Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Co nas wkurza

Zaczęty przez PomPom, Kwiecień 22, 2018, 10:18:51 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

PomPom

Zależy jaka okolica. Pies gryzący był tuż przy przystanku. Mój jest obok domu, a to miejsce, gdzie obcy nie chodzą, bo nie mają po co. Taka okolica. Jak tu ktoś obcy jest, to albo się zgubił, albo patrzy czy czegoś nie wziąć komuś z podwórka.
myk byle jak jako tako

Oczkins92

Cytat: Dziadek Starowinek w Sierpień 09, 2018, 09:05:50 AM
No tak, chociaż prędzej by wkurzał na drodze, niż ugryzł kogokolwiek. Teraz się zastanawiam, co on w ogóle robił tam, bo to niby blisko (ze 100 metrów), ale i tak on nie chodzi sam nigdzie.

Z gryzieniem, to chyba ludzie tutaj mają to gdzieś. Jeden pies ugryzł mnie do krwi, ugryzł jeszcze kogoś, rzucał się do ludzi, a właścicielka na to, że on nie gryzie. Wyobraźcie sobie sytuację, że kobita mówi, że jej pies wcale nie gryzie, a sekundę później ten pies na oczach jej i jej rozmówcy kogoś atakuje. Kobitka go zaczęła zamykać, ale później się rozmyśliła i cichaczem znowu mnie ugryzł, ale sobie źle trafił, więc bez krwi. I to taki pies, co dostał ode mnie kopa w ryj (tak się trafiło, bo odskakiwał ciągle), a nadal był agresywny. Mój jest irytujący, bo chce się z każdym bawić, to zamykamy go, jak gdzieś idziemy. Gdyby był agresywny, to pewnie skończyłby na łańcuchu na stałe, ale wychowany był od szczeniaka, żeby być tylko głupi, a nie głupi i agresywny.
Taki walniętych ludzi jest coraz więcej.Może myśli że to twoja wina jest.
Wszystko dobrze jak nie wnerwia ciebie nic

PomPom

Jak kopnąłem tego psa, to się zastanawiałem, czy zaraz ktoś do mnie z mordą nie wyskoczy, że psa im biję. Inna sprawa atakować psa, bo jest blisko, a inna, jak Cię pies za nogawkę bierze i już wcześniej ugryzł w podobny sposób. Taki gnojek, że nie szczeka, tylko podchodzi do ludzi i się wgryza.
myk byle jak jako tako

Oczkins92

Mnie ostatnio wkurzają dwie rzeczy.Jedna co ciągłe przeskakiwanie z linuxa na linuxa (i mam tego dość).Testuje sobie Opensue 15 i myśle zainstalować go na stałe(podobno działa bezproblemowo na moim laku).I to że nie mogę dostać się do pracy.
Wszystko dobrze jak nie wnerwia ciebie nic

PomPom

Jak chcesz przestać skakać po distrach, to najpewniej Ubuntu będzie odpowiednie.
myk byle jak jako tako

lesio

Nowe wydanie Ubuntu 18.04.1 naprawiło trochę problemów przy instalacji (aczkolwiek uefi i optimus to dalej droga przez mękę) - przynajmniej na tyle, że zdecydowałem się na jego instalację. Skusiła mnie niezwykła stabilność poprzedniego LTS-a 16.04 i, jak na razie, stabilność 18.04.01 jest bardzo satysfakcjonująca (oczywiście zainstalowałem ubuntu mate). Wydaje mi się też, że faktycznie jest to obecnie optymalne rozwiązanie (testowałem ostatnio MX Linuxa - niezły, ale od czasu do czasu się zawieszał i były problemy z pakietami dev).
Wyraźnie muszę zaznaczyć, że w ubuntu mate 18.04.1, jeśłi coś już zainstalowałem i uruchomiłem (co nie zawsze jest łatwe i przyjemne) - to działa. Do tej pory ani jednego zawieszenia i ani jednej "lagi". Poprawiono też znacznie zużycie energii, a moduł laptop-mode-tools okazał się ostatecznie lepszy od tlp (długo trwała ta przewaga tlp).

MSki

"Microsoft wykupił GitHuba – to już oficjalne" - wiadomość, co prawda z 2018 roku, ale jakże niepokojąca.
https://osworld.pl/microsoft-wykupil-githuba-to-juz-oficjalne/

TataPingu

#97
Cytat: lesio w Sierpień 09, 2018, 05:51:22 PM
(testowałem ostatnio MX Linuxa - niezły, ale od czasu do czasu się zawieszał i były problemy z pakietami dev)

Problemów z "dev" nie zauważyłem, a "zawieszania" (bardziej bym to nazwał, "dłuższym przyblokowaniem", bo po krótkim czasie zwieszek system nadal funkcjonował bez problemu) zdarzały się tylko pod XFCE....
- przy innych testowanych deskach (MATE, Cinnamon, E17, IceWM) noe miało to miejsca...

Ogólnie, MXa oceniam pozytywnie. Szczególnie z jego stosunkowo "świeżymi" kernelami...

TataPingu

Cytat: PomPom w Sierpień 09, 2018, 09:05:50 AM
Z gryzieniem, to chyba ludzie tutaj mają to gdzieś. Jeden pies ugryzł mnie do krwi, ugryzł jeszcze kogoś, rzucał się do ludzi, a właścicielka na to, że on nie gryzie. Wyobraźcie sobie sytuację, że kobita mówi, że jej pies wcale nie gryzie, a sekundę później ten pies na oczach jej i jej rozmówcy kogoś atakuje.

Każdy pies "przejmuje" charakter swojego pana/właściciela...
- i nie teoretyzuję, tylko mówię na podstawie swoich obserwacji i życiowych doświadczeń (z psami)

A w życiu psów miałem sporo (i mam do dzisiaj - teraz labradora). Wychowałem się w podmiejskim domku jednorodzinnym, a psy towarzyszyły mi praktycznie od urodzenia. W domu był co najmniej jeden duży (do "pilnowania" podwórka) i najczęściej co najmniej jeszcze jeden, tzw. "domowy".
Wszystko "toto" latało wolno "po wsi" (nie tylko nasze psy, ale i innych sąsiadów także) i nikomu to nie przeszkadzało, nikogo psy nie atakowały (bez powodu) i właściwie nikt się ich nie obawiał.

Przez ten nasz "technilogiczny rozwój", Ludzkość w ciągu niespełna jednego pokolenia "zapomniała" sztuki "koegzystencji" z innymi żyjącymi gatunkami...
Powoli staje się to już żałosne...
- "przepisy", "strefy", smycze, kagańce, itd...

hobbysta

Pierwsza odpowiedz: takie pytania, druga: zbyt dlugie watki - po ilus juz stronach nikt wie co bylo na poczatku. Wkurza mnie obsluga w salonach Play. Wkurza mnie jak cos chce kupic a nie ma tego na polce. Wkurza mnie, ze mam tyle waznej pracy - a zamiast tego duzo czasu poswiecam na granie - a mam wymagania - gra powinna zaczac i skonczyc sie w kilka godzin - 8 gora. Potem gram od poczatku. Nie znosze grac z zapisow. Gra z zapiow to jak pojsc do kina - wyjc w srodku filmu - a druga czesc obejrzec nastepnego dnia - bez sensu.  Wkurza mnie zarozumiala ignorancja - ktos kto  nawet tego nie wie, ze nie wie. Poza tym jestem czlowiekiem milujacym pokoj. Teraz zastanawiam sie co mnie nie wkurza mhmmm? Trudne pytanie. To jak z filmu "Tylko strzelaj" (Shootem'up) - goscia wszystko wkurza   

PomPom

Okazyjnie wkurza mnie, gdy ludzie, najczęściej starsi, przesadzają z tym, co im się należy i co mogą robić. Są niewinne przypadki, jak przepychanie się w kolejce, jakby inni ludzie byli manekinami (bo młodzi to se poradzą, można ich deptać). Są też przypadki, gdzie zaczyna robić się niebezpiecznie. Ostatnio byłem świadkiem sytuacji, w której starszy pan o kuli wszedł sobie na jezdnię i próbował przejść. Może źle ocenił prędkość samochodu, może miał to gdzieś - zmusił auto do zahamowania. Pech chciał, że było to tak nagłe, że inne auto stuknęło tamto. Staruszek sobie poszedł jak gdyby nigdy nic, a biedna kobitka została z problemem. Co tutaj wkurza? Że pasy niecałe 100 metrów dalej. Ale nie - jemu wolno, bo ma chore nogi i nie będzie tyle szedł, jak może sobie po dwupasmowej ruchliwej przejść. Problem z takim czymś jest, że ciężko przewidzieć, bo taka osoba szybko wchodzi na jezdnię, ale już przechodzi wolniej.

Ale spokojnie - młodzi też są super. Młode panie są super. Zauważyłem, że Polki nam wyrastają takie fajne, nie za dobrze wychowane. Jadą sobie takie w autobusie, stoją na przejściu i ignorują ludzi, co chcą przejść, czasami krzywiąc się, żeby dać znać, że zauważyły. Idą chodnikiem po kilka osób, nie puszczając ludzi. Miałem taką sytuację, że jakaś małolata chciała chyba łokciem oberwać, bo czuła dumę, że chłopa nie przepuści. To jednak kobieta, więc czuje, że jej wolno, bo co jej zrobię? I to wszystko normalnie wyglądające dziewuchy, a nie dżesiki z dupą na wierzchu (takie to już element krajobrazu). Za to kolesie kulturalni, niczego nie chcą udowadniać, nikomu nie chcą wchodzić w drogę, nie klną tyle i ogólnie nie wkurzają.

No i wkurza mnie ile razy mi przeszkodzono dzisiaj w pisaniu nawet durnego posta...


myk byle jak jako tako

hobbysta

KDE - staje sie stabilne dokladnie wtedy kiedy pojawia sie nastepna wersja. Jak KDE 3.5 bylo wzorem stabilnosci i funkcjonalnosci - pojawilo sie KDE  4 - ktore dobrze dzialalo przecietnie u 50% uzytkownikow. KDE 4 w koncu stalo sie stabilne - natychmiast pojawilo sie KDE 5 - ktore zgodnie z tradycja dziala u wybrancow.  Zreszta Gnome nie jest lepsze - mialo byc lekkie i funkcjonalne - niewiele z tego zostalo. A tendencja dzisiaj taka aby tworzyc jakies desktopy-molochy - jakby dewloperzy postawili sobie za cel aby dorownac W10. Wkurzaja mnie deweloperzy, ktorych projekty rosna jak ciasto na drozdzach - gdzies trzeba postawic sobie granice.

TataPingu

#102
Cytat: hobbysta w Kwiecień 24, 2019, 08:47:18 PM
A tendencja dzisiaj taka aby tworzyc jakies desktopy-molochy - jakby dewloperzy postawili sobie za cel aby dorownac W10. Wkurzaja mnie deweloperzy, ktorych projekty rosna jak ciasto na drozdzach - gdzies trzeba postawic sobie granice.

Do szału doprowadza mnie moda na "flat"...
- przy molochowatym W10 z tego względu, że byłby jeszcze wolniejszy, programiści (!?) MSoftu musieli uprościć graficzne efekty do minimum (np. szajsowate ikony itp), wygląd okien itd, a świat, nawet linuksa podąża za tym trendem i tworzy badziewie w którym nie odróżniasz okien, ikon itd...
Mam wrażenie, jakbym wrócił do czasów "16 kolorów"...

pavbaranov

Do szału doprowadzają mnie ci, którzy nie wiedzą, ale wiedzą lepiej.

TataPingu

Cytat: pavbaranov w Kwiecień 24, 2019, 09:18:13 PM
Do szału doprowadzają mnie ci, którzy nie wiedzą, ale wiedzą lepiej.

No, bo przecież w wiki/necie/gazecie, "pisało", w TV "pokazywali", ksiądz na kazaniu/religii "mówił", itd, itp...

No cóż, to chyba nasza, polska przywara, a najczęściej dotyczy tych...
- "WYKSZTAŁCONYCH" PONAD STAN WŁASNEGO UMYSŁU I PERCEPCJI...

Zobacz najnowsze wiadomości na forum