Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

brak połączenia lan

Zaczęty przez galat, Marzec 15, 2018, 04:27:56 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

galat

Poratujcie albo dobijcie. Nie mam już zielonego pojęcia jak to ogarnąć. Zainstalowałem minta i nie mogę zawiązać połączenia po kablu.
Widzi, że kabel jest wpięty, sterowniki niby są, switch widzi adres MAC karty sieciowej a nie działa.
Ktoś ma pomysł?
poniżej w linku zdjęcie konsoli
https://drive.google.com/file/d/1T7BfyKxUJ6BpJ_583HJWvt3P_18_Kn5p/view?usp=sharing

robson75

To zależy od jakiego producenta masz modem. Tak ogólnie to pod Linuxa najlepsze modemy są od Huawei, które to od razu nawiązują połączenie, bez żadnej konfiguracji.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

galat


robson75

Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

gom1

Na moje oko to karta sieciowa nie ma włączonej obsługi protokołu IPv4.
Wszędzie dobrze, ale w /home najlepiej


PomPom

Mam, można powiedzieć, że bratni model i działa ot tak po podłączeniu kabelka. gom1 chyba dobrze kombinuje. Problemy w routerze bym nie szukał, tylko dla bezpieczeństwa w nim zaktualizował soft.
myk byle jak jako tako

galat

Kliknąłem żeby wyszukał nowy soft i stwierdził że nie ma nic nowszego. Był chyba z 2016. Mam podać jego wersje?

PomPom

Ten z 2016 powinien być nieźle załatany, ale też tutaj nie chodzi o ten Twój problem, a o coś dodatkowego w kwestii bezpieczeństwa. Zobacz w konfiguracji sieciowej (gdzieś będzie przy prawokliku na ikonce neta), czy gom1 wyżej miał rację. Wtedy protokół włącz.
myk byle jak jako tako

galat

w zakładce ipv4 ustawiam wszystko ręcznie. Niby się łączy tylko nie wiem z czym :) Pokazuje, że ma połączenie ale dostępu i tak nie mam.
https://drive.google.com/file/d/1t3ytJZff3EUgr4OCgfMuXoudj9oV9bxT/view?usp=sharing

już próbowałem różne kombinacje. Na zdjęciu dns server to serwer t-mobile, brama to adres routera a adress to ten sam co w bramie tylko inna końcówka.
Rozumiem, że mam wszędzie wpisywać adres routera? W router mam wpięte w USB modem z kartą sim i ma inny adres, ale ten raczej nie jest mi potrzebny. Czy się mylę?

robson75

Ja też się łącze przez kabel USB, ale u mnie to wygląda trochę inaczej niż u Ciebie.



Dodam tylko że w zakładce IPv4 nie mam nic ustawione (po prostu są tam puste pola) a mimo to ja się łącze bez najmniejszych problemów.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

galat

Może trochę źle sformułowałem. Jestem połączony kablem ethernet z routerem w którego jest włożony "paluch" z kartą SIM.

robson75

#12
No to sobie ustaw tak jak jak mam, tzn. połączenie ethernetowe i przewodowe.

EDIT
Chciałbym dodać że gdy ja mam w połączeniach ustawione tylko połączenie przewodowe to również nie mam połączenia z netem, musi być także dodane połączenie ethernetowe.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

galat

Ustawiłem i nie działa :( ręcznie skonfigurowałem ipv4 i też nic nie dało. Nie mam pojęcia co tu może być. Trzeba będzie do windowsa wrócić :'(

Zobacz najnowsze wiadomości na forum