Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Ubuntu MATE a nowe pudło do Linuxa - parę pytań

Zaczęty przez Mikerspiker2, Marzec 20, 2018, 08:25:10 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

Mikerspiker2

Witam , jestem tu nowy , więc z góry przepraszam za j jakiekolwiek moje pomyłki , mój stary laptop padł ale mam odłożone parę tyś I chce nowy PC , wybrałem NUC Hades Canyon 8809G i jestem ciekaw jak to jest z NUCami ,  grafika amd I Ubuntu.Sama maszynka mi się też podoba bo podobno  rozwala 1080p co zawsze jest plusem  ;).
1.Czy sterowniki AMD w Debianie/Ubuntu są dobrze dopracowane?
2.Jaki SO dimm do tej "czachy" , tu mam dość duży problem bo nie wiem czy 2400 Mhz czy 3000 ..
3.Czy Intel XTU działa w Linuxie?
4.Co myślicie o tym NUCU?
Przepraszam za wiele idiotycznych pytań , ale całe życie miałem normalne laptopy Della/Lenovo I nie wiem jak to jest z takim deaktopem.
Z góry dzięki

lesio

Zasadniczo doradzałbym NUC-a opartego wyłącznie na grafice Intela. Tak jest bezpieczniej. Nie mówię, że to, co wybrałeś nie będzie funkcjonować pod linuksem. Po prostu czasem pojawiają się w takich konstrukcjach niespodzianki i problemy, a czasem nie.
Oczywiście jeśli gdzieś w necie trafiłeś na kompetentny opis sytuacji, w której dany model się sprawdza pod linuksem, to inna sprawa.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum