Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Lubuntu się całe wyłączyło! To wina laptopa czy Lubuntu?

Zaczęty przez SysBox2018, Maj 07, 2018, 04:23:29 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

SysBox2018

Grałem w SuperTuxKart i wszystko się wyłączyło! To się działo na IBM T42. Ram 768 MB. GPU ATi Radeon 7500.
CPU Intel Mobile Pentium M 1.70 Ghz.

lami07

Nie obraź się, ale forum linuxiarzy to nie kółko wróżbiarstwa. Z fusów ci powróżyć, a może tarota postawić? Podaj jakieś detale. Coś co pomoże w diagnozie.
IRC - #linuxiarze.pl w sieci [url="//libera.chat"]libera.chat[/url]
Matrix - #linuxiarze.pl w sieci [url="//matrix.org"]matrix.org[/url]

PomPom

Nie zagrzałeś go? Wątpię w winę Lubuntu, bo wcześniej też miałeś problemy na innej dystrybucji. No i wyłączył się nagle, jakby mu odcięto zasilanie?
myk byle jak jako tako

gom1

Ledwie 5 dni temu pisałeś:
CytatTak jak w temacie posiadam na Laptopie IBM T42 Linux Mint 18.3 Sylvia 32 bit. Pewnego razu Mint się wyłączył z nieznanego powodu. Najpierw znikną interface, a potem cała reszta. Laptop zwyczajnie się wyłączył.
Czyli nie jest to wina systemu, a usterka sprzętowa. Lapek ma swoje lata, wymaga konserwacji - może czyszczenia, może wymiany części. Sugeruję wizytę w serwisie.
Wszędzie dobrze, ale w /home najlepiej

PomPom

W ogóle, warto wątki tworzyć w odpowiednich działach, a nie rozrzucać tak tam, gdzie nie pasują. Twój Thinkpad nie jest Raspberry pi - tego możesz być pewien.
myk byle jak jako tako

SysBox2018

Napęd dvd zepsuty- Musze naciskać na niego, a jednocześnie na dysk, inaczej ładowanie jądra Linux staje w połowie, natomiast w Linux Mint sie tak nie działo, tylko starter (kreska w lewym górnym rogu ekranu) nie było jej widać i nie czytało systemu.

Bateria nie działa.
System był wielokrotnie zmieniany.
Błędy zaczęły się dziać, wtedy po samodzielnej wymianie spalonego wentylatora (póki nie działał używałem Windows XP, aż w końcu wysiadł, ponieważ go PRZEGRZEWAŁEM).
Co dalej???...

gom1

Wszędzie dobrze, ale w /home najlepiej

SysBox2018

W serwisie diagnoza, czy całkowita naprawa???

SysBox2018

Bo z serwisu ostatnio przysłali mi komputer jeszcze gorszym stanie niż był.

PomPom

Poszukaj kogoś, kto się interesuje Thinkpadami, to lepiej to ogarnie, niż jakiś Janusz z laptok-serwis, co wgra pirackiego windowsa i bierze 200zł (prawdziwy przypadek). To bardzo fajny sprzęt i jakiś fan Thinkpadów by go ewentualnie odkupił.
myk byle jak jako tako

SysBox2018

A jak się robi diagnoze???

gom1

Diagnozę zrobisz w serwisie. Jeśli koszt naprawy miałby przekroczyć 100 PLN, to bym ją (naprawę) sobie podarował.

Stawiam na nieumiejętną wymianę wentylatora - brak np. pasty termoprzewodzącej. Ale to już potwierdzisz w serwisie.
Wszędzie dobrze, ale w /home najlepiej

TataPingu

Widam Kolegów, nie wiem, jak Wy, ale ja mam wrażenie, że to czysty TROLL..
- pisze, zadaje pytania tylko po to, by zmusić Was do odpowiadania.
Im więcej się namęczycie, prawdopodobnie, tym większą radość mu sprawicie...
@SysBox2018
Po Twoich 2 wątkach, a także zadawanych "pytaniach" mam dla Ciebie dwie rady-rozwiązania:
- po pierwsze, wymień Twojego PCta na nowszego i bezwadliwego, a po drugie, poducz się (jakiś kurs itp) podstaw obsługi maszyny typu PC.
Nawet, by jeździć np. rowerem, wpierw trzeba poznać pewne podstawy. O urządzeniach typu pralka automatyczna, czy mikrofalówka już nie wspominam

PomPom

Tylko sysbox Thinkpadowi krzywdy nie zrób, bo stary i nie wyrabia, ale to nadal piękna maszynka, którą ktoś doceni i naprawi (rozważ może sprzedaż).
myk byle jak jako tako

SysBox2018

Myślę nad tą sprzedażą, ale coś w nim wyczuwam, ale nwm co?

Zobacz najnowsze wiadomości na forum