Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Czy to normalne?

Zaczęty przez studenciak_na_mincie, Kwiecień 29, 2018, 10:20:44 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

studenciak_na_mincie

Cześć forumowicze.
Ostatnio przesiadłem się z LMDE na Fedore 27 na Gnomie i osobiście jestem bardzo zadziwiony sytuacją jak dla mnie nową.
Otóż: w systemie otwarty jest jakiś plik pdf libre office, leci muzyka z programu Audacious, no i przeglądarka Firefox, Dodam że działam na dwóch monitorach.
Zdziwiło mnie to że obecnie moje zasoby są bardzo mocno wykorzystane a mianowicie:
Ramy 90 % SWAP 50% (Gdzie na LMDE nie spotkałem się z sytuacją że w ogóle były wykorzystane) dodam że ram i swap są wielkości 4GiB.
Czy jest to normalne przy Fedorze +Gnome? 

PomPom

Gnome 3 ma wycieki. Nie jest to normalne. Radzilbym zmienic srodowisko.
myk byle jak jako tako

studenciak_na_mincie

A nie będzie żadnych łatek do tego?

PomPom

Będą, ale to już raczej przy Fedorze 28, która jest przewidywana na ten tydzień.
myk byle jak jako tako

TataPingu

@studenciak_na_mincie
- prawdopodobnie ktoś sobie na Twoim sprzęcie nabija kiesę i "puka" Bitcoiny, lub inne kryptowaluty...

Wyłącz javę w Firefoxsie, zabotuj PCta i włącz tę samą konstelację programów (ale już z wyłączoną javą), jeśli wszystko się "uspokoi", to na pewno padłeś ofiarą wykorzystywania Twojego sprzętu...

gom1

Akurat w tym przypadku przychylę się do zdania @Dziadka, że to wina wycieków w GNOME. Problem jest znany, prawie zawaliło to premierę Ubuntu 18.04. Zmieniłbym środowisko (MATE, Xfce) i sprawdził ponownie.
Wszędzie dobrze, ale w /home najlepiej

studenciak_na_mincie

Dziękuję wszystkim za wszelkie porady.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum