Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Skokowe działanie kursora i zacinające się przesuwanie

Zaczęty przez mati220, Grudzień 16, 2017, 01:30:08 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

mati220

Witam. Mam klika problemów z Ubuntu 17.10. Pierwszym z nich jest skokowe działanie kursora przy użyciu touchpada. Najbardziej widoczne jest to podczas przesuwania na skos. Działa tak jakby schodkowo. Dodatkowo jest bardzo nieprecyzyjny czego nie było w poprzednich wersjach. Jeśli korzystam z myszki to nie ma tych problemów. Korzystanie w ten sposób z systemu jest bardzo niewygodne i denerwujące. Dodatkowo zauważyłem, że podczas przesuwania tekstu strzałkami czy też wciśnięciu klawisza Backspace przy usuwaniu przesuwanie czy też usuwanie działa cały czas przy wciśniętym klawiszu a po jakimś czasie całkowicie się zatrzymuje. Po prostu wciśnięcie i trzymanie klawisza nie daje ciągłego przewijania tylko zatrzymuje się po paru znakach i nie idzie dalej mimo wciśniętego przycisku. Też wcześniej nie było tego problemu a teraz występuje i jest to bardzo denerwujące przy edytowaniu czegokolwiek ponieważ trzeba klikać tyle razy strzałkę ile znaków chcemy przejść. Chciałbym Was spytać jak rozwiązać te problemy i z góry dziękuję za pomoc :)

tom1234

Hej, udało Ci się może znaleźć rozwiązanie problemu z wielokrotnym naciskaniem strzałek i backspace'a? Nie dawno zainstalowałem sobie Ubuntu 17.10 i mam ten sam problem, a nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum