28 PM
Obciążenie pamięci RAM na poziomie 1,2 GB to o wiele za dużo i nie wiem z czego to wynika
Na moim lapku MATE żre niecałe 500MB, a widzę że jeszcze można trochę przyciąć (np. aplet od BT). Coś psujesz przeokrutnie z tym RAM - i to nie pierwszy raz.
Wszędzie dobrze, ale w /home najlepiej

PomPom

A to nie jest tak, że środowisko ma tyle rozumu, że jakoś cachuje czy cuś i zależnie od dostępnych zasobów będzie różnie pokazywać? Bo widuję raczej puste pulpity z neofetchem pokazującym ponad giba, jak nie więcej, gdy dostępnego RAMu jest sporo.
myk byle jak jako tako

gom1

A nie wiem. Może mają SWAP w RAM? Albo dodatkowo odpaloną przeglądarkę? Mogę zapakować mu 8giba i wtedy zobaczę.
Wszędzie dobrze, ale w /home najlepiej

PomPom

Miałem kiedyś Cinnamona na Archu, to żarł 2 giba na pusto :I Nie było czuć, ale było widać po cyferkach.
myk byle jak jako tako

sovtware

#22
Albedo 0.64
Dlatego nie lubię Mate
masz rację nie ma podglądu ( odsłuchu plików muzycznych ) ale to nie tylko problem w Ubuntu Mate również i Sparky tego nie ma :(
już ten temat poruszałem wielokrotnie nawet na Naszym forum i ciągle to samo
Na Ubuntu Mate 16.04 podgląd odsłuchu plików muzycznych był jak i w starszych wersjach Sparky
dlatego przeniosłem się na XFCE nigdy na Nim się nie zawiodłem jeżeli chodzi o Xubuntu Sparky ma małe błędy które też opisywałem i ciągle to samo ... :( dlatego Xubuntu nie zmieniam już na żadną inną dystrybucję

Wspomnę jeszcze że zrobiłem inaczej zainstalowałem Ubuntu Mate 16.04 i zrobiłem aktualizację niby odsłuch plików był lecz okno logowania biało czarne bez tła i nie mogłem tego ustawić

gom1

Wszędzie dobrze, ale w /home najlepiej

robson75

A u mnie na Manjaro XFCE, zaraz po zalogowaniu, w użyciu jest około 380 MB, przy 4 GB RAM-u.
Oczywiście na sterach nouveau.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

PomPom

sovtware, jak zrobiłeś aktualkę z 16.04 do 18.04, to taka sprawa jest, że oficjalnie jeszcze tego nie wspierają. Ubuntu nadal nie umie w aktualizacje.

gom1 Serowy Member, w 2 minuty to chyba nie ma co się jeszcze cachować :I Czytałem kiedyś o tym, ale w przypadku GNOME, gdzie wyjaśniono, dlaczego są przypadki, że komuś na zdechlaku jakby żarło/pokazywało mniej.
myk byle jak jako tako

gom1

Wszędzie dobrze, ale w /home najlepiej

Oczkins92

Cytat: Robert75 w Maj 16, 2018, 02:00:22 PM
A u mnie na Manjaro XFCE, zaraz po zalogowaniu, w użyciu jest około 380 MB, przy 4 GB RAM-u.
Oczywiście na sterach nouveau.
No ja muszę ci powiedzieć że teraz naprawili ten problem z wysokim zużyciem ram.Od teraz jak miałem to Manjaro XFCE ze sterami NVIDIA to 364mb na starcie więc jest dobrze.A przedtem pobierał aż 568mb co dla mnie na XFCe to dużo
Wszystko dobrze jak nie wnerwia ciebie nic

Albedo 0.64

Cytat: gom1 w Maj 15, 2018, 09:26:48 PM
Cytat: Albedo 0.64 w Maj 15, 2018, 09:01:28 PM
Obciążenie pamięci RAM na poziomie 1,2 GB to o wiele za dużo i nie wiem z czego to wynika
Na moim lapku MATE żre niecałe 500MB, a widzę że jeszcze można trochę przyciąć (np. aplet od BT). Coś psujesz przeokrutnie z tym RAM - i to nie pierwszy raz.
Mogę wnioskować jedynie na własnym sprzęcie HP Elitebook 8560p i wskazaniach monitora systemu. Niczego nie wymyślam. LMDE 2 Mate/Cinnamon w tych samych warunkach (pulpit, monitor systemu i sieć) potrzebował ok 400 Mb RAM, Sparky Mate używa ok 700 Mb a wydawało mi się, że powinien być lżejszy. Nie mam problemów z pamięcią, mam 8 GB RAM i nie stanowi to dla mnie problemu. Bluetooth, drukowanie, dostępność wizualna, współdzielenie plików i wygaszacz są wyłączone z programów startowych.
@gom1: proszę nie podejrzewać mnie o "psucie" czy ściemnianie. Przypuszczam, że dłużej od ciebie siedzę na Linuksie i wiem o czym się wypowiadam.
MX Linux Xfce
Linux registered user 556565

PomPom

Argument o doświadczeniu działa wtedy, gdy obie strony są w innych rzeczach łeb w łeb.
myk byle jak jako tako

Zobacz najnowsze wiadomości na forum