Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Ubuntu 16.04 - modem ZTE MF821

Zaczęty przez Hekin44, Marzec 16, 2018, 05:04:01 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

Hekin44

Cześć wszystkim,
jestem nowy zarówno na forum, jak i w temacie Linuxa, dopiero co go zainstalowałem i od razu napotkałem na pierwszy problem - połączenie z internetem. Używam modemu ZTE MF821 (Internet z Orange), który na Windowsie działa bez problemu. Wprawdzie producent dołącza sterowniki na Linuxa, ale niezbyt wiem co mam z nimi zrobić. Znalazłem w internecie kilka instrukcji konfiguracji modemu, jednak u mnie żadna nie działa. Czy znalazłby się ktoś, kto móglby mi to wytłumaczyć w miarę prosto, krok po kroku.

Instrukcja producenta: http://docdro.id/4xLyyrx

Pozdrawiam i z góry dziękuję.

robson75

Ja również miałem modem ZTE, ale on działał tylko na windowsie, a na Linuksie za Chiny ludowe nie chciał. Nie wiem czy coś da wgranie innych sterów, ja walczyłem dosyć długo z przystosowaniem modemu ZTE do Linuxa, bez efektu.

Najlepiej było by sobie sprawić jakiś inny modem, np.Huawei, który to od razu łączy się z siecią.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

ania

Też mam modem ZTE i on na Linuxie śmiga bez problemu. Po podłączeniu zachowuje się jak zwykła pamięć USB, trzeba go odmontować i wtedy zaczyna działać jak modem. W ustawieniach sieci muszą być aktywne sieci komórkowe.

robson75

Cytat: ania w Marzec 17, 2018, 09:27:40 PM
Też mam modem ZTE i on na Linuxie śmiga bez problemu. Po podłączeniu zachowuje się jak zwykła pamięć USB, trzeba go odmontować i wtedy zaczyna działać jak modem. W ustawieniach sieci muszą być aktywne sieci komórkowe.
No popatrz, nigdy bym nie pomyślał że w taki sposób modem ZTE może działać. Ale już nie sprawdzę podanego przez Ciebie sposobu, ponieważ modem ZTE wyleciał przez okno, po nieudanych łączeniach z Linuxem. :D
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

Zobacz najnowsze wiadomości na forum