Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Przegladarka chrominium,google chrome

Zaczęty przez cjhouse, Marzec 23, 2018, 12:22:22 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

cjhouse

Witam

Zainstalowalem z ciekawosci ubuntu 16.04 32 bity ale ze zależało mi na flaszu bo gram na fb,to firefox odpada bo tnie tak jak i na windzie wiec jest tylko google chrome ktore swietnie sobie radzi z tego typu grami,chcialem pobrac ta przegladarke to pokazuje mi tylko na 64bity instalke deb,szukalem wersji 32 bitowej ale niestety zadna z nich po instalacji nie dzialala,próbowałem tez z konsoli bo ogladalem filmiki na Youtube,ale pokazuje ze nie może pobrac pliku.

Chrominium tez nie moglem odpalić z fleszem,byly jakies filmiki ze podmieniać pliki,ale to juz bylo za wiele dla mnie

Doradzcie czy pobierac wersje 64 bitowa bo taki pokazuje system linuxa przy pobieraniu google chrome,albo niech ktos pomoże jak juz ma to zainstalowane??bo przez to nie chce mi sie wracać do windy

PomPom

#1
W ustawieniach aktualizacji zaznacz "partnerów Canonical" (coś w tym stylu będzie) .
sudo apt install adobe-flashplugin

Chrome porzuciło wsparcie dla 32-bitowych systemów linuksowych.
myk byle jak jako tako

gom1

Jeśli możesz (procesor na to pozwala) to zainstaluj Ubuntu w wersji 64-bitowej. Chrome nie występuje w odmianie 32-bit. Dla Chromium musisz dołożyć pakiet o nazwie pepper-flash.
Wszędzie dobrze, ale w /home najlepiej

cjhouse

Dobrze to 64 pobrane i sproboje co z tego bedzie,a pepper niby cos z konsoli mi instalowalo,ale pozniej pokazywalo ze niema takiego pliku probowalem tez z RPM pobralem tego typu plik z flaszem dalem komende rpm -i (i tu trzeba nazwe pliku ,ale niew iem czy tez trzeba podawac gdzie sie znajduje bo mialem go w folderze pobrane,wiec wywalalo ze nie odnaleziono )

A mint 64 bity tez byscie polecili?

PomPom

Jak coś Ci instalowało, to znaczy, że zainstalowało. Pepper sam z siebie się nie odpali, bo to dla przeglądarki jest. Ja Minta niezbyt polecam, ale jak już, to wersję Xfce, która powinna robić najmniej problemów.
myk byle jak jako tako

gom1

Tak na marginesie: dla Ubuntu odpowiednie są pakiety *.deb

Natomiast *.rpm sprawdzi się na openSUSE albo Fedorze.
Wszędzie dobrze, ale w /home najlepiej

cjhouse

No i sie spóźniłem,pobralem i wypalilem na plycie Minta mate lts,niechcialo mi sie na pena bawic wiec odrazu sobie na plyte dalem ,jeszcze linuxa zgram i sproboje znowu

A co do dysku twardego przenosny,bo zrobilem sobie kopie programow,jak sformatowac by z windy skopiowac pliki a zobaczyl go linux teraz chyba mam wlasnie z formatowane w facie i jest niewidoczny w ubuntu,a moze ntfs sprobowac?

lami07

#7
Ubuntu nie powinno mieć problemu z obsługą fat. Być może masz dysk formatowany ntfs. Linuch do obsługi ntfs potrzebuje ntfs-3g.

P.S. generalnie obowiązuje na zasada jeden wątek, jeden problem. W razie dalszych perypetii z dyskiem, załóż nowy wątek.
IRC - #linuxiarze.pl w sieci [url="//libera.chat"]libera.chat[/url]
Matrix - #linuxiarze.pl w sieci [url="//matrix.org"]matrix.org[/url]

gom1

Albo zwyczajnie dysk trzeba wcześniej zamontować.
Wszędzie dobrze, ale w /home najlepiej

sovtware

zaznasz sobie :)

w repo http://archive.canonical.com/ubuntu

odśwież pakiety

zainstaluj sobie pakiet

adobe-flash-properties-gtk

jak i pobierz sobie opera zobaczysz ze zacinać się nic nie będzie Opera jest najszybsza przeglądarką

Zobacz najnowsze wiadomości na forum