Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Co nas wkurza

Zaczęty przez PomPom, Kwiecień 22, 2018, 10:18:51 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

ciubaka

Nie było mnie przy tym, ja szczegółowo zaś nie dopytywałem. Nie pracuję w testlabie, ale mam niejakie zaufanie do kolegów, do tego co robią i co mówią. Natomiast szanuję też cudze zdanie, że ktoś tego zaufania może nie mieć. Bo po pierwsze skąd ma je wziąć, a po drugie po co mu taki kłopot. jeden ma rację, drugi święty spokój. To mam nadzieję nikogo nie wkurza, czyli nie jest przedmiotem tego wątku i już nie będę tego zatem kontynuował.

funn

Tu jest więcej na ten temat kodów.
https://mobileclick.pl/jak-sprawdzic-czy-ktos-sledzi-nasz-telefon/
@ciubaka pisze dużo prawdy, czytam książkę Pamięć Nieulotna i włos się jeży na głowie co oni robią z użytkownikiem. Jednym słowem bezprawie i dziki zachód. Pewne grupy elity chcą mieć dożywotnią władzę.

MSki

"Pamięć nieulotna" E. Snowden'a jest do odsłuchania na YT
https://www.youtube.com/watch?v=0J8SRHLchEw

A powracając do wątku Androida, to są alternatywy, jednak.. a z resztą sami poczytajcie ;)
https://itsfoss.com/open-source-alternatives-android/

MSki

Ostatnio zacząłem się interesować elektronicznymi czytnikami książek, urządzeniami e-book.
I okazuje się, że nawet w tej materii mamy do czynienia z "podglądaczami".
Pierwszy z newsów pochodzi z 2012 roku i traktuje o trzech firmach "zza wielkiej wody", które chciałyby wiedzieć więcej niż powinny - Kindle, Nooku i Kobo.
https://swiatczytnikow.pl/twoj-czytnik-cie-sledzi-zagrozenie-czy-szansa/
Drugi artykuł jest obszerniejszy i opisuje ze szczegółami, jakie informacje gromadzi o nas "kundel"  ;)
https://swiatczytnikow.pl/czy-amazon-sledzi-kazdy-nasz-ruch-na-kindle-dostalem-swoje-dane-i-oto-co-w-nich-znalazlem/

PomPom

Mam kindla i nie dałem mu nawet neta, bo nie widzę zupełnie w tym sensu. Kupione książki i tak pobieram ze strony sklepu i wrzucam z komputera.
myk byle jak jako tako

MSki

O tym też jest mowa.. w komentarzach  ;)

MSki

A mnie powoli zaczyna już wkurzać Linux.
I zrobię takie porównanie, w stosunku do Windowsa.. możecie się oburzać.
Linux jest jak dziecko, które po urodzeniu nie dość że jest ślepe i głuche, to jeszcze wykazuje wszystkie cechy downa, którym się trzeba ciągle opiekować.. aż do zgonu.
Windows zaraz po "urodzeniu" przejawia wszystkie cechy dziecka z zespołem adhd, nie dość że ciekawe i wszędobylskie, to w wielu przypadkach upierdliwe przez żądanie tego, czego nie powinno żądać. Kolejną wadą jest w wielu przypadkach problem z założeniem takiemu "dziecku" kagańca, coby go nieco ujarzmić.
Problemy występują na obu platformach systemowych, ale zachodzi uzasadnione pytanie - z którymi sobie bardziej poradzimy ?

Piotr_1988

Mnie wkurza, że dwie aplikacje mają niemal identyczną nazwę. Po instalacji drugiej z nich w XFCE samoistnie pomieszały się ikonki i obie miały tę samą ikonkę. Pomieszane w systemie ikonki naprawiłem, ale nawet po ich napawieniu w obu przypadkach jest to litera M na czerwonym tle..., czyli wciąż wyglądają podobnie. Pierwsza z aplikacji nazywa się MEGA X i służy do analiz molekularnych, a druga nazywa się MEGAsync i służy do obsługi chmury. Wkurzyłem się więc i wywaliłem MEGAsync - Rclone Browser jest lepszy, bo obsługuje więcej chmur i z niczym się nie miesza.
Fedora Silverblue  |  Rocky Linux  |  NomadBSD

robson75

Cytat: Piotr_1988 w Czerwiec 05, 2020, 01:15:35 PM
Mnie wkurza, że dwie aplikacje mają niemal identyczną nazwę. Po instalacji drugiej z nich w XFCE samoistnie pomieszały się ikonki i obie miały tę samą ikonkę. Pomieszane w systemie ikonki naprawiłem, ale nawet po ich napawieniu w obu przypadkach jest to litera M na czerwonym tle..., czyli wciąż wyglądają podobnie. Pierwsza z aplikacji nazywa się MEGA X i służy do analiz molekularnych, a druga nazywa się MEGAsync i służy do obsługi chmury. Wkurzyłem się więc i wywaliłem MEGAsync - Rclone Browser jest lepszy, bo obsługuje więcej chmur i z niczym się nie miesza.
Sam edytuje ikony, tzn. dostosowuje je do danego DE (w tym wypadku do Xfce). I z tego co się orientuje to megasync znajduje się pod ikoną o nazwie mega, natomiast mega x nie wiem bo nie znam tej aplikacji. Aby zmienić ikonę lub nazwę wystarczy wejść tak jak na screenie na przykładzie megasync



i kliknąć na ikonę i sprawdzić jaką ma pełną nazwę mega x i następnie przypisać tą nazwę innej ikonie odpowiadającej mw. do danego programu. Tyle
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

Piotr_1988

Dzięki - to wszystko jest dość oczywiste i tak też zrobiłem. ;) Niemniej, jest to wątek o tym, co nas wkurza... Może mnie chyba wkurzać? Są dwa programy niemal o tej samej nazwie, po ich instalacji pomieszały się ikony w systemie, a i tak w obu przypadkach jest to białe M na czerwonym tle. Tyle.
Fedora Silverblue  |  Rocky Linux  |  NomadBSD

robson75

Cytat: Piotr_1988 w Czerwiec 05, 2020, 03:35:05 PM
to wszystko jest dość oczywiste i tak też zrobiłem.
Gdybyś tak zrobił jak Ci to napisałem powyżej, to by problem zniknął z dublującymi się ikonami.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

Piotr_1988

#161
Cytat: robson75 w Czerwiec 05, 2020, 04:04:21 PM
Cytat: Piotr_1988 w Czerwiec 05, 2020, 03:35:05 PM
to wszystko jest dość oczywiste i tak też zrobiłem.
Gdybyś tak zrobił jak Ci to napisałem powyżej, to by problem zniknął z dublującymi się ikonami.
Przecież napisałem w pierwszym poście, że problem zniknął:
CytatPomieszane w systemie ikonki naprawiłem, ale nawet po ich napawieniu w obu przypadkach jest to litera M na czerwonym tle..., czyli wciąż wyglądają podobnie.
Napisałem wyraźnie, że to NAPRAWIŁEM. Z tym, że nawet po naprawieniu ikony są podobne, bo graficy nie mieli zbyt oryginalnych pomysłów - w obu przyapdkach biała litera M na czerwonym tle.
Fedora Silverblue  |  Rocky Linux  |  NomadBSD

Piotr_1988

Trochę pohejtuję w środku nocy...  :P Ciekawość zwyciężyła i zainstalowałem Fedorę 33 w wersji Beta - działała niestabilnie, a na drugi dzień się wysypała nieodwracalnie, choć najwyraźniej nawet nie z własnej winy, a winy ext4; straciłem nieco danych. Zainstalowałem CentOS 8 i okazało się, że mam zbyt nowy hardware na to distro... Dałem więc kolejną szansę MXowi, ale ten jest mniej stabilny niż Fedora 33 Beta, co chwilę coś tu wariuje, a w dodatku niewiele na MXie działa jak należy, choćby shutdown, który jest mi niezbędnie potrzebny do automatycznego wyłączania komputera o zadanej godzinie. Martwi mnie, że Fedora rozwija się w stronę brtfs, o którym w zasadzie nic dobrego w necie nie czytam, więc zainstaluję Ubuntu, by mnieć zfs na roocie. Sformatuję wszystkie dyski w zfs, bo wkurza mnie perspektywa utraty danych z powodu wybuchów na Słońcu. :o
Fedora Silverblue  |  Rocky Linux  |  NomadBSD

Predator

Mnie wkurza że kończy się świat.
Wkurza mnie że nowe iPhoney kosztują 6,7 tys.zł
Wkurza mnie że nowe smarfony z łamanymi/zginanymi ekranami 4K kosztują 8-10-12tys.zł
Wkurza mnie że sprzęt Intela z najwyższej pułki (mowa o laptopach) kosztuje 20-25-30tys.zł
Wkurza mnie covid, chociaż nie, ten mnie wk...wia!
Wkurza mnie polityka bo ... za chwię zakazem pospolitym będzie zakaz życia
Wkurza mnie smak nicorette, żygać mi się chce...
Wkurzają mnie ceny w sklepach, w lutym habanina tu u mnie była średnio po 18-20zł/kg, teraz jest 33-40zł/kg

Ceny fajek już mnie nie wk...iają bo rzuciłem 2.5 miecha temu jaby co...
ale i tak wnerwia mnie cena dysków SSD bo potrzeba mi coś 512GB MLC a nie dam 50% więcej za to samo co rok temu kosztowało 50% mniej kufafafa

Wkurza mnie wszystko i wszyscy oprócz żony i dzieci oraz Manjaro, ten przestał jakieś 4miechy temu gdy baranov mnie zj...bał za nie czytanie  :o :D

Wkurza mnie jeszcze pogoda, chciałbym białej zimy a zapowiada się na wiosnę!


pavbaranov

Cytat: Predator w Październik 23, 2020, 03:22:05 PM
Wkurza mnie że sprzęt Intela z najwyższej pułki (mowa o laptopach) kosztuje 20-25-30tys.zł
Mnie wkurza, gdy ludzie nie mają szacunku do własnego języka i piszą z błędami i to mając oprogramowanie, które jest w stanie błędy te wyłapać.
No, chyba, że w istocie chodziło Ci o "pułk", ale wówczas zdanie to sensu nie ma.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum