Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Kiano Slimnote 14.1 brak dźwięku i zły stan baterii

Zaczęty przez DieFohlen90, Marzec 23, 2018, 08:34:46 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

DieFohlen90

Witajcie

Od dłuższego czasu walczę z moim Kiano Slimnote 14.1. Udało mi się pozbyć Windowsa 10 i zainstalowac Linuxa. Niby wszystko chodzi ale...gdy wyłączę ładowarkę i odepnę kabel hdmi (laptop mam z reguły podpiety do tv) nie ma dźwięku. Nie pojawia się w panelu aplet dźwięku a gdy wejde w ustawienia to nie ma karty muzycznej.

Mam też problem z ładowarką. Gdy komp jest podpięty do ładowarki to ładuje laptopa (dioda ładowania się świeci) jednak system nie widzi ładowania i pisze ze zasilanie idzie z akumulatora.

Poradził ktoś sobie z podobymi problemami? A moze ktoś ma Kiano Slimnote 14.1 i wie jakiego i jak zainstalowac Linuxa zeby wszystko idealnie śmigało? :)

PomPom

To jest na Atomie?
http://linuxiumcomau.blogspot.com
Ten blog ma sporo info o tym. Linux na takich jednostkach najwyraźniej potrzebuje specjalnej troski, o którą już ktoś zadbał trochę.
myk byle jak jako tako

DieFohlen90

Probowałem rozwiązań od Linuxium, i nic to nie dalo. Nawet kontaktowalem sie z gościem od tego bloga ale nie pomógł...może komuś się udało z podobnym sprzętem dac sobie radę?:)

PomPom

Jakie Ubuntu w ogóle?

Gdzieś kiedyś czytałem, że przy nowych budżetowych lapkach lepiej zostać przy Win10 (o ile oczywiście ten też nie robi problemów, jak np. brak miejsca na aktualizację). Przy takiej specyfikacji zgranie sprzętu z oprogramowaniem jest kluczowe, a jakoś tak wychodzi, że Windows lepiej w tym sobie radzi.
myk byle jak jako tako

DieFohlen90

Ja dzialam na Ubuntu 17.10 z cinamonem, taka wersje znalazlem u Linuxium. Na poprzednich Ubuntu 17.04, czy Mincie 18.2 te same objawy. Gdybym wiedzial to bym Win10 nie wywalal...chcialem nawet wrocic do win10 ale nie potrafie bootlowalnego usb zrobic. Mimk tworzenia usb z obrazem wg instrukcji pendrive nie bootuje na laptopie, choc na innycn kompach bez problemu chodzi...niemniej wolalbym miec Linuxa ;) ale problem z dzwiekiem w szczegolnosci nie pozwala na swobodne korzystanie z laptopa...

PomPom

alsamixer w terminalu i zobacz, czy nie jest tam wyciszone. F6 daje możliwość wyboru karty.
myk byle jak jako tako

Zobacz najnowsze wiadomości na forum