Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Brak dostępu do dysku twardego.

Zaczęty przez Unappu, Marzec 19, 2018, 10:59:26 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

Unappu

Cześć koledzy Linuksiarze. Mam dziwną sytuację z dyskiem twardym. System nie może zamontować dysku sata- pojawiał się komunikat ,,zamontowanie położenia nie jest możliwe, nie można zamontować pliku" Podczas uruchamiania programu Gparted z płyty pojawia się komunikat ,,the backup GPT table is corrupt, but the primary appears OK,so that will be used", ,,invalid argument during seek for read on /dev/sdd". Jak uruchamiam Gparted z systemu mam komunikat ,, Zły argument podczas ustawiania do odczytu na /dev/sdd" I jak włączam podgląd tego dysku zamiast widzieć partycję widzę komunikat ,,nieprzydzielone 2,73 TB".  Na Windowsie zainstalowanym na innej dysku jest wszystko w porządku-jest pełen dostęp do dysku. Zaznaczam, że nie ma mowy o formatowaniu dysku bo jest on już prawie pełen. Na poprzedniej płycie zanim się popsuła było wszystko w porządku. Zaznaczam, że przed chwilą przeinstalowałem system myśląc, że to coś pomoże. Poprzednio miałem płytę główną Asusa, a teraz Gigabyte.
Bardzo proszę o szybką odpowiedź bo kończy mi się gwarancja rozruchowa na płytę główną.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum