Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Czego mi brakuje w SparkyLinux

Zaczęty przez robson75, Wrzesień 04, 2017, 01:44:33 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

robson75

@pavroo A czy Ty się może orientujesz co za pakiet odpowiada za wyświetlanie miniatur w menadżerze plików?
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

gom1

Cytat: pavroo w Wrzesień 06, 2017, 05:05:02 PM
Cytatdo dwurdzeniowców zainstalować PAE?
Tak, 686 obsługuje tylko jeden rdzeń, więc nie wyciągniesz pełnej mocy maszyny.
Dałbym sobie rękę uciąć, że bez PAE oba rdzenie procka mojego Fujitsu również pracowały pełną parą. Przynajmniej wszystkie wykresy i benchmarki na to wskazywały, z conky na czele. Dzięki :-)
Wszędzie dobrze, ale w /home najlepiej

pavroo

Możliwe, jednak różnicę uświadczysz na virtualu.
Na jądrze 686, nawet po dodaniu jej kilku rdzeni, to i tak maszyna wirtualna działa na jednym.
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

gom1

Spoko, na moim 10-letnim parchu z 2GB RAMu ani mi w głowie odpalanie wirtualek ;-)
Wszędzie dobrze, ale w /home najlepiej

robson75

Dziękuje pavroo, zaktualizowałem system i miniatury są takie jakie być powinne, w Thunarze jak i Caji.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

gom1

pavroo, byłaby szansa dorzucić do sparkowego repo czytnik RSS o nazwie rssguard?
Wszędzie dobrze, ale w /home najlepiej

pavroo

Nie ma natywnych paczek linuksowych, nie mówiąc o debach, tylko appimage.
Spróbuję ze źródeł.
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

pavroo

Deby 32 i 64 bit zbudowały się prawidłowo, niestety tylko dla Sparky 5/Debian Buster/Sid.
Wymaga Qt >= 5.8
Jeśli testy będą ok, to jutro wrzucę do repo.
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

gom1

#23
Widzę, że już jest w repo. Baaaaardzo dziękuję!

Jeśli trzeba, przy kolejnych aktualizacjach mogę przygotowywać nowe *.deb-y. Tylko potrzebuję informacji co mam robić :-)
Wszędzie dobrze, ale w /home najlepiej

christo

Troszkę już przechodzony wiekowo wątek ale spróbuję.
Najbardziej mi brakuje tego co i w pozostałych distrach , takiego rozwiązania przestrzeni roboczej , pulpitów wirtualnych jakie były w KDE 4 i co potem plasma spierniczyła bawiąc się w jakieś aktywności , proste przełączenie ctrl+alt+strz. w prawo albo w lewo i dostajemy nowy pulpit wirualny z nowym zestawem plasmoidów i folderów na pulpicie ,z nowym miejscem położenia.Tego mi najbardziej brakuje i z tego tylko z tego powodu siedzę jeszcze na 17 mincie kde.
Pozdrawiam

gom1

Czego mi brakuje? Świeżego Chromium. W repo "sid" jest najnowsza, 66 wersja. W "stable" - 64. A w "testing" (czyli Sparku 5)? 62. Troszkę mnie to drażni, nie ukrywam.
Wszędzie dobrze, ale w /home najlepiej

gom1

Rozwinę swoją poprzednią wypowiedź: brakuje mi również polskich locali do Firefoksa 59.

pavroo, wrzucisz je na repo Sparka? Locale do FF oraz najnowsze Chromium, żebym nie musiał grzebać w repo sida.
Wszędzie dobrze, ale w /home najlepiej

pavroo

Świeże chromium przesunąłem do repo sparka.
Pakietów lokalizacyjnych dla firefoxa jest sporo, muszę zrobić skrypt do pobierania wszystkich, aby ręcznie nie dłubać.
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

Zobacz najnowsze wiadomości na forum