Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Co nas wkurza

Zaczęty przez PomPom, Kwiecień 22, 2018, 10:18:51 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

PomPom

Dezaktualizacja :>

I "aktualizacja" brzmi ładniej.

Pozdrawiam z Windowsa 10, który się aktualizuje czasami ;)
myk byle jak jako tako

funn

Wkurza mnie zepsuty instalator wczorajszego wydania Debian Testing w wersji netinstall. Nie dało się go zainstalować na VirtualBox.

Piotr_1988

Wkurza mnie, że GhostBSD bazuje na testowej wersji FreeBSD za pośrednictwem TrueOS, zamiast na stabilnej wersji FreeBSD. Gdyby nie ten szczegół, prawdopodobnie przeszedłbym za Sparkiego na GhostBSD. Nie chcę jednak działać na niestabilnym systemie i każdego poranka zastanawiać się, czy się uruchomi. Zwłaszcza jest to problem dla poczatkującego użytkownika BSD, a paradoksalnie przecież właśnie do takich użytkowników TrueOS i GhostBSD ponoć są skierowane. Co to za pomysł budować system dla początkujących na wersji testowej!? Jak mi się popsuje, to co zrobię?
Fedora Silverblue  |  Rocky Linux  |  NomadBSD

pavbaranov

Cytat: Piotr_1988 w Maj 13, 2019, 04:18:13 PM
(...) Nie chcę jednak działać na niestabilnym systemie i każdego poranka zastanawiać się, czy się uruchomi.(...)
Wkurza mnie nierozumienie słowa (nie-)stabilność w przypadku systemu/oprogramowania :)

PomPom

Ghost to jest dla początkujących, ale z BSD, a dla tych, co już coś z unixopodobnych potrafią. No i sam wybierasz egzotyczny system, to sam wyrażasz zgodę, żeby z pewnymi rzeczami zostać samemu.

pavbaranov zwrócił tutaj uwagę na ważną kwestię, której ludzie nie rozumieją tak często jak tego, że DistroWatch nie pokazuje, która dystrybucja jest najpopularniejsza. Stabilne wydanie bardzo często oznacza niezmienne (mniej lub bardziej), już ustanowione. Często idzie za tym stabilne działanie (takie samo), ale też nieobecność poprawek, bo mogą zbyt poruszyć tę ustanowioną konstrukcję, a wtedy system nie działa tak dobrze jak może działać inny, "testowy". Takim sposobem ten słynny Debian stable to Debian stajnia ;)
myk byle jak jako tako

Piotr_1988

Cytat: pavbaranov w Maj 13, 2019, 06:04:14 PM
Cytat: Piotr_1988 w Maj 13, 2019, 04:18:13 PM
(...) Nie chcę jednak działać na niestabilnym systemie i każdego poranka zastanawiać się, czy się uruchomi.(...)
Wkurza mnie nierozumienie słowa (nie-)stabilność w przypadku systemu/oprogramowania :)
Na stronie FreeBSD czytam:
CytatIf you are interested in a purely experimental snapshot release of FreeBSD-CURRENT (AKA 13.0-CURRENT), aimed at developers and bleeding-edge testers only
Pogrubienie własne. Jeśli wersja jest "niestabilna" tylko dlatego, że często się zmienia, co ma nie mówić nic o stabiloności jej działania, to dlaczego jest czysto eksperymantalna i tylko dla testerów? Dlaczego na takich wersjach buduje się systemy dla początkujących użytkowników? Początkujący taki jak ja, który nie koniecznie sobie poradzi, jeśli coś nie będzie działać, wolałby raczej coś możliwie pewnego niż coś czysto eksperymentalnego.
Fedora Silverblue  |  Rocky Linux  |  NomadBSD

PomPom

Jak dobrze rozumiem, to TrueOS trochę łata i testuje, nie puszczając tak wiele psujnych rzeczy, jakie mógłby mieć FreeBSD.
I napiszę brzydko - nie obchodzisz devów GhostBSD. Zepsuje się, to sobie radź, skoro zdecydowałeś się na BSD. Taki podjąłeś wybór. User-friendly nie można po prostu tłumaczyć jako łatwy dla nowego.
myk byle jak jako tako

Piotr_1988

Cytat: PomPom w Maj 13, 2019, 06:49:35 PM
I napiszę brzydko - nie obchodzisz devów GhostBSD. Zepsuje się, to sobie radź, skoro zdecydowałeś się na BSD. Taki podjąłeś wybór. User-friendly nie można po prostu tłumaczyć jako łatwy dla nowego.
To chyba prawda. Czytam właśnie wątek na forum GhostBSD: https://forums.ghostbsd.org/viewtopic.php?f=70&t=213
Użytkownik proponuje dodać narzędzie graficzne do formatowania pena, to mu developer GhostBSD odpisuje "Linux doesn't sound good on BSD lol". :o
Fedora Silverblue  |  Rocky Linux  |  NomadBSD

pavbaranov

@Piotr_1988 - W dalszym ciągu, proponuję rozebrać na drobne "stabilność".

Piotr_1988

Cytat: pavbaranov w Maj 13, 2019, 07:29:33 PM
@Piotr_1988 - W dalszym ciągu, proponuję rozebrać na drobne "stabilność".
Moje doświadczenia z niestabilną wersją Debiana są takie, że co drugi dzień coś się psuje. Nazajutrz z aktualizacją samoistnie się to coś naprawia. Niemniej, "niestabilny" Debian działa właśnie niestabilnie, nieraz to istna udręka. Po tym co widziałem na niestabilnym Debianie, ja już dziękuję wszystkim "niestabilnym" dystrybucjom...
Fedora Silverblue  |  Rocky Linux  |  NomadBSD

pavbaranov

Debian SID? I wszystko jasne :)

MSki

Wkurza mnie, to za mało powiedziane.. ale od początku.
Jakieś pół roku temu dostałem od Syna smartfona Huawei P20 Lite i nie byłoby w tym nic dziwnego, bo przecież każdy z Was jakieś prezenty otrzymuje, gdyby nie to, że smartfon ten, jak i wszystkie pozostałe z jedynie słusznymi systemami (iOS, Android..) nie szpiegował.
I nie chodzi mi o szpiegowanie na rzecz chińskiej armii ;-) ale o szpiegowanie na rzecz Google-Android.
Bo przecież system Android jest tak naprawdę własnością Google, a wszystkie Appk'i znajdujące się w sklepie są firmowane przez tego producenta, a choćby przez to, że znajdują się w tym Sklepie i działają na tej platformie systemowej.
Pożytek z Google-Play Protect jest iluzoryczny, gdyż tak naprawdę, jak pobieracie jakąkolwiek apkę, nigdy nie wiadomo, czy jest ona zainfekowana jakimś robalem, czy nie.
Inna sprawa, to ilość apek w danej kategorii, które i tak będą obsługiwać taką, czy inną usługę.. różnią się one w zasadzie tylko ikonami.
Część z nich to piraty(?) jak sądzę, a wystawiane do "Sklep Play", jako własne opracowania.
Ale to jeszcze pół biedy z apkami, gorzej jak każda z nich chce do poprawnego działania/uruchomienia się uzyskać dostęp do całej zawartości mojego/Waszego smartfona.
Nie rozumiem również faktu takiego, dlaczego np. nie mogę odinstalować tych programów/apek, z których nie korzystam, a które zawalają mi pamięć smartfona i z natrętnością godną pewnego związku wyznaniowego, usiłują wymusić na mnie utworzenie konta. Przykładem niech tu będzie Gmail...
..cdn


ciubaka

Spróbuj na stałe zasłonić przednią kamerę w tym hiułeju, to dopiero się wkurzysz ...

pavbaranov

@MSki - Znajdź sobie jakiś customROM dla P20 Lite, wgraj, zmień Google Play na np. F-Droid, czy Aurora Store...
Alternatywą jest poszukanie, czy na określony smartfon można zainstalować którąś z dystrybucji linuksa lub pochodnych Androida.

PS: Mnie bardziej wkurza wszędobylskie śledzenie państwa/gminy/itd. Monitoring wszędzie, rozmowy nagrywane ("Uwaga ta rozmowa będzie nagrywana" i nie, nie chodzi mi o AD20xx, a AD198x). Orwell miał rację... :(

MSki

#134
Cytat: ciubaka w Listopad 06, 2019, 08:48:09 AM
Spróbuj na stałe zasłonić przednią kamerę w tym hiułeju, to dopiero się wkurzysz ...
A czy uważasz, że tylko w smartfonach tej firmy występuje "efekt wkurzenia" po zasłonięciu kamerki ?

@pavbaranov - ale na ten temat, to chyba w innym temacie będzie można porozmawiać.
Chyba że, mój stan wkurzenia osiągnie stopień irytacji do poziomu powrotu do BlackBerry.. na co się zanosi  ;-)

Zobacz najnowsze wiadomości na forum