Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

problem z aktualizacją

Zaczęty przez Piejanto, Styczeń 13, 2018, 12:01:28 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

PomPom

Co do pakietów z AUR, dla utrzymywania porządku warto wgrywać bez helperów, żeby nie stracić rachuby i za dużo nie wgrać. No i warto zerknąć czasami na stronkę aur, czy coś tam z danym pakietem się nie dzieje. 4kvideodownloader dostał kilka dni temu aktualizację, ale trzeba edytować pkgbuild, przynajmniej tak mówi jakiś user.
myk byle jak jako tako

robson75

Cytat: Dziadek Starowinek w Marzec 02, 2018, 11:14:10 PM4kvideodownloader dostał kilka dni temu aktualizację, ale trzeba edytować pkgbuild, przynajmniej tak mówi jakiś user.
Bzdury gadają. Ja miałem aktualizacje tego programu w zeszłym tygodniu, i bez najmniejszych problemów się zaktualizował. Owszem pamiętam że były problemy z tym programem, ale to było jakiś rok temu, to rzeczywiście żeby go zbudować konieczna była edycja PKGBULID-a.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

PomPom

Gadanie bzdur w pewnych środowiskach w sumie nie jest niczym nowym, więc się nie dziwię.
myk byle jak jako tako

robson75

Piejanto A najlepszym rozwiązaniem będzie, jak pakiet webkitgtk umieścisz w ignorowanych aktualizacjach, ja np. mam zaznaczone PPSSPP, ponieważ tylko starsza wersja działa prawidłowo.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

Piejanto

Robert 75 - "A najlepszym rozwiązaniem będzie, jak pakiet webkitgtk umieścisz w ignorowanych aktualizacjach, ja np. mam zaznaczone PPSSPP, ponieważ tylko starsza wersja działa prawidłowo."

I to jest chyba najlepsze rozwiązanie. Dzięki.

Piejanto

Dziadek Starowinek - "Ja niecałe 3 lata przy Linuxie. Rzeczy się nauczyłem poprzez używanie i zabawę :D Linux potrafi zmęczyć, zmęczyć bardzo (mi np. trochę zepsuł dzisiejszy dzień i kawałek wczorajszego), ale jak człowiek siądzie przed Windowsem, to jakoś się dziwnie czuje. Brakuje terminala, brakuje poczucia bezpieczeństwa, irytujące rzeczy prawie zawsze zostają irytujące i mało można z tym zrobić... a aktualizacje... nie chcesz aktualizować! "
Właśnie o to chodzi. Już sobie chciałem dać spokój z Linuxem i kupiłem HP z Windowsem 10, no, ale jakem to uruchomił, to wydało mi się tak infantylne i całkowicie nieintuicyjne, że czym prędszej wróciłem do Linuxa.
Ja zaczynałem od DOS-a z nakładką Norton Commander, a później próbowałem Windowsy od trójki, a w końcu ktoś mi polecił Mandrake 6 i poprzez Mandrivę doszedłem do Ubuntu, ale jak się tam wplątali w Canonicala, to się przesiadłem na Minta. I wreszcie trafiłem na Antergosa, który chyba najbardziej mi odpowiada. Rzecz w tym, że kiedyś, po doświadczeniach z DOS-em, jakoś łatwiej mi się było połapać w konfigurowaniu, a teraz jest to świetny system i ta jego stabilność wytrąciła mnie z umiejętności, bo wszystko pozapominałem. Gdyby nie Wy, nie dałbym sobie już rady. Bardzo Wam dziękuję za pomoc.

Piejanto

Robert75 i Dziadek Starowinek. 
Koledzy, dzięki Wam uświadomiłem sobie, że są przecież takie możliwości jak ustawienie preferencji w aktualizacjach.
Wszedłem w "Preferencje" "Menedżera pakietów", a w "Preferencjach" wszedłem w "Repozytoria użytkowników  Arch" i pozostawiwszy włączoną "Obsługę AUR" ale wyłączyłem "sprawdzanie aktualizacji w AUR".
Jest zdecydowanie lepiej.
Bardzo Wam dziękuję.

PomPom

Świetnie, że sobie elegancko to ogarnąłeś :D
myk byle jak jako tako

Zobacz najnowsze wiadomości na forum