Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Co nas wkurza

Zaczęty przez PomPom, Kwiecień 22, 2018, 10:18:51 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

Predator

Czekałem na ten moment, dobry wieczór (razem czy osobno?)  8)

rzax666


manet

A mnie wkurza:

1. to że golcom i podobnym cwaniaczkom rozdali po tyle setek tysięcy dofinansowań na te ich śmiesznie przechrzczone działalności kulturalne...
2. to że bajerują z tymi szczepionkami ile wlezie, miało być już po wszystkim, zapowiada się że dopiero jest daleko przed...
3. to że gospodara pada w ruinę i czeka nas olbrzymi wzrost cen w 2021 roku...
4. to że ceny w 2020 poszły do góry a pensyjki jak stały tak stoją...
5. to że politycy produkują swoją pracą SAJS, SZIT i kopią nam dołki...
6. to że wpuszcza się więcej ukraińców do pracy w Polsce bo u nas nie ma już komu zap....alać za 12zł/h
7. to że się polska podzieliła pół na pół i wszyscy się leją
8. to że co drugi na ulicy ma już IQ porównywalne z IQ jakiegoś płaza...

czyli w skrócie wkurza mnie upadek społeczno/mentalno/gospodarczy przy którym wszyscy zgodnym hurtem udają, że takowego nie ma.
Wróciła zatem komucha drodzy forumowicze, 1% ma i się cieszy, reszta zlizuje tynk ze ścian i wyje, ot mi żywot w unii ojropejskiej.

A w Chinach zakazano wieki temu googlów, facebooków, twitterów i ogólnie przyzwolenia na otępianie ludu, patrz ci los, poziom im nie updał...
A w Rosji zakaz jest instalacji Windows10 w urzędach, instytucjach i podobnych, patrz ci los, nikt nie pobiegł po nowy HARDWARE bo tak trzeba...

Zrezygnowałem z forum w dniu 2021.01.21 10:47, wszystkie zapytania pozostaną bez odpowiedzi.


PomPom

Grałem ostatnio w Shin Megami Tensei 3 na PS3 (gra z PS2 w ramach klasyków do kupienia dla trójki). Seria znana z tego, że jest bardzo trudna, ale też satysfakcjonująca. Uznałem sobie, że ukończę ją na najtrudniejsze zakończenie, które wymagało zrobienia kilku rzeczy extra. Dodaje ono też dodatkowego ostatniego bossa po ostatnim bossie nr 1. Wiedząc to, przygotowywałem się do tej walki i planowałem poświęcić na to trochę czasu. Coś mnie wzięło, żeby dziś spróbować iść na ostatniego bossa i zobaczyć, na co muszę się przygotować. Ostatniego bossa nr1 przeszedłem bez żadnego problemu i... gra się zacięła. Wpisałem szybko w internet, czy to jakiś powszechny problem i okazuje się, że tak - ta wersja gry zacina się na końcu i nigdy nic z tym nie zrobiono.

Najgorsze, że kupiłem ps3 głównie dla trzech gier i wygląda na to, że każda jest zepsuta. Tak trzymać, Sony.
myk byle jak jako tako

MSki

Cytat: manet w Styczeń 18, 2021, 02:45:53 PM
A mnie wkurza:

1. to że golcom i podobnym cwaniaczkom rozdali po tyle setek tysięcy dofinansowań na te ich śmiesznie przechrzczone działalności kulturalne...
2. to że bajerują z tymi szczepionkami ile wlezie, miało być już po wszystkim, zapowiada się że dopiero jest daleko przed...
3. to że gospodara pada w ruinę i czeka nas olbrzymi wzrost cen w 2021 roku...
4. to że ceny w 2020 poszły do góry a pensyjki jak stały tak stoją...
5. to że politycy produkują swoją pracą SAJS, SZIT i kopią nam dołki...
6. to że wpuszcza się więcej ukraińców do pracy w Polsce bo u nas nie ma już komu zap....alać za 12zł/h
7. to że się polska podzieliła pół na pół i wszyscy się leją
8. to że co drugi na ulicy ma już IQ porównywalne z IQ jakiegoś płaza...

czyli w skrócie wkurza mnie upadek społeczno/mentalno/gospodarczy przy którym wszyscy zgodnym hurtem udają, że takowego nie ma.
Wróciła zatem komucha drodzy forumowicze, 1% ma i się cieszy, reszta zlizuje tynk ze ścian i wyje, ot mi żywot w unii ojropejskiej.

A w Chinach zakazano wieki temu googlów, facebooków, twitterów i ogólnie przyzwolenia na otępianie ludu, patrz ci los, poziom im nie updał...
A w Rosji zakaz jest instalacji Windows10 w urzędach, instytucjach i podobnych, patrz ci los, nikt nie pobiegł po nowy HARDWARE bo tak trzeba...

Kamieniem węgielnym świata, tego świata, jest kłamstwo i manipulacja.

Piotr_1988

Wkurza mnie czytanie o tym, co robią inni na Linuxie, jakie nowe distra i jakie nowe narzędzia. Teraz napiszę własne narzędzia dla Linuxa i Unixa i nie będę musiał "testować" czyichś narzędzi. Nie chcę czytać o tym, który Linux jest lepszy. Teraz marnuję czas czytając o tym, który język programowania jest lepszy.
Fedora Silverblue  |  Rocky Linux  |  NomadBSD

pavbaranov

Teraz, to my marnujemy czas, czytając Twoje wątpliwości. Nie ma "lepszego", czy "gorszego" linuksa (cokolwiek by za tym się nie kryło), nie ma "lepszego" czy "gorszego" języka programowania - są takie, których potrzebujemy dla osiągnięcia założonego celu.
PS: Linux jest jeden. Jest tylko mnóstwo jego implementacji zwanych dystrybucjami.

Piotr_1988

#173
Cytat: pavbaranov w Styczeń 18, 2022, 12:10:16 AM
Teraz, to my marnujemy czas, czytając Twoje wątpliwości. Nie ma "lepszego", czy "gorszego" linuksa (cokolwiek by za tym się nie kryło), nie ma "lepszego" czy "gorszego" języka programowania - są takie, których potrzebujemy dla osiągnięcia założonego celu.
PS: Linux jest jeden. Jest tylko mnóstwo jego implementacji zwanych dystrybucjami.
Ależ po to jest ten wątek, by się powkurzać.  ;D Niestety ja tu nie napisałem, że są gorsze i lepsze Linuxy lub gorsze i lepsze języki programowania ani, że jest wiele Linuxów lecz, że od kilku lat czytam o tym, który Linux jest lepszy. A teraz czytam o tym, który język programowania jest lepszy.

https://jmtirado.net/the-best-programming-language/
Fedora Silverblue  |  Rocky Linux  |  NomadBSD

MSki

pavbaranov - po części się zgadzam z Twoją opinią, bo tak naprawdę Linux jest jeden, ale tu właśnie chodzi o te implementacje, zwane dalej dystrybucjami, a jak się dokładniej przyjrzeć, to i o budowę programów/pakietów można by zahaczyć i na ten temat godzinami rozprawiać.
W ogólnym zarysie mogę stwierdzić, że GNU Linux to bardzo dobry, wręcz doskonały system, ale będzie zawsze sekowany przez nieudolnych i nieposiadających wystarczającej wiedzy użytkowników. Oni zawsze będą kręcić nosem i pisać, że ten system jest do d***y, a nie widzą i nawet nie wiedzą, że wszystko (lub prawie) wokół nich stoi na różnych implementacjach Linuksa ..smartfony, telewizory itd.

Ja nie potrafię kompilować, a tym bardziej napisać coś w języku programisty, aby stworzyć jakiś program, którego potrzebuję. Właśnie z tego powodu zmieniam dystrybucje, instalując je fizycznie na dysku i patrzę (po aktualizacjach), co każda z nich mi oferuje.
W ten sposób zahaczyłem o opisywany w jednym z tematów siduction. Mimo że unstable, to stabilny jak skała ..może za sprawą proweniencji, czyli dobra niemiecka robota.
Ale co z tego, że ochom i achom nie było końca, jak system ten nie posiadał kilku programów, które były mi niezbędne, a z racji braku własnej wiedzy, których nie potrafiłem "stworzyć" i dodać do systemu(?).
I to jest właśnie ten moment mojej opowieści, w którym wielu niedoświadczonych użytkowników powie/napisze ..ten system jest do piiiiiii
Nie, nie i jeszcze raz nie, nie jest ..to ja jestem hmm..nie mam wystarczającej wiedzy, aby poradzić sobie z systemem i dograć do niego takie programy, które są mi niezbędne.
To właśnie w tym "miejscu" zaczyna istnieć problem i nie jest nim Linux.

pavbaranov

@Piotr_1988 - Przepraszam Ciebie, bo źle odczytałem Twoją wypowiedź. Wkurza nas zatem to samo.
@MSki - To fakt. Problem leży zwykle gdzieś przy użytkowniku. Nie wiem akurat jakich programów Ci brakowało w siduction, bowiem to dystrybucja, która pracuje na repozytorium Debian SID, a zatem dostęp zasadniczo do tych samych paczek co w Debianie (nie pamiętam, czy SID ma taką samą ilość paczek co testing i stable), a to dystrybucja uchodząca za taką, która ma najwięcej dostępnych paczek. Niemniej jednak sądzę, że na jakimś debianowym forum ktoś pomógłby Ci stworzyć paczkę deb.

Piotr_1988

@MSki,

Rozumiem, że wkurza Cię, że ludzie hejtują na Siduction. A mnie wkurza, że nauka komplikacji zajęłaby Ci mniej czasu niż napisanie tego posta.

Przykład z Pascala:
fpc ./hello_world.pas

Przykład z Assembly:
yasm -f elf64 hello_world.asm
ld -m elf_x86_64 -s -o hello_world hello_world.o


I skompilowane... Oczywiście napisanie kodu to inna bajka - już nie 1 minuta nauki, lecz w takim Pascalu może kilka dni nauki.

Ja pisałem programy w dzieciństwie (windowsowy batch, Pascal, próby Assemblera). Potem miałem blisko 20 lat przerwy w programowaniu. Po blisko 20 latach przerwy wiedzę z Pascala odświeżyłem sobie w ciągu 1 dnia lub raczej kilku godzin. Teraz jednak wchodząc na fora programistyczne, dochodzę do wniosku, że ci ludzie są szaleni:

Jeśli napiszę program w Pascalu, będą hejtować, że ten język jest "dziecinny", gdyż ma czytelną składnię i dziś nikt w Pascalu nie pisze... Jeśli jednak wstawię w Pascalu wstawki w Assemblerze, który z wyglądu już nie jest "dziecinny", będą hejtować, że to sztuka dla sztuki i w Assemblerze się nie pisze!

A przecież Pascal może się poszczycić (1) wybitnie bogatą dokumentacją w sieci, (2) kompilatorami z aktualnym wsparciem, więc bynajmniej nie wymarł, choć pochodzi z tego samego okresu, co język C, (3) czytelną dla mnie składnią, (4) wszystkimi funkcjami, jakie mogę sobie wyobrazić, że będą mi w moich programach potrzebne, (5) zaprawdę czołowymi w świecie wynikami w testach, jeśli chodzi o prędkość działania programów i niską zasobożerność.

Także chyba pozostaje mi chrzanić, w czym programują inni. Pod koniec bieżącego miesiąca wrzucę na GitHuba kilka tysięcy linii kodu w fazie alpha. :P
Fedora Silverblue  |  Rocky Linux  |  NomadBSD

MSki

Piotr_1988 - może to nie wynika bezpośrednio z mojej wypowiedzi, gdyż zbyt dużo miejsca we wpisie poświęciłem Siduction i kompilacji, ale ja piszę o wszystkich użytkowanych przeze mnie dystrybucjach.
Ale ok, skoro padło na Siduktion, które jest przecież Debianem, pomimo ogromu paczek, kilku które potrzebuję mi brakuje i przykładowo - FireDM lub video-downloader ..ani jednej, ani drugiej nie uświadczysz, ale video-downloader w PCLinuxOS jest i m.in. dlatego, choć nie było to decydującym powodem, powróciłem do tej dystrybucji.

Acha, mnie już naprawdę mało co wkurza w życiu ;-)

pavbaranov

@MSki - Tak na szybko. Oczywiście czegoś może nie być w jakiejś dystrybucji, ale dla przykładu taki FireDM dostępny jest jako appimage, a zatem winien działać w każdej dystrybucji. Nadto to jest program w pythonie, który zasadniczo nie wymaga żadnej kompilacji, a sposób instalacji w Debianie podany jest na jego githubie (zob.: https://github.com/firedm/FireDM/releases/tag/2021.12.26). W przypadku video-downloader mamy też flatpak oraz snap, co również - o ile wiem - jest obsługiwane przez Debiana, a nadto gotową binarkę na Fedorę, co być może - bez kompilacji - pozwoliłby przepakować ten rpm do deb za pomocą alien (zob.: https://github.com/Unrud/video-downloader).
I jeszcze, bo to chyba nie miejsce, ale skoro już się zaczęło a, to czas i b powiedzieć. Sformułowanie "nie umiem kompilować" jest pewnie skrótem myślowym, albowiem to nie użytkownik kompiluje, a kompilator. Jest to dość proste, zwłaszcza, że najczęściej są wszelkie informacje podane wraz ze źródłami (albo w tarballu, albo na jakiejś stronie z tym programem/kodem). Nauczenie się kompilowania to przysłowiowe 5 minut roboty i jest to wg mnie zdecydowanie łatwiejsze (bo uczysz się tego niemal raz na zawsze) i zabiera mniej czasu niż próbowanie kolejnych dystrybucji.
Zatem jak zwykle u mnie: dla chcącego nie ma nic trudnego. Problem w tym, by chcieć. Zwłaszcza, że praktycznie wszystko czego potrzebujemy jest tu dostępne, czytelnie opisane i zasadniczo proste do wdrożenia.

MSki

Wygląda na to, że moim problemem jest to, że mi się nie chce, co wcale nie uważam za mój problem  ;)

Zobacz najnowsze wiadomości na forum