Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Co nas wkurza

Zaczęty przez PomPom, Kwiecień 22, 2018, 10:18:51 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

Albedo 0.64

Mnie też wkurzają opisy typu "dystrybucja dla początkujących", "Linux dla każdego". Tak naprawdę, to jakie distro jest dla każdego? Ubuntu? A ten "każdy" to kto? Dziunia z warzywniaka? A może student informatyki? Ludzie różnią się umiejętnościami i potrzebami. Jak ktoś ma chęci i motywację, to zawsze sobie poradzi i znajdzie rozwiązanie dla siebie. Ale nie każdy ma te chęci a bez tego nawet najłatwiejsza dystrybucja będzie zbyt trudna.
MX Linux Xfce
Linux registered user 556565

gom1

Cytat: Albedo 0.64 w Maj 17, 2018, 07:36:48 PM
Dziduje taki matoł ze słuchawkami na uszach i smartfonem na kierownicy i nawet nie zwolni przed skrzyżowaniem. No bo przecież ma zielone i bezwzględne pierwszeństwo!
Skoro ma pierwszeństwo to czemu ma nie dzidować? Kierowcy zwalniają przed skrzyżowaniami mając zielone światło?
Wszędzie dobrze, ale w /home najlepiej

Albedo 0.64

#62
Cytat: gom1 w Maj 17, 2018, 07:52:15 PM
Skoro ma pierwszeństwo to czemu ma nie dzidować? Kierowcy zwalniają przed skrzyżowaniami mając zielone światło?

Ponieważ dojeżdżając ścieżką rowerową do skrzyżowania nie zawsze jest dobrze widoczny. Szczególnie niebezpieczna jest sytuacja, gdy samochód skręca w prawo na warunkowym (zielona strzałka) lub skrzyżowaniu z drogą podporządkowaną bez sygnalizacji. Trudno czasami zauważyć w lusterku bocznym pędzącego równolegle z prawej strony rowerzystę. Poza tym, w razie kolizji rowerzysta jest bardziej narażony na urazy. Jeszcze nie miałem takiego przypadku ale nie raz widziałem konsekwencje braku wyobraźni rowerzystów za co oczywiście winni są zawsze kierowcy. Polski "wkurzający rowerzysta" = ciemne okulary, kaptur, słuchawki, smartfon i zero mózgu. Pozostali są spoko.
MX Linux Xfce
Linux registered user 556565

gom1

#63
Cytat: Albedo 0.64
Ponieważ dojeżdżając ścieżką rowerową do skrzyżowania nie zawsze jest dobrze widoczny. Szczególnie niebezpieczna jest sytuacja, gdy samochód skręca w prawo na warunkowym (zielona strzałka) lub skrzyżowaniu z drogą podporządkowaną bez sygnalizacji. Trudno czasami zauważyć w lusterku bocznym pędzącego równolegle z prawej strony rowerzystę.
Ale to nie jest problem rowerzysty, tylko kierowcy. Nie widzisz = nie jedziesz. Proste jak kompilacja kernela.
Cytat
Poza tym, w razie kolizji rowerzysta jest bardziej narażony na urazy.
Świadomy swojej "przewagi" kierowca tym bardziej będzie uważać. Bo wie, że swoją nieuwagą może zrobić krzywdę mniej chronionemu uczestnikowi ruchu. To co Ty proponujesz to prawo dżungli na jezdniach. A chyba nie o to chodzi.
Cytatnie raz widziałem konsekwencje braku wyobraźni rowerzystów
Konsekwencje braku wyobraźni u kierowców obserwujemy codziennie. Zwłaszcza w długie weekendy, gdy kierujący samochodami "urządzają sobie" śmiertelne żniwa na drogach. Rowerzysta co do zasady zagraża właściwie tylko sobie. Kierowca - wszystkim dookoła. Jeśli ktoś ma zwalniać na swoim zielonym, to kierowca właśnie.
Wszędzie dobrze, ale w /home najlepiej

PomPom

Czy mam się bać przechodzić na pasach, gdy ktoś ma strzałkę, żeby mnie nie walną, bo ma strzałkę i ja mam uważać, mając zielone? Dodam, że będę miał smartfon, słuchawki, kaptur i trochę mózgu. Raz mnie tak kierowca jakiś śmignął lusterkiem :/
myk byle jak jako tako

epis

Mnie również drukarka tylko Epson L386.Od nowości nie chciała drukować na Linux( Mint), chociaż drukowała z Androida.Przez kilka miesięcy szukałem na forach porad i wiele ,,przerobiłem" bez efektów.Wczoraj wystartowałem live z płytki Sparka i o dziwo drukarka działa!!! Teraz mam problem bo muszę zainsatalować Sparky a boję się stracić dane i pliki.Nie wiem czy da się obok Minta czy Minta mi skasuje ale nie mam czasu na zabawy i kopiuję pliki.
Jeśli ktoś już tak instalował proszę o info.

PomPom

Jaki Mint? Może starczy zaktualizować mu kernel albo podkraść jakąś paczuszkę ze Sparky. Oslo http://download.ebz.epson.net/dsc/search/01/search/searchModule
myk byle jak jako tako

Oczkins92

Cytat: epis w Maj 27, 2018, 03:19:09 PM
Mnie również drukarka tylko Epson L386.Od nowości nie chciała drukować na Linux( Mint), chociaż drukowała z Androida.Przez kilka miesięcy szukałem na forach porad i wiele ,,przerobiłem" bez efektów.Wczoraj wystartowałem live z płytki Sparka i o dziwo drukarka działa!!! Teraz mam problem bo muszę zainsatalować Sparky a boję się stracić dane i pliki.Nie wiem czy da się obok Minta czy Minta mi skasuje ale nie mam czasu na zabawy i kopiuję pliki.
Jeśli ktoś już tak instalował proszę o info.
Dzisiaj sam przetestuje Sparky.Może mój Ricoh odpali.
Wszystko dobrze jak nie wnerwia ciebie nic

PomPom

Oczkins, stery z aura spróbuj.
myk byle jak jako tako

TataPingu

@Oczkins92
- a jaki typ, żaden z poniższych nie pasuje ?

#http://www.openprinting.org/driver/Postscript-Ricoh/#

Oczkins92

Cytat: Dziadek Starowinek w Maj 28, 2018, 04:12:32 PM
Oczkins, stery z aura spróbuj.
Te zawsze działają.Choć nie tak perfekcyjne na maszynce wirtualnej ale działają
Wszystko dobrze jak nie wnerwia ciebie nic

Oczkins92

Cytat: TataPingu w Maj 28, 2018, 04:42:00 PM
@Oczkins92
- a jaki typ, żaden z poniższych nie pasuje ?

#http://www.openprinting.org/driver/Postscript-Ricoh/#
Ricoh SP 201n.Dziwne jest to że Sparky jako jedyny wykrywa mi drukarkę z marszu ale nie działa po prostu :-[
Dlatego najodpowiedniejszym rozwiązaniem będzie wirtualka z xp i w ten sposób drukowanie
Wszystko dobrze jak nie wnerwia ciebie nic

PomPom

Mam ricoh sp112 i też wykrywa, ale nie działa, bo brakuje mu pliczku.
http://www.openprinting.org/printer/Ricoh/Ricoh-Aficio_MP_201
Tu masz plik .ppd, który powinien pomóc, jak dodasz drukarkę w CUPS. Wirtualka z XP też spoko opcja. Sam tak kiedyś robiłem, jak mi sterownik nie chciał podchodzić.
myk byle jak jako tako

Albedo 0.64

#73
Cytat: gom1 w Maj 18, 2018, 08:28:55 PM
Cytat: Albedo 0.64
Ponieważ dojeżdżając ścieżką rowerową do skrzyżowania nie zawsze jest dobrze widoczny. Szczególnie niebezpieczna jest sytuacja, gdy samochód skręca w prawo na warunkowym (zielona strzałka) lub skrzyżowaniu z drogą podporządkowaną bez sygnalizacji. Trudno czasami zauważyć w lusterku bocznym pędzącego równolegle z prawej strony rowerzystę.
Ale to nie jest problem rowerzysty, tylko kierowcy. Nie widzisz = nie jedziesz. Proste jak kompilacja kernela.
Cytat
Poza tym, w razie kolizji rowerzysta jest bardziej narażony na urazy.

Świadomy swojej "przewagi" kierowca tym bardziej będzie uważać. Bo wie, że swoją nieuwagą może zrobić krzywdę mniej chronionemu uczestnikowi ruchu. To co Ty proponujesz to prawo dżungli na jezdniach. A chyba nie o to chodzi.
Cytatnie raz widziałem konsekwencje braku wyobraźni rowerzystów
Konsekwencje braku wyobraźni u kierowców obserwujemy codziennie. Zwłaszcza w długie weekendy, gdy kierujący samochodami "urządzają sobie" śmiertelne żniwa na drogach. Rowerzysta co do zasady zagraża właściwie tylko sobie. Kierowca - wszystkim dookoła. Jeśli ktoś ma zwalniać na swoim zielonym, to kierowca właśnie.

Przyczynek do naszej wymiany zdań na temat rowerzystów:

http://antyweb.pl/najwiekszym-wrogiem-rowerzystow-sa-niestety-oni-sami/
MX Linux Xfce
Linux registered user 556565

Rockmaniak

Gdy pomylę przez missclick jeden znak w długiej komendzie :/

Zobacz najnowsze wiadomości na forum