Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Problem z instalacją Kubuntu 16.04

Zaczęty przez drago4587, Kwiecień 08, 2018, 09:57:25 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

drago4587

Chciałem, zainstalować sobie Kubuntu obok windy, no i niestety niepowodzenie. Instalacja zatrzymuje się zanim się tak na prawdę zacznie, stoi na logo kubuntu i tylko ta niebieska poświata "za" napisem sobie faluje. Dioda na pedrive'ie przestaje migać, znaczy pendrive nie pracuje, tak samo z diodą pracy dysku. Co dziwne instalacja Ubuntu startuje normalnie. MOBO Asus P7H55, CPU i5 750, RAM 8GB 1600MHz, GPU MSI 1050Ti, podaję tak na wszelki wypadek, może coś nie jest kompatybilne a nie wiem.

PomPom

Jak tak się zatrzymuje, to wciśnij esc. Powinno się zmienić na listę czynności i tam być napisane, na czym stanęło. Też pytanie, jakim programem robiłeś bootowalne usb?
myk byle jak jako tako


PomPom

Rufus powinien dobrze robić, chociaż ja polecam Etchera. Skoro jednak cokolwiek bootuje, to pewnie nie w tym problem i lepiej poznać to, na jakiej czynności bootowanie staje.
myk byle jak jako tako

drago4587

Po wciśnięciu ESC nie dzieje się absolutnie nic, jak było logo kubuntu tak jest. Dodam że pendrive przestaje migać dosłownie po 3-4 sekundach.

drago4587

#5
Za którymś razem udało mi się wyświetlić coś takiego. Z góry przepraszam za jakość ale niestety nie dysponuję obecnie niczym lepszym. https://drive.google.com/file/d/1Jvh-9ILk3gfZlj4TYO4mbsCLT7Wplwyg/view?usp=drivesdk

Czasami jeszcze przed pojawieniem się logo kubuntu, pojawia się "failed to map dmar0" ale przelatuje to tak szybko, że nie jestem w stanie powiedzieć co jest napisane później.

robson75

Ja bym radził sprawdzenie sumy kontrolnej md5sum obrazu iso Kubuntu.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

TataPingu

Albo to, co Robert75 proponuje, albo ew. ściągnij jeszcze raz, lub z innego źródła obraz ISO instalacyjnego Kubuntu....
- symptomy wskazują na jakiś błąd software...

PomPom

Dla zaoszczędzenia sobie ewentualnego kłopotu, możesz spróbować zainstalować Kubuntu 18.04, które niby jest w fazie beta, ale już "zamarzło", a oficjalnie ma pojawić się za niecałe dwa tygodnie.
myk byle jak jako tako

Zobacz najnowsze wiadomości na forum