Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Deepin 15.5 aktualizacje oraz sklep

Zaczęty przez joker1235, Styczeń 17, 2018, 10:31:30 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

demogorgon

Jeszcze z jedną rzeczą nie mogę sobie poradzić. Mianowicie nie mogę znaleźć patcha do otwierania plików ods odt odp. W internecie dostępne sa tylko na windę lub maka. Póki co otwieram to za pomocą Libre Office. Da się to w jakiś sposób zrobić?

demogorgon

Zmieniłem jeszcze partycję /home na tą co miałem w Ubuntu przez terminal w ten sposób:
sudo gedit /etc/fstab
i na końcu pliku dopisałem kod
UUID=0b747fd7-f505-4b7b-a915-f939a74bddcd /home auto defaults,noatime 0 0
Zadziałało :-)
Natomiast nie wiem, czy to już wszystko, czy może jeszcze coś powinienem zrobić?

demogorgon

Zauważyłem dziwną rzecz, mianowicie po usunięciu Libre Office i zrobieniu aktualizacji system sam doinstalowuje Libre na nowo. Czemu tak się dzieje? Jak to zablokować?

TataPingu

Prawdopodobnie WPS bazuje częściowo na bibliotekach LibreOffice, których instalacja powoduje instalowanie Libre (zależności)..
- a w czym Ci tak przeszkadza zainstalowana LibreOffice, przecież wcale nie musisz jej używać?

demogorgon

zainstalowałem sobie Libre i dałem sobie spokój.
Mam jeszcze kłopot ze sterownikiem karty sieciowej Wi-Fi intela na laptopie Dell Inspirion 11 3000. Mianowicie ma bardzo niską jakość połączenia i działa jak sunisoida

demogorgon

model karty sieciowej to Qualcomm Atheros QCA 95665

TataPingu

Doraźnie może ci pomóc w terminalu:

sudo systemctl restart network-manager.service

Ale tylko doraźnie, bo jeśli jest jakiś błąd, to prędzej, czy później znowu się zacznie.

Poza tym, czy nie masz przypadkiem równocześnie podłączonej sieci LAN (kabel) ?

demogorgon

Nie, korzystam tylko z wi-fi. Dzięki za pomoc

Zobacz najnowsze wiadomości na forum