Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Błąd i problem przy instalacji Deepin 15.5

Zaczęty przez zuroslawski, Czerwiec 27, 2018, 10:55:24 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

zuroslawski

Witam

Mam problem z zainstalowaniem deepin na swoim komputerze. W windowsie zrobiłem bootowalny dysk, wszystko uruchamia się poprawnie po czym otrzymuje komunikat "unable to find a medium containig a live file system".

Posiadam również dystrybucje linuxa elementary ios i w nim chciałem również zrobić bootowalny usb jednak w ogóle nie wykrywa mi obrazu. Z Mintem nie miałem tego problemu ani robiąc dysk z Windows ani z Linux. Proszę o pomoc ponieważ jestem świeży w zakresie Linuxa.

lesio

1. Obecnie jest już Deepin 15.6. Może z nim warto spróbować?
2. Czy zgadza się suma kontrolna ściągniętego obrazu?
3. Deepin w trakcie startu z nośnika instalacyjnego ma chyba możliwość weryfikacji nośnika - warto sprawdzić.
4. Dla informacji - mam zainstalowany Deepin 15.6.
5. Pytanie: uruchamiasz wersję instalacyjną czy liveCD?

zuroslawski

1. Deepin ściągałem z oficjalnej polskiej strony.
2. Z tego co wiem, plik ściągnął się poprawnie. Po zbootowaniu wszystko działa normalnie, pojawia się okno z możliwością wybrania 3 opcji (jedna z nich to instalacja). Po wybraniu tej opcji ukazuje się logo deepin, czekam 2 minuty po czym wywala powyższy błąd.

Jeśli można zapytać to z jakiego programu najlepiej zrobić USB bootowalny. Ja korzystałem z Yumi. W Elementary IOS żaden program nie chce mi wykryć tego obrazu jako obraz do bootowania.


lesio

1. Deepin 15.6 jest też na polskiej stronie (trochę niżej)
2. Niestety, nie używam żadnego programu do tworzenia bootowalnych pendrivów. Wykorzystuję taką obudowę dysku twardego, która symuluje stację CD/DVD i umożliwia bezpośrednie bootowanie obrazu ISO:
https://www.x-kom.pl/p/316518-obudowa-dysku-zalman-zm-ve350-usb-30-wirtualny-naped-led-czarna.html
Ale tu jest taka podpowiedź:
https://askubuntu.com/questions/692056/how-to-make-bootable-ubuntu-14-04-lts-on-usb-in-debian-8-1
program unetbootin kiedyś testowałem, podobnie jak wykorzystanie polecenia dd (z wynikiem pozytywnym)
3. Pozytywne ściągnięcie pliku jesteśmy tylko wtedy w stanie definitywnie i jednoznacznie stwierdzić, gdy zgadza się suma kontrolna. Oczywiście błędy zdarzają się bardzo rzadko, ale na tym forum były już informacje, że się jednak zdarzały.

TataPingu

@lesio
"Oczywiście błędy zdarzają się bardzo rzadko, ale na tym forum były już informacje, że się jednak zdarzały"

- dlatego już wcześniej radziłem ściągać "ze źródła"...

Bardziej kłopotliwe, ale... PEWNE

@zuroslawski
Pod windą nie wiem, ale jeśli masz do dyspozycji jakiegoś linuxa to bardzo prosty "zabieg":
- klikasz prawym klawiszem myszki na dany plik ISO, otwiera Ci się kontekst i albo wybierasz np. "Brasero" (w przypadku wypalania DVD), albo "piszesz partycję na dysku"
Mówie o nowszych linuksach, gdy do dyspozycji masz jakąś starszą wersje to możesz użyć terminala i polecenia dd

ciubaka

Elementary bez problemu ładuje się z yumi, może ściągnij oficjalną wersję z ich strony, z odznaczeniem opcji zapłaty, w yumi jest widoczny. Deepin to niestety masakra, zarówno jeśli chodzi o ściągnięcie, jak i instalację oraz aktualizację. Serwery nawet europejskie bardzo wolne. Moim zdaniem mocno przereklamowana dystrybucja, przez yumi nie udało mi się zainstalować, jedynie przez rufusa. Potem wywaliłem, bo zamulał i zabierał czas. Obie dystrybucje bardzo ładne i to cała ich zaleta. Gdzie im do minta, antegros, manjaro czy najpowszechniejszego ubuntu.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum